FIAT 70-66 DT İLE KANOLA TARLALARINA GOBLE DİSKAROV ÇEKİYORUZ 2012 PART1...!!!

FIAT 70-66 DT İLE KANOLA TARLALARINA GOBLE DİSKAROV ÇEKİYORUZ 2012 PART1...!!!

26/07/2012

Arkadaşlar bu fotoğraflarda ve vidyolarda da bizim Fiat 70-66 DT ve 20 ' li goble diskarov ile kanola ektiğimiz tarlaları sürüyoruz. Saplar kıyılsın diye sürüm yaptık. Daha sonra üzerine duruma göre bir defa daha disk tiller çekebiliriz yada direkt pulluk ile de sürebiliriz. Yağışların durumuna göre belli olacak. Şuan için yerler çok kuru. Tarlaya amca oğlu ile beraber gittik. 3 gün çalıştık. 260-270 dekar yer çektik. Şimdilik ilk konuyu sizler ile paylaşıyorum. Hasat fotoğrafları arasında değişiklik olsun dedim. Daha sonra diğer konularıda sizler ile paylaşacağım....;)

alipasalierkan.....................;)

Vidyolar HD 1080P...!!!

FIAT 70-66 DT DISCING WITH 20 DISC GOBLE DISC HARROW IN CANOLA FIELD 2012 PART1...!!!
FIAT 70-66 DT DISCING WITH 20 DISC GOBLE DISC HARROW IN CANOLA FIELD 2012 PART2...!!!
FIAT 70-66 DT DISCING WITH 20 DISC GOBLE DISC HARROW IN CANOLA FIELD 2012 PART3...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

[size=24pt]SON[/size]

Ynt: FIAT 70-66 DT İLE KANOLA TARLALARINA GOBLE DİSKAROV ÇEKİYORUZ 2012 PART1...!!!

çok güzel paylaşım erkan. emeklerine sağlık .

ön disklerin çaprazı az, arka disklerefazla çapraz vermişsin, goblenin orta uzatma arıi kolunu da uzattın sanırım . bu şekilde traktör rahat gidiyor ama çekilmemiş çim bırakmıyor mu.

Ynt: FIAT 70-66 DT İLE KANOLA TARLALARINA GOBLE DİSKAROV ÇEKİYORUZ 2012 PART1...!!!

kolay gelsin Erkan gobleler güzel toprak çıkartıyor, ben geçen hafta sürmeye çalıştım
ama olmadı hava durumu yağış var deyince bekledin ama dün bugün hafif bir
yağış geçişi oldu ama oda az, yarın bende goble çekebilirim..

Kolay gelsin Erkan hoca herzamanki gibi kaliteli resimler paylaşım için teşekkürler güzel çalışma elinize sağlık.

erkan yine bol malzemeli bi paylaşım yapmışsın :) amcaoğluna fiatı verip kendin areslemi çalışıyon yoksa :D
Bide bilader bukadar fotoya o logoyu tektekmi yapıştırıyosun zor olmuyormu :)

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

senol_84 link=topic=57637.msg618772#msg618772 date=1344029312' Alıntı:
çok güzel paylaşım erkan. emeklerine sağlık .

ön disklerin çaprazı az, arka disklerefazla çapraz vermişsin, goblenin orta uzatma arıi kolunu da uzattın sanırım . bu şekilde traktör rahat gidiyor ama çekilmemiş çim bırakmıyor mu.

Şenol abi goblenin çaprazı sonda. Zaten iki tane civata deliği var. Onlardan başka yer değiştiremiyorsun. Ziraai donatım diskarosundan bozma goble. Fazla ayar seçeneği yok...:D Zaten sapları kıysın diye çekiyoruz. O kadar önemli değil. Sonra pulluk ile süreceğiz. Büyük motora sürtmesinler ve kıyılsınlar diye çekiyoruz. Amcama kalsa aralık git yastıklamalar ile uğraşma diyor. Ama ben gene doğru düzgün sürüyorum. Sonra görenler nasıl sürmüşünüz demesinler diye. Kaç gündür kahvede anlatıyorlar. Çok güzel sürmüşünüz. İyi toprak çıkarmışınız diyorlar. Milletin işi yok bizim goble çekmemizi anlatmışlar hep...:D Bir tarlada amca oğlu çekiyordu. O biraz acemi kenarları tek sefer döndü. Bende tekrar alt başa gitmek olmasın dedim. Onu bile dikkat etmişler. Bir sefer daha niye dönmediniz diyorlar o tarlada...:D

bartu link=topic=57637.msg618781#msg618781 date=1344032939' Alıntı:
kolay gelsin Erkan gobleler güzel toprak çıkartıyor, ben geçen hafta sürmeye çalıştım
ama olmadı hava durumu yağış var deyince bekledin ama dün bugün hafif bir
yağış geçişi oldu ama oda az, yarın bende goble çekebilirim..

Bizde yağış var filan diye bekledik. Yağmayınca geçenlerde gittik biraz karıştırdık. Saplar kıyılsın dedik. Belki gene disk tiller çekip kıyabiliriz biraz daha. Yağarsa direkt 6 ' lı pulluk ile süreriz.

mustafagursacli link=topic=57637.msg618814#msg618814 date=1344066286' Alıntı:
harika fotolar erkan kolay gelsin keşke bir kubotan olsaydı ne güzel bir çok video ve foto sahibi olurduk

Olsaydı fotoğraf ve vidyoya doyardınız...:D

ranger link=topic=57637.msg618870#msg618870 date=1344089890' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan kolay gelsin toprak kuru olmasına rağmen goble iyi iş çıkarmış.

Umduğumdan iyi iş çıkardı. Birkaç tarla çok kuruydu. Onlar pek olmadı. Ama sapları kıydık genede.

anayurtlu 3105d link=topic=57637.msg618927#msg618927 date=1344103821' Alıntı:
erkan yine bol malzemeli bi paylaşım yapmışsın :) amcaoğluna fiatı verip kendin areslemi çalışıyon yoksa :D
Bide bilader bukadar fotoya o logoyu tektekmi yapıştırıyosun zor olmuyormu :)

Yok yaws. ARES evde yatıyordu. Tek motor çift şöfor gittik. Tarlanın yarısını o çekiyor. Yarısını ben. Hem ona işi öğrettim biraz. Onun pek tarla deneyimi yok. Yavaş yavaş yetiştiriyoruz...:D ARES ' e de zaten disk tillerı takmak lâzım. Oda bu kurakta toprak çıkarmaz. O yüzden goble çektik. Goblede ufak ARES ' in arkasını kapamıyor. Kapasa onunla çekerdik. Hatta babam dedi. Ona takın falan. Ben dedim. Elaleme rezil oluruz. Ben bununla giderim dedim...:D Logoyu tek tek yapıştırıyorum. Alıştım artık. Zaten boyutlarıda ufaltıyorum. Orijinalleri yüklemesi uzun sürüyor.

motorcu link=topic=57637.msg618956#msg618956 date=1344106252' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan abi.Hava yağdımı derin bi sürersin iyi olur.

Hava yağınca ARES ' e çok iş var. 6 ' lılar ile sade çevircek...:D

GÜRKAN link=topic=57637.msg618966#msg618966 date=1344108819' Alıntı:
güzel paylaşım Erkan. goble tam fiata göre. güzel çeker. bende tüm anızlara disk tiller çektim. çok süper işçilik oldu

Goble 70 ' e ufak bile geliyor. Seri 2 ile düzde hiç duymuyor. 22 ' li takıyorduk. O goble hoşumuza gitmiyor ve ARES ufak diye sattık. Şimdi bununla böyle hafif işleri hâllediyoruz. Zaten 65 ' ede uyuyor. Bizde belki yarın öbürgün kanola ekeceğimiz tarlalara disk tiller çekebiliriz. Yağmur yağsaydı. Pulluk ile sürecektik. Ama yağmadı. Bir karıştıralım bari diyoruz...

Güzel paylaşım Erkan usta. Köylerde dedikoducu çok yav. Bizde geçenlerde dağınık 10 tane kadar otlu balya bulduk. Gidip aldık köyde olay oldu. Millet habire nerden nasıl buldun,ben alacaktım sen aldın,adam tarlası değil benim balyaları götürdün falan filan diyo hep. Ayrıca logo için aşağıdaki programı kullanabilirsin. Tüm resimlere bir kerette yapıştırıyor. Boyutlarında, orasında burasında oynamada yapabiliyon.
http://download2.obviousidea.com/light_image_resizer4_setup_4.3.2.2_linkular.exe

Allah kolaylık versin Erkan bayağı yorucu olmuştur.. Nasıl Nh yakıtta iyimiydi fazla zorlamadı sizi inş..