Yeni aldığım yağmur çapa makinasıyla domates arası çapalama...

Ynt: Yeni aldığım yağmur çapa makinasıyla domates arası çapalama...

Hayırlı olsun kolay gelsin bu makinalar gerçekten iyi iş çıkarıyor bizde soğan çapasını bunla yaptık sizin ki benzinli galiba.Paylaşıma tşk.

enter link=topic=57619.msg618481#msg618481 date=1343942523' Alıntı:
hayırlı olsun ahmet abi güle güle kullan güzel iş yapıyor köklerine kadar rahat sokabiliyormusun ?
sağol kardeşim bu mucizevi bi makina ben bu domatese dip doldurmak için tek bi çapa vurmadım küçükken diplerine çok yakın geçtim muhteşem kapattı diplerini..
rocky link=topic=57619.msg618547#msg618547 date=1343978999' Alıntı:
hayırlı olsun abi baya geniş yer götürüyor.
sağol kardeşim bizim kurtuluşumuz oldu bu sene bu makina
ranger link=topic=57619.msg618673#msg618673 date=1344004562' Alıntı:
Hayırlı olsun kolay gelsin bu makinalar gerçekten iyi iş çıkarıyor bizde soğan çapasını bunla yaptık sizin ki benzinli galiba.Paylaşıma tşk.
sağol kardeşim aynen bu benzinli dizeller pahalıydı bizede çok lazım olan bişey değil benzinli aldım.

düzgün ve pratik makina almışsın,dizeller hem pahalı hem daha ağır vede güçlü,bizim burada zeytinciler römork takacaksa dizellerden alıyor.Bende aynısı var,alıken çok tereddüt ettim dizel mi benzinli mi diye ama,sonunda benzinliye karar verdim.Şimdi çok memnunum.yaptığı işe göre yaktığı yakıt hiçbirşey.Yağmur un malzeme kaliteside güzel.Makinanı güle güle kullan hayırlı olsun....
buarada ağaçların nedir?

ERFARUK link=topic=57619.msg618792#msg618792 date=1344037596' Alıntı:
düzgün ve pratik makina almışsın,dizeller hem pahalı hem daha ağır vede güçlü,bizim burada zeytinciler römork takacaksa dizellerden alıyor.Bende aynısı var,alıken çok tereddüt ettim dizel mi benzinli mi diye ama,sonunda benzinliye karar verdim.Şimdi çok memnunum.yaptığı işe göre yaktığı yakıt hiçbirşey.Yağmur un malzeme kaliteside güzel.Makinanı güle güle kullan hayırlı olsun.... buarada ağaçların nedir?
sağol abi bende alırken çok tereddüt ettim benim römork takma gibi bi düşüncem yok o yüzden tercih ettim yakıtındanda çok memnunun 4 dönüm yer çapa yaptım depo full değildi benzin yetmez diye motosikletide götürdüm ama yetti deposuda 3 litre zaten bilirsin 3i ileri vitesi var 3üncü viteste çok güzel iş çıkarıyo. şeftaliler 2 yaşında gülhaven cinsi...
alakazem_43 link=topic=57619.msg618794#msg618794 date=1344040228' Alıntı:
fiyatı ne kadar hacım makınanın ? hayırlı olsun güle güle kullan..
sağol kardeşim fiyatı 2500 lira..

cesur631 link=topic=57619.msg717344#msg717344 date=1363107955' Alıntı:
hayırlı olsun
kaça geldi
sağol kardeşim 2500 tl ye aldım ve çok memnunum..
Leylandcı Can78 link=topic=57619.msg717345#msg717345 date=1363108118' Alıntı:
bendekide dizel thorq motor yet 250 ramork çekiyo
dizelleri çok güzel ama pahalı ve çok aşırı kullanmayacağım için bunu tercih ettim
Ertuğ Aslan link=topic=57619.msg717404#msg717404 date=1363111849' Alıntı:
hayılrı olsun abi bu makinalar çok kolaylık ve çok güzel yapıyorlar abi biz hemanet almıştık bi abiden önceki sene karpuza çok güzel yapmıştı
bende bi kere emanet aldım denemek için çok hoşuma gitti aldım yenisini

şeftalici olunca hemen dikkatimi çekti.dedim yoksa bu mevsimde bu kadar yapraklanmış seftali nerde var diye merak ediyodum ki son anda tarihi gördüm.şeftaliler sanırım taçlı dikilmiş.bizim burda taçlı diyorlar ama yani aşılı dikim sanırım.bu arada 5 e 2 mi diktiniz şeftalileri ölçüleri nedir ? yaa kusura bakmayın konu ile alakasız oldu ama.aldığınız makine ise hayırlı olsun.çok şirin bişey.ben 9 luk dizelini kullandım çok çırpıyor insanı , sanırım bu daha az çırpar....

bu arada bende şeftali üretimi yapıyorum kardeşim.mersinliyim.çeşidin incelediğim kadarı ile güzel bir çeşit.ayrıca olma zamanı da çok güzel.temmuz sonu gibi.isabetli bir zaman.bende 1000 adet royal glory diktim.fidanı da bursa inegölden aldım.bakalım bizimki nasıl olacak ? saygılar.

baba540 link=topic=57619.msg718519#msg718519 date=1363289286' Alıntı:
bu arada bende şeftali üretimi yapıyorum kardeşim.mersinliyim.çeşidin incelediğim kadarı ile güzel bir çeşit.ayrıca olma zamanı da çok güzel.temmuz sonu gibi.isabetli bir zaman.bende 1000 adet royal glory diktim.fidanı da bursa inegölden aldım.bakalım bizimki nasıl olacak ? saygılar.
o cinsi çok met ediyolar seneye bende ekicem kısmetse inegöl fidan üretiminde bir numaradır bizde hep oradan alıyoruz jef köklümü ektin?

Ahmet745 link=topic=57619.msg718550#msg718550 date=1363290337' Alıntı:
o cinsi çok met ediyolar seneye bende ekicem kısmetse inegöl fidan üretiminde bir numaradır bizde hep oradan alıyoruz jef köklümü ektin?

kesinlikle çok güzel kardeşim.benim bahçem de 2 yaşında.meyveler gerçekten enfes.ağaçlarımın 300 tanesi chef 677 köklü 700 civarı klasik yerli anaç.geçtiğimiz yıl 500 kilo satış yaptım :) inşallah sende ekersin.şimdilik tavsiye ederim.10 numara meyve.bizim burda ağaç fazla büyümüyor kardeşim.yükseklik 1200 metre.diyer arkadaşlara ayp olmasın 2 tane resimle sana daha iyi bilgi vermeye çalışacağım.şeftali konusunda yardımına ihtiyacım olursa sana özel mesaj atarım.senin de bir sorun olursa başım üstüne.

image hosting
photo sharing sites
meyveleri insan satmaya kıyamıyor.görüntü ve lezzet 10 numara.birde dalda uzun süre kalıp sertliğini uzun süre koruyor...