Görecesiz, objektif ve nesnel karşılaştırma!

Yaklaşık1,5-2 haftadan sonra siteye girdikten sonra; bir kaç konuda üyelerin birbirlerini kırdıklarını, toplum psikolojisinin; Erkunt marka traktörü olan ve sitenin amacına uygun olarak traktörlerini tanıtma ihtiyacı hisseden, asıl amaçları yardım etmek olan bir kaç arkadaşımıza azınlık şımarıklığı empoze etmeye çalıştığını gördüm Bunun yanında her zaman ki gibi efsanelerin, dayanaksız, mesnetsiz ifadelerin de havada uçuştuğu aşikar. Şahsen 'itelenen ve ötekileştirilen' olarak gördüğüm tarafın aslında art niyet olmadan bilgi alışverişi amacıyla yardım etmeye çalıştıklarını düşündüğüm ve partizanca yorumlardan çok rahatsız olduğum için bu başlıkla konu açmayı uygun gördüm.

Şimdi sizden istediğim eğer maksadınız seviyeli olarak 2 farklı ürünün karşılaştırmasını yapmak, + ve - yönleri üzerinde konuşarak ' bizim burda falan markanın filan modeli vardı işte şöyle gitmedi böyle süremiyor yada bizim burda falan kişi aldı memnun olmadı yakacak yada satacak yada satışta olan falan traktör bilmem kaç sittin senedir satılmadı' benzeri 'Göreceli yorumlar' yapmadan, özellikle traktörlerin teknik bilgisini paylaşarak katkıda bulunmanız. Ben dahil kimsenin kendi traktörünü savunması karşısındaki ve sahip olduğu traktörü aşağılaması gerekmez. Kaldı ki eğer iş bu noktaya gelirse; açık oturum misali; karşısındakine baskın ve üstün gelenin lafına hürmet edildiği subjektif bir ortam elde edilir.

Ynt: Görecesiz, objektif ve nesnel karşılaştırma!

ilk 60 saatte çok iyiydi sonra sesler gelmeye başladı. Pompa kayışı kaçırmaya başladı, sündü :D servisi aradık 1,5 saat sonra tarladaydılar kayışı değiştirdirler felan gene bozuldu ondan sonra tümden klima pompasını değiştirdiler. Şimdi tıkır tıkır. 16 derecede üşüyorum :D