Ford 3000 Arka Hidrolik sorunu yardım

merhaba arkdşlar...bizde 76 model ford 3000 lik var..motoru çok temiz..gaz yemesi çekişi muhteşem...yanı o modelde öyle bir fordun ele geçmesi çok zor 2 yıl oldu alalı...lakin hidrolik sistemi bir türlü düzen tutmuyor...biliyorum fordlarda genel olarak bir hidrolik ve fren sorunu vardır...bizim buralarda geyiği var hatta fordun freni sabah tutar öğleden sonra tutmaz diye :D neyse benim sorunum hidrolikle ilgili...3 4 aya bir hidrolik sıkıntı açıyor...bunu nasıl halledebilirim neler yapılması gerekli...usta hidrolik pompası iyi diyor...nasıl bir değişiklik yapılabilir...ya da aynı sorundan müzdarip olup ta bunu hallden var mı...yorumlarınızı bekliyorum teşşekkürler şimdiden..

Ynt: Ford 3000 Arka Hidrolik sorunu yardım

kardeşim hema marka 3610 pompası taktır pompadaki iş gören elemanların lastikleride bitmiştir fren konusundada kastamonuda ford ehli ustalar var greyder balatası çakıyolar benim trktorun balataları bitsin taktıracam o balatadan çakılmış 3000 kullandım 12 metre tomruk bayır aşa tekerler nasıl kayıyor taksi freni gibi .

Forddan anlayan iyi bir usta bulacaksin o koltugun altini sökecek anlarsa ordan ayar yapar yipranan parcalari degistirir bak mesala 3610 un hidrolik silindir aksami boyle ben buradan hassasiyet ayarini falan kendim yapiyorum
f4b567664a5bc2d6d1fb59834069ddee.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cok almislar yada bayagi buyuk bi ariza varmis parca falan tutmus olabilir
Gecenlerde bizim komsunun 3000 ligin traktor pullugu kaldirmiyordu filitre tikanmis koltugun altini sokmusler temizlemisler 250 tl almislar

Usta 100 TL de olur 500 de olabilir dedi yağı değişti 250 işçilik aldı

3000 ligin hidrolik sorunu 3600 yada 3610 hema hidrolik pompasiyla çozulebilir ben 2009 da oyle yaptirmistim ama yinede pek duzen tutmamisti sattim 3610 aldim rahatladim pompa saglamsa koltugun altinda silindir piston aksagimda sorun olabilir filitre tikanabilir makaralar bitmis olabilir

Peki fiyatları nerde çok pahalı mi ?