Yeni Traktör

Selamun Aleyküm arkadaşlar buraya yeni üye oldum hepiniz gibi bende babamla birlikte çiftçilik yapıyorum 20 dönüm arazimiz var şuan elimizde Massey Ferguson 240 S var bu traktör bize artık biraz güçsüz geliyor biraz daha güçlüsünü almayı düşünüyoruz önerebileceğiniz traktör var mı ?
-Konuyu yanlış yere açtımsa kusura bakmayın.

Ynt: Yeni Traktör

Kendi üstümüze 20 dönüm var icarda tutuyoruz 25 dönüm oluyor icarlarla beraber.Arada sırada eşe dostada sürüm karık çekme vb işlerde yapıyoruz 32-33 dönümü buluyor. Traktör pulluk ile tarla sürerken falan zorlanıyor biraz birde motor 1998 model kabin falan takınca eskilere pek yakışmıyor Same Tiger 50 nasıl kullananız varmı 240 ile Tiger 50 arasında fark varmı güç olarak ? New holland 55-56 lar nasıl ?

Yani biz yeni traktör alınca kabinde almayı düşünüyoruz ondan değiştirmek istiyoruz.
Balye makinesi çalıştırır mı Same Tiger 50 ?

Genelde Kapya biber Mısır Kendimiz için Kavun Karpuz Arpa Buğday ve yonca ekiyoruz.

2.El de olabilir 0da fiyat uygun olursa olabilir.
Masseyi satıp üstüne biraz para ekleyeceğiz işte .)

TarımTraktör link=topic=57474.msg616992#msg616992 date=1343307818' Alıntı:
Bunların kabinlerinde radyo ve klima varmı acaba ? kış aylarında motor tepesine binmek adamı donduruyor az rüzgar geçiren kabinli bir motor oldumu rahat olur

Radyo Cd çalar vardır.. Klima var mı bilmiyorum ama havalandırması var... Bu motordaki orjinal kabin sonra takmalardan kat ve kat iyidir..

Öncelikle hoşgeldiniz. 240 ferguson zaten 48 bg gücünde. Sen istiyorsun ki daha güçlü ve daha canlı çeksin. 65 bg ve üzeri bir motora bakmalısın. Yoksa pişman olursun benden söylemesi. Ha sana ne tavsiye ederim dersen Steyr 8073, biraz daha modelli olsun dersen 65 bg üzeri new holland, same deutz bak derim.

doganbey1 link=topic=57474.msg616995#msg616995 date=1343308235' Alıntı:
Öncelikle hoşgeldiniz. 240 ferguson zaten 48 bg gücünde. Sen istiyorsun ki daha güçlü ve daha canlı çeksin. 65 bg ve üzeri bir motora bakmalısın. Yoksa pişman olursun benden söylemesi. Ha sana ne tavsiye ederim dersen Steyr 8073, biraz daha modelli olsun dersen 65 bg üzeri new holland, same deutz bak derim.

Hoşbulduk tekrar :) güç olarak çok birşey beklemiyorum 65 beygir ve üzerininde yakıtı biraz falza gelir bana benim Massey Ferguson 50 beygir 55-60 beygir olsa yeterli.
Zaten bizim traktörün rektefe zamanıda geldi o yüzden değiştirelim diyoruz 240lara takılan kabinler pek güzel değil 1998 model bizim Massey.
Bu arada same öneren çıkmadı hiç kaliteli değil mi yoksa bu traktörler ?

TarımTraktör link=topic=57474.msg617004#msg617004 date=1343310700' Alıntı:
New holland tt55 veya 60 bana uygun galiba :) New holland kaliteli traktördür diye biliyorum yedek parçası falan pahalımı acaba kullanan varmı new holland 55 veya 60ı ?
ben kullanıyorum tt60ı çok iyi traktördür parçada çok olduğundan ucuzdur saten parça lazım olmaz bizim sadece ön ısıtıcı bozuldu onu aldık tt55 de iyidir bizim köyde var 3-4 tane onlarda iyi

Kardeş sen 20 dönüm üzerine kilayıp fazladan ekiyorsan 65-70 bg lik idaal olur şimdiki traktörlerde seçenek çok kötü traktörde yok aslında ama senin omalı satacağın zaman anında para etmeli Fıat new holland düşünderim

tt6054c link=topic=57474.msg617007#msg617007 date=1343311203' Alıntı:
ben kullanıyorum tt60ı çok iyi traktördür parçada çok olduğundan ucuzdur saten parça lazım olmaz bizim sadece ön ısıtıcı bozuldu onu aldık tt55 de iyidir bizim köyde var 3-4 tane onlarda iyi

Abi dönüm başına ne kadar mozot yakıyor hiç hesabını yaptınmı ?? Çiftçekermi seninki yoksa değilmi ?

Ferhat suat link=topic=57474.msg617008#msg617008 date=1343311258' Alıntı:
Kardeş sen 20 dönüm üzerine kilayıp fazladan ekiyorsan 65-70 bg lik idaal olur şimdiki traktörlerde seçenek çok kötü traktörde yok aslında ama senin omalı satacağın zaman anında para etmeli Fıat new holland düşünderim

20 dönüm kendimizin var icarda tutuyoruz 5 dönüm falan işte akrabalarında bazen tarlalarını sürüyoruz ekiyoruz 30 dönümü buluyor genelde.

ben kullanıyorum SAME Tiger 50,güç olarak bence işini az yakıtla fazlasıyla görür fakat balya makinasına iddia etmem denemedende biş ey demek biraz zor ama hiç te belli olmaz gibi...4 lü 12 li pullukla tarla sürüyorum ben pek te küçümsenecek gibi değil yani...