difransiyel kilidi nasıl açılır??

arkadaşlar bizde 2012 NH 65-56s 4wd war. kilitli difransiyelin kilidini nasıl açıyoruz yardımcı olur musunuz? pedalı bırakınca direk kilitten çıkar mı? kullanma klawuzunda tek frene basın falan diyo...

Ynt: difransiyel kilidi nasıl açılır??

Pedalı bırakınca kendiliğinden atması gerek . Eğer atmaz ise elin ile pedalı yukarıya boşa çıkarma konumuna getirip tratörü ileri geri oynatıp kilidin kurtulmasına dikkat etmek lazım . Bazen pedal yada düğme boşta olduğu halde içeriden pim kurtulmuyor .İleri yada geri sertçe hamle genellikle yeterli olur.

pedalı bırakınca kendiliğinden çıkar. eğer çıkmıyorsa tek frene basıp bırak çıkar. eğer yine çıkmıyorsa sorun var demektir. bir zamanlar 70 - 56 da benim başıma geldi. pedalın baskı yaptığı pim sıkışmış. etrafına hafif hafif vurarak kurtarmıştım. sonrasında alıştı.

Yeni model traktörlerin kilitleri düğmeli .Düğme ile kilitlenir düğme ile açılır. Kilidin açılması traktörden traktöre değişiyor. Bazıları hidroliklere duyarlı bazıları direksiyona .Göstergede ışığı vardır.Bazıları patinaja duyarlıdır patinaj başlayınca kilitler ve otomatik açar. Kilit açmaz ise yukarıda yazılan öneriler uygundur bence.

arkadaşlar bizde 2012 NH 65-56s 4wd war. kilitli difransiyelin kilidini nasıl açıyoruz yardımcı olur musunuz? pedalı bırakınca direk kilitten çıkar mı? kullanma klawuzunda tek frene basın falan diyo...
Arkadaşlar Fiat 415 kullanan varmı ?Yan pedal differansiyel kilidine basınca mil ileri gidip dişliyi aynaya dayayıp baskı yapar çift arka çeker devreye girer burda hem fikiriz lakin gövdeden milin pedal girişindeki sızdırmazlık orlingimi bilemedim traktör seyir halinde yağ sızdırıyor buradan ne yapmam gerek daha önce böyle bir durum yoktu

Arkadaşlar Fiat 415 kullanan varmı ?Yan pedal differansiyel kilidine basınca mil ileri gidip dişliyi aynaya dayayıp baskı yapar çift arka çeker devreye girer burda hem fikiriz lakin gövdeden milin pedal girişindeki sızdırmazlık orlingimi bilemedim traktör seyir halinde yağ sızdırıyor buradan ne yapmam gerek daha önce böyle bir durum yoktu
Bu sızıntı daha evvel yoktu sanırım hiç kullanmadığım yan pedalı ilk kez kullanmaya başladığımda sızıntı başladı neden olabilir