fiat 70-56 kara kafa ile kara kafa olmayanlarin farki ne?

Ynt: fiat 70-56 kara kafa ile kara kafa olmayanlarin farki ne?

bildiğim kadarıyla kara kafa dedikleri daha yeni olanları. olmayanlar daha eski diye biliyorum. yeni olan tabi ki teknolojik anlamda daha ii olmalı. ama mesela 80 66 için kara kafa olmayanlar yani eski olanlar daha randımanlı deniliyor.

NH çı arkadaşlar daha iyi bilir , kara kafa olan seriler mavi seriler , yani TD serilerinden önce çıkan NH serileridir , 96 modelden sonra çıktılar diye biliyorum , motorlarıda iveco mudur tam olarak bilmiyorum. Satarken baklavalı desen vb diyerek daha yüksek fiyat istiyorlar bunlara.

arkadasım 96 modele kadar kırmızı kafa diye geçer. 96 ve ilerisi kara kafa geçer.: öyle abartılacak bi fark yok kırmızı kafalar direksiyonu rotlu eski masseyler gibi kara kafa da ise rotsuz hidrositetik direksyon, karakafaların ek yedek yakıt deposu olur ön brun ağırlığı 6 tane olur orjinal kabinleri gayet sessiz ve kaliteli kalarifer klima olanlarda mevcut .. bence kara kafa almanı tavsiye ederim hem model hemde görünüm olarak daha güzel ve daha çok tutuluyor..onun haricinde sana tavsiyem hangi sini alırsn al ama bulabıırsen ıveco motor bloklusunu bul *098*-