new holland hararet sorunu

Merhabalar
Traktör hararet yapmaya başladı.Usta çağırdık; termostat dedi.Haliyle değiştirdik ancak hararet sorunu düzelmedi.Conta yakmıştır dedi.Babam termostatı çıkaralım öyle deneyelim gene hararet yaparsa contaya bakalım dedi.Termostatı çıkardık gene hararet yaptı.Bu arada radyatörde su kalmıyordu.Sürekli tahliyeden su atıyordu.Sürekli suyunu tamamlayıp işimizi yapıyorduk.Bu süreç içerisinde sürekli suyunu doldurduk.Derken hararet yapmayı bıraktı.Biçer işlerini bitirince sanayiye götürüp radyatörü söktürüp temizlettik.Şimdi tekrar deniycez ;hararet yapacak mı diye ancak ustada anlamadı neden traktörün hararet yaptığını.Sizce sorun devir daim de olabilir mi?Ya da aklınıza başka bir sebep geliyor mu?

Ynt: new holland hararet sorunu

Benim td85 de surekli suyu bitip hararetı kalkıyordu. Radyatör kapağı bozulmuşdu. Su az ısınınca hemen tahlıyeden atıyordu haliyle su kalmayınca hararet artıyordu. Her gün 2-3 litre su dolduruyordum. Yeni kapak aldık su eksiltme bitti hararet sorunuda kalmadı.

Aynı sorun bizim 2005 model TD85de de vardı aynen su doldurarak iş yapıyorduk sonra silindir kapak contasını felan değiştirdik yine arıza devam ediyordu sattık kurtulduk Şimdide 2012 TD75D var bunda şimdilik hararet yok.

ranger link=topic=57390.msg615996#msg615996 date=1342966331' Alıntı:
Aynı sorun bizim 2005 model TD85de de vardı aynen su doldurarak iş yapıyorduk sonra silindir kapak contasını felan değiştirdik yine arıza devam ediyordu sattık kurtulduk Şimdide 2012 TD75D var bunda şimdilik hararet yok.
traktörü sırf bu yüzden mi sattın :D

TT 55 link=topic=57390.msg616007#msg616007 date=1342968772' Alıntı:
intercooler ve motor yağı soğutma takılıyormuymuş bir araştır.çünkü turbo motoru çok haddinden fazla ısıtıyor.silindir kapak contası değişse de çok geçmeden aynı sorun çıkar.
bu söylediğini servis niye bilmiyor acaba.turboyu ısrarla o taktırmış babama...

benim traktörüme turbo taktırmaktan vazgeçmemin yegane sebebi budur.intercooler takılacak yer yok.motor yağı soğutma içinde blokta delik açılması gerekiyor.turbo tek başına düşünülmemeli.

TT 55 link=topic=57390.msg616010#msg616010 date=1342969468' Alıntı:
benim traktörüme turbo taktırmaktan vazgeçmemin yegane sebebi budur.intercooler takılacak yer yok.motor yağı soğutma içinde blokta delik açılması gerekiyor.turbo tek başına düşünülmemeli.
conta mı yaptıracağız şimdi.