Zf şanzıman özelliği nedir

Arkadaşlar zf şanzımanın başka şanzımanlara göre ne özelliği var bilen varsa paylaşabilir mi bide zf şanzıman olan traktör ler pulluk çizel falan çekerken gazı sonuna kadar kıstıgımız zaman rölantide gidermiş öyle diyorlar doğrumu dur.

Ynt: Zf şanzıman özelliği nedir

kardeş ben sana zf şanzumanı şoyle anlatayım rolantide motor çeker diğer motorlara gore. ve hakkından fazla pulluk taktıgında kucuk viteste çeker diger motorlar gibi değildir fakat dişli sayısı fazla oldugu için seride biraz hantal dır ve tarlada iyidir yakıt konusunda agır işlerde genelde iyi oluyo ama yolda yaktırıyor motora. erkunt e serisi ile zf şanzumanı denedik yani e serisi daha az yakıt tüketimi yapıyor daha iyi asılıyo fakat rolantide çekemiyor zf şanzuman gibi ve hakkından fazla pulluk takınca zf gibi çekmiyo fakat hakkı olan pullukları takınca e serisi daha seri çekiyor zf den.

cazgin0020 link=topic=57531.msg617531#msg617531 date=1343551171' Alıntı:
kardeş ben sana zf şanzumanı şoyle anlatayım rolantide motor çeker diğer motorlara gore. ve hakkından fazla pulluk taktıgında kucuk viteste çeker diger motorlar gibi değildir fakat dişli sayısı fazla oldugu için seride biraz hantal dır ve tarlada iyidir yakıt konusunda agır işlerde genelde iyi oluyo ama yolda yaktırıyor motora. erkunt e serisi ile zf şanzumanı denedik yani e serisi daha az yakıt tüketimi yapıyor daha iyi asılıyo fakat rolantide çekemiyor zf şanzuman gibi ve hakkından fazla pulluk takınca zf gibi çekmiyo fakat hakkı olan pullukları takınca e serisi daha seri çekiyor zf den.
Rölantide Sürüm Yapılmaz... Ve Bizim Çiftçimizin Büyük Bir Kısmı da Motoruna Hakkından Fazla Pulluk Takmak Yerine Bir Numara Küçük Takar...

ZF şanzımanları vites değiştirirken takrikte çok az kesinti oluşur,çabuk hızlanmayı sağlar
ZF şanzımanları motoru daima en optimum devirlerde tutar: Ekonomik Sürüş

Bunun dışında avantajlarından emin değilim. İnternette de teknik bilgiden ziyade reklam var.

adanalı_01 link=topic=57531.msg617581#msg617581 date=1343571953' Alıntı:
Peki zf şanzıman seri değil ise neden üretiyorlar anlamadım
onu bilemem dünyada bi sürü firma var yani tek şanzuman kullanacak değiller çeşit oluyorki tekabet oluyor.
omerfarukkoc link=topic=57531.msg617584#msg617584 date=1343572301' Alıntı:
Rölantide Sürüm Yapılmaz... Ve Bizim Çiftçimizin Büyük Bir Kısmı da Motoruna Hakkından Fazla Pulluk Takmak Yerine Bir Numara Küçük Takar...
rolantide sürüm yapılmayacagını biliyorum fakat zf şanzumanın ozelligini soyledim rolanti de bile stop etmeden pullugu çekebiliyor seride az çekiyor diye ve bizim çiftçimiz bir numara kucuk takmıyo motorun hakkından fazla takıyolar mesela 70 lik erkunt a 4 14 lü 5 li 11 12 inç takıyolar ben daha 3 lü pulluk takanını gormedim yani.

TT 55 link=topic=57531.msg617619#msg617619 date=1343585763' Alıntı:
http://www.zf.com/corporate/en/products/product_range/product_range.html

orjinali dikkate almayıp 30 yıl önce üretilmiş bir ürünün taklitini ballandırmanın ne anlamı var.

http://www.zf.com/corporate/en/products/product_range/agricultural_machinery/agricultural_machinery.html

adamlar 30 yıl önce bunu yapmışlar bitmiş.şimdi hidrolik shutllar vario ' lar yapıyor.biz takıldık kaldık steyr 8073 şanzumanının taklidine.

30 yıl önce yapmışlar hala yapıyorlar. Hala üretiliyor zaten paylaştığın linkte de gördüğün gibi pek çok sektörde. 'ZF is a global leader in driveline and chassis technologies for cars, commercial vehicles and off-road vehicles.' Aktarma organları ve şasi teknolojilerinde hala dünya devi. 8073 şanzımanı farklı bir şanzıman değil. Gene Zf şanzıman. Tabi ki teknoloji ilerledi mi ilerledi. Ama eğer ki düşük fiyatlı yerli ve ithal modellerde bu teknolojiler kullanılmıyorsa, en iyi tercih gene Zf şanzımandır.

cazgin0020 link=topic=57531.msg617616#msg617616 date=1343585018' Alıntı:
onu bilemem dünyada bi sürü firma var yani tek şanzuman kullanacak değiller çeşit oluyorki tekabet oluyor.rolantide sürüm yapılmayacagını biliyorum fakat zf şanzumanın ozelligini soyledim rolanti de bile stop etmeden pullugu çekebiliyor seride az çekiyor diye ve bizim çiftçimiz bir numara kucuk takmıyo motorun hakkından fazla takıyolar mesela 70 lik erkunt a 4 14 lü 5 li 11 12 inç takıyolar ben daha 3 lü pulluk takanını gormedim yani.
70 Bg Dt Bir Motorun Hakkı Zaten 5 11' Veya 4 14' tir Bana Göre ;)