MILLI DERINKUYU POMPASI

SELAM ARKADASLAR...125 MT DERINLIKTEKI KUYUDAN SULAMA YAPILACAK...POMPA MILLI 5 LIK 125 MT ...ELEKTRIK MOTORUMDA VAR.75 HP LIK YANI 55 KW...BU DUZEN İŞ YAPARMI YOKSA DALGIÇMI ATAYIM...ELIMDEKI MILLI POMPA YENI DINOMADA YENI ...HURDAYA VERMEYE KIYAMIYORUM. TARLA 200 DEKAR...KAÇ TABANCA BASAR ACABA?(KUYUDA SU YETERLI KADAR VAR)

Ynt: MILLI DERINKUYU POMPASI

kuyu derinleştikce milli pompa sıkıntılı olur en güzeli dalgıç elektirik düşük olmadığı sürece hiç sıkıntı olmaz 125 metre derinlikte dalgıç 60 70 tabanca basar
konya nın neresi

120 metre kuyu açtırdım milli pompa atacam kaç metre atayım kalan alttaki boşlugu doldururmu yani milleme olurmu kuyuda ve milli pompanın markası ne olsun tavsiyeniz tşk ederim herkese.

balyeci link=topic=57635.msg795324#msg795324 date=1384616641' Alıntı:
120 metre kuyu açtırdım milli pompa atacam kaç metre atayım kalan alttaki boşlugu doldururmu yani milleme olurmu kuyuda ve milli pompanın markası ne olsun tavsiyeniz tşk ederim herkese.
İmkanınız Varsa Gittiği Yere Kadar Atın, Zaten Milli Pompaymış Çektiği Taşlardan Dolayı Sıkıntı Olmaz, Yani Acımazsınız Milli Pompaya...
Zamanla Dolgu Doldurabiliyor Pompanın Oldugu Yere Kadar...

Ben Özsuhas Ve Altınekin Pompa Kullanıyordum 3 Sene Öncesine Kadar, Memnunum...

balyeci link=topic=57635.msg798649#msg798649 date=1385142466' Alıntı:
arkadaşım bir yıl milli pompayla çalışacak sonra dalgıç atacağım bir yıl içinde dolgu yaparmı yoksa dalgıç atana kadar çalıştırmayım kuyuyu tşk.
En Uygunu Olur... Kuyunun Derinliğinde Atarsanız Zaten Temizler Milli Pompa, Derin Etmazsanız Pompanın Oldugu Derinliğe Kadar Olmasa da Belli Bi Seviye Dolabilir... Zemin Nasıl Bilmediğimiz İçin Çok Yorum Yapamıyoruz Dolgu Mevzusunda... Ama Elbet 1 Metre de Olsa Yapar Yani...

balyeci link=topic=57635.msg800506#msg800506 date=1385473007' Alıntı:
arkadaşım su motoru emiş borusuna kadar dolgu yapıyor . bizim buralar .ama milli pompa doldurmaz diyorlar kafam karışık
Milli Pompayı Kuyunun Tabanına Kadar Atarsam Doldurmaz...
Derine Atmazsan Milli Pompanın Fanlarının Mesafesine Kadar Yine Doldurur...

sagalassos link=topic=57635.msg1007027#msg1007027 date=1433714717' Alıntı:
Dik Milli derinkuyu pompaları aslında iyi iş yapar, sadece derin kuyu pompası olmayıp, nehir ve gölden ham su almada da süper iş çıkarır.
abi 3 5 yıl kullanıldı şimdi elektrik aldıkları için dalgıç indirdiler bu boşa çıktı
aslında çok güzel temiz bir pompa lakin bi tane 54c yi mahvetti
yanlış hatırlamıyorsam kuyu 100 metre lakin pompa 50 metrede idi
bunun aynısı
valla kaç para eder piyasası nedir bilmiyorum belki bilen vardır diye sorayım dedim

FatihEFE link=topic=57635.msg1007031#msg1007031 date=1433715480' Alıntı:
abi 3 5 yıl kullanıldı şimdi elektrik aldıkları için dalgıç indirdiler bu boşa çıktı
aslında çok güzel temiz bir pompa lakin bi tane 54c yi mahvetti
yanlış hatırlamıyorsam kuyu 100 metre lakin pompa 50 metrede idi
bunun aynısı
valla kaç para eder piyasası nedir bilmiyorum belki bilen vardır diye sorayım dedim
bundan sonra mıllı pompaya benımde ıhtıyacım var ;) 50 metreye atacagız .

54 c yı mahvettı demıssın ne gıbı sıkıntılar oldu ?

ertac sahin link=topic=57635.msg1045074#msg1045074 date=1450081330' Alıntı:
bundan sonra mýllý pompaya benýmde ýhtýyacým var ;) 50 metreye atacagýz .

54 c yý mahvettý demýssýn ne gýbý sýkýntýlar oldu ?
kuyruk mili uzun saatler calisinca traktorde misirlarin arasinda yeterince soguyamiyor haliyle durdugu yerde motor omrunu azaltiyor
keske erken haberimiz olsaydi yaz sonu hurdaya verildi. Bu taraflarda kimse kullanmiyor artik elektrik yayginlasti

keykubat link=topic=57635.msg1045098#msg1045098 date=1450084991' Alıntı:
Benim kayınçolarında vardı milli pompa 480 s8 ' in eğozu soba borusu gibi kızarıdı.En iyisi sehpa motor olacak.
kac metreden cıkarıyorlardı abı suyu . bıde kac tabanca basıyordu ?
FatihEFE link=topic=57635.msg1045106#msg1045106 date=1450087650' Alıntı:
kuyruk mili uzun saatler calisinca traktorde misirlarin arasinda yeterince soguyamiyor haliyle durdugu yerde motor omrunu azaltiyor
keske erken haberimiz olsaydi yaz sonu hurdaya verildi. Bu taraflarda kimse kullanmiyor artik elektrik yayginlasti
mıllı pompa bulmak zor degıl aslında da ıyısı kotusu varmıs onu nerden anlayacagız fazla bılgımde yok

Ertaç

iki adet milli pompa vardı biri 65 metre diğeri 75 metre,35 ila 40 adet fıskiye çeviriyolarmış.
35 lik mf de çeviriyomuş ama en fazla 25 fıskiye çevirebiliyomuş oda kasnağı küçülterek.
pompa olarakda izmir yapımı üstünel marka varmış onu tavsyie ediyorlar.

Abi 1990 dan beri milli pompa var 140 metre den daha fazla suan suyu 45 tabanca en iyi kuyum bu deutz sulama motoruyla kullaniyorduk .markasida has develi ve diger 3 kuyudada has pompa ve basak . Yalniz bunlar cok zahmetli kasnagi cok iyi ayarlamak lazim cesit cesit olacak kucugunden buyugunden en az 10 adet .neden dersen denemen lazim motoru en rahat ettiren suyu en cok cikarani ancak ole bulursun yoksa bi cift alayimda kullanayim dersen randiman alamassin . Uzun sureli durdurmaya gelmiyor kufleniyo calistirirken su ve sabun dokmen lazim ayriyeten mil kesebilir conta yakabilir dikkat etmen gerekir .