CEVİZMİ DİKMELİYİM YOKSA ELMAMI

HERKESE MERHABA 16000M2 ARAZİM VAR BÖLGE OLARAK HER YER ELMA BAHÇESİ OLDU CEVİZ İŞİ YAPANI GÖREMEDİM SİZCE CEVİZ DİKSEM BAKIMI ZORMU OLUR

HİÇ DENEMEDİM YAPAN ABİLERİM KARDEŞLERİM BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM

ELMA YAŞ MEYVE SONUÇTA DEPODA TUTMASI TOPLAMASI DOLU VURMASI GİBİ BİR SÜRÜ RİSK VAR DÜŞÜDÜMDE CEVİZ KURU GIDA TORBALA AT BİR KÖŞEYE EN SONUND APARA EDER DİYE DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASIL OLUR

BİRDE NE TÜR CEVİZ DİKMELİYİM
HERKESE TEŞEKKÜRLER

Ynt: DEVİZMİ DİKMELİYİM YOKSA ELMAMI

Tabiki Ceviz Güzel Olur ama Zor Olur Yerini Beğenmez Büyümesi İçin baya süre lazım ilk olarak kök olarak büyüdüğü için yerininde iyi olması lazım zahmetli biraz yani :))

benbekirya link=topic=57472.msg616959#msg616959 date=1343299388' Alıntı:
Tabiki Ceviz Güzel Olur ama Zor Olur Yerini Beğenmez Büyümesi İçin baya süre lazım ilk olarak kök olarak büyüdüğü için yerininde iyi olması lazım zahmetli biraz yani :))
Ama uzun vadede elmadan daha iyi olur.

elma bahçem var çokda güzel elma vardı ama bir anda yağan dolu mahvetti elmayı hasat sıfır daha önceleride bahsetmiştim bu konu ile ilgili

en azından çürüme riski yok değilmi

ne tür ceviz önerirsiniz

stemga link=topic=57472.msg616962#msg616962 date=1343299932' Alıntı:
elma bahçem var çokda güzel elma vardı ama bir anda yağan dolu mahvetti elmayı hasat sıfır daha önceleride bahsetmiştim bu konu ile ilgili

en azından çürüme riski yok değilmi

ne tür ceviz önerirsiniz
Ceviz türlerli konusunda pek fazla bilgim yok. Bulunduğun yerin arazi şartlarına göre bi tür seçmek önemlidir. Ayrıca bildiğim kadarıyla olabildiğince iri ve ince kabuklusunu seçmeye çalış içlerinden.