amca çocukları bu sene balya yaptılar tanesini 1.25tl yaptılar

Ynt: amca çocukları bu sene balya yaptılar tanesini 1.25tl yaptılar

hayırlı olsun musa abi
bende balya işine çok merak sarmaya başladım ama soluğu samanda alacağız galiba ;D ;D ;D ;D ;D

şerefli1 link=topic=57435.msg616467#msg616467 date=1343124868' Alıntı:
hayırlı olsun musa abi
bende balya işine çok merak sarmaya başladım ama soluğu samanda alacağız galiba ;D ;D ;D ;D ;D

inşallah saman bizim burda 220 ,230 kadar düşmüş ramazan olduğu içinmi yoksa nasıl sıvasta ekınler nasıl biçime başlandımı

şerefli1 link=topic=57435.msg616467#msg616467 date=1343124868' Alıntı:
hayırlı olsun musa abi
bo$ver abi sen balya i$ini parası güzel olabilirde arızası bol pis i$ .. napcan sen i$ine bak :) ben elimdeki balya makinasını sattım .. zaten bizim burda rulo balyacılardan bu ufak balyalara bakan yok .. herkes rulo istiyor .. alacaksan rulo al geleceği dü$ünüyorsan ..

Ali SARAÇ link=topic=57435.msg616472#msg616472 date=1343125463' Alıntı:
bo$ver abi sen balya i$ini parası güzel olabilirde arızası bol pis i$ .. napcan sen i$ine bak :) ben elimdeki balya makinasını sattım .. zaten bizim burda rulo balyacılardan bu ufak balyalara bakan yok .. herkes rulo istiyor .. alacaksan rulo al geleceği dü$ünüyorsan ..

aslında doğru söylüyon ali kardeşim ama ben alacağımı aldım çalıştırabilirsem saman işi daha güzele benziyor

Saman fiyatlarinin düsmesi normal arkadaslar, cok abartmislardi bizim buralarda sapin dönümünü 20 tl ye aldilar daha bicer girmeden, balyanin tanesi 6 ile 8 tl ye cikti
Bu isi yapan adam bu maliyetle nasil isin icinden cikacak malum et, süt fiyatlari hep ayni

Aspir link=topic=57435.msg616482#msg616482 date=1343128015' Alıntı:
Saman fiyatlarinin düsmesi normal arkadaslar, cok abartmislardi bizim buralarda sapin dönümünü 20 tl ye aldilar daha bicer girmeden, balyanin tanesi 6 ile 8 tl ye cikti
Bu isi yapan adam bu maliyetle nasil isin icinden cikacak malum et, süt fiyatlari hep ayni
samanı dü$üren mısır slajı oldu .. ne kadar daha bu fiyatta tutar bilmem ama .. saman bu kı$a dahada fiyatlanır fiyatlanmasada dahada a$ağı dü$mez kanaatindeyim ..

malkaralı_yusuf link=topic=57435.msg616486#msg616486 date=1343128480' Alıntı:
Çok üstten biçilmiş, daha o kadar balya çıkardı alltan biçilse.
evet bencede üstten biçmi$ benim ekinide böyle yüksekten biçtiler ta$ yok bi$ey yok bi karı$ yukarıdan biçiyorlar bi$ey dedin mi kızıyolar biçmem diyo çıkıyo adam .. benim tarlamda en az 500 balya sap yukardan biçildiği için kaldı .. niye bu kadar yüksekten biçiyorlar bilmiyorum ..

Ali SARAÇ link=topic=57435.msg616487#msg616487 date=1343128778' Alıntı:
evet bencede üstten biçmi$ benim ekinide böyle yüksekten biçtiler ta$ yok bi$ey yok bi karı$ yukarıdan biçiyorlar bi$ey dedin mi kızıyolar biçmem diyo çıkıyo adam .. benim tarlamda en az 500 balya sap yukardan biçildiği için kaldı .. niye bu kadar yüksekten biçiyorlar bilmiyorum ..
Ali, eskiden biçercilik de yaptık biliyorsun ben balya makinasında çalışıyordum. 2 biçerin biçtiğini bağlıyordum birisi bizim clayson 1530 77 model diğeri komşunun jd 955. Alltan biçmek bazen bizim şoförün işine bile gelmiyordu iş yavaşlıyor ve daha fazla dikkat sarfetmesi lazım. Akşam olunca bunlara bozuk atıyordum daha da olmadı mal sahibine alttan biçsin diye söyletiyordum. Şoförle uğraşmak zor.

malkaralı_yusuf link=topic=57435.msg616490#msg616490 date=1343129154' Alıntı:
Ali, eskiden biçercilik de yaptık biliyorsun ben balya makinasında çalışıyordum. 2 biçerin biçtiğini bağlıyordum birisi bizim clayson 1530 77 model diğeri komşunun jd 955. Alltan biçmek bazen bizim şoförün işine bile gelmiyordu iş yavaşlıyor ve daha fazla dikkat sarfetmesi lazım. Akşam olunca bunlara bozuk atıyordum daha da olmadı mal sahibine alttan biçsin diye söyletiyordum. Şoförle uğraşmak zor.
aynen abi .. ondan sonra saman 8 lira .. 20 lira olmadığına $ükretmek lazım .. yarısı tarlada kalırsa sapın .. bide çıkım az olunca her$ey olur .. insanlarımıza laf söylenmiyor kimse burnundan kıl aldırmıyor ..