Laverda 205 Rev Eco & Mccormick C95 Max & Paksan Balya Makinesi

Laverda 205 Rev Eco & Mccormick C95 Max & Paksan Balya Makinesi

Bu yazki ilk paylaşımım bu arkadaşlar Köyümüzde 3 biçerdöver vardı bu sene TC56,Tucano 320 ve Rev 205 Laverda vardı.
Tucano bundan sonra inşallah birdaha gelmez ben böyle acemi böyle kötü bir operatör görmedim hızlı gidiyor kellelerin yarısını alıp yarısını sapla birlikte atıyor çok kötüydü.
Gelelim Laverdaya operatör çok tecrübeli ve iyiydi.Yavaş gidip temiz biçiyordu.Arkasındaki Mccormick paksan ile balya bağladı biçerdöver sapı döküyo mccormick arkasından tarlanın bitmesini beklemedi hiçbir zaman.
Tarlalarda hiç sap yoktu bu sene daneler iyiydi borçları öder ancak gelen parada hayırlısı.Geçelim fotoğraflara tarlaya telefonu veya kamerayı çok götürmediğimden evin üstündeki arsaya parkettiğinde çektim fotoğrafları tucanoyuda bir sonraki konuda göreceksiniz.

New Holland TD85 de gelmiş sabah

Bu konu bu kadar arkadaşlar yorum atarsanız sevinirim :)

Ynt: Laverda 205 Rev Eco & Mccormick C95 Max & Paksan Balya Makinesi

agrolux75 link=topic=57594.msg618164#msg618164 date=1343840027' Alıntı:
kolay gelsin
claas ' a yakıştıramadım
Geçen senede tucano gelmişti yine böyle biçmişti allahtan 5 dönüm tarla biçtirdik tucanoya yoksa yarı yarııya düşerdi aldığımız verimler

kolay gelsin bereketli olsun bizim yan köyümüzden 2 biçerde sizin oralara gidiyorlar 2 kardeşler belki bilirsin hasan ve hüseyin kardeşler makinalarıda biri laverda 21. 50 lxe biride laverda l 517 tanırmısın uzun yıllardır boluya çalışmaya giderler ama hangi bölge bilmiyorum

steyr5454 link=topic=57594.msg618169#msg618169 date=1343840965' Alıntı:
kolay gelsin bereketli olsun bizim yan köyümüzden 2 biçerde sizin oralara gidiyorlar 2 kardeşler belki bilirsin hasan ve hüseyin kardeşler makinalarıda biri laverda 21. 50 lxe biride laverda l 517 tanırmısın uzun yıllardır boluya çalışmaya giderler ama hangi bölge bilmiyorum
Benim gördüğüm l517 var bi tane sebende çalışan bizim köye 5 yıldır l517 gelmez belkide benim gördüğüm makinedir bilmiyorum yorum ve iyi dileklerin için teşekkürler :)

kolay gelsin bereketli olsun biçtikten sonra sapların havalanmasını beklemiyorlar yani max serisi lanidiniyle aynı zaten güzel paylaşım teşekkürler...

enter link=topic=57594.msg618176#msg618176 date=1343842459' Alıntı:
kolay gelsin bereketli olsun biçtikten sonra sapların havalanmasını beklemiyorlar yani max serisi lanidiniyle aynı zaten güzel paylaşım teşekkürler...
Balyacı beklemiyor hiç gece çiğ düşene kadar biçer nereye balya makinesi oraya

anayurtlu 3105d link=topic=57594.msg618191#msg618191 date=1343847143' Alıntı:
bereketli olsun tucanocu acemiliğinden değilde hızlı gittiğinden atıyodur daneleri :) yokda ikisindende üstün diye biliyorum..
şimdi onun konusunu açıcam volkan videodan nasıl gittiğini görürsün illaki :) ikisindende üstün olması lazım bende öyle biliyorum hızlı gidiyor nallıhan eymirden bu biçerci bu operatörü 15-16 yıl önce dedem dövmüştü :D ben küçükken yine bu sene gibi belkide daha kötü bi biçim yaptığı için bi yumruk atmıştı dedem o seneden beri hiç gelmezdi bu sene nerden geldiyse :D

ufukk link=topic=57594.msg618211#msg618211 date=1343850782' Alıntı:
Hızlı gidip adam gibi biçmemesi emek hırsızlığından başka birşey değil. Belgesini iptal edicen böylelerinin.
Videonun upload olmasını bekliyorum abi bayır tarlada bile hızlı gidiyo bak sana yemin ediyorum kellelerin yarısını alıp bırakıyor