ABD'Yİ HARACA BAĞLAYAN TEK DEVLET...!

Amerika (ABD) tarihinde vergi vermeyi kabul ettigi tek Ülke Osmanlı Devletidir.

ABD nin Tarihinde ingilizceden başka bir dille yani Dili Türkçe olan ilk ve tek antlaşma olan ve 22 maddeden oluşan anlaşmaya, Başkan George Washington ve Osmanlı Devleti adına Cezayir Beylerbeyi Hasan Dayı imzalamıştır.

Bu antlaşmaya göre her yıl 640.000 dolar ve 12.000 Osmanlı Altın lirası haraç ödeyecekti.
Osmanlı ' ya bağlı Cezayir Donanması ' da Akdeniz ve Atlantik ' te dolaşan Abd bandıralı gemileri korsanlık faliyetlerinden koruyacaktır.
1795 ' ten 1812 ' ye kadar 17 yıl muntazam olarak ödemiştir.

Şimdi devran tersine dönmüşse bunu kendimizde aramamız gerekir.
Nereden nereye değil mi ?

418529_433836259994164_326941120_n.jpg

Ynt: ABD'Yİ HARACA BAĞLAYAN TEK DEVLET...!

Tekerrür edecektir inşallah. Çünkü hadislerde Türklerin dünyaya iki kere hakim olacağı bildirilmiş. Bir kere hakim olduk Fatih Bey ' in verdiği örnekte olduğu gibi, ikincisi de ahir zamanda gelecek inşallah.

konuyu açan arkadaş yanlış anlamasın sözüm ona degil ama
bu yazı birara facebooktada çok yayıldı aslında işin aslı böyle degil
sadece milleti gaza getirmek için yapılmış bir paylaşımdı ve birçok kişi buna inandı
keşke böyle olsa ama degil
kısaca şöyle iki devlet anlaşma yapmış benim gemilerim senin devletinin oldugu bölgedeki denizlerde çok saldırıya ugruyor sen bunları koru yaptıgın hizmet karşılıgındada sana belli bir ücret verecegim demiş yani
bildigimiz güvenlik işi badigartmı dersiniz güvenlik görevlisimi dersiniz artık orası size kalmış
ama onun adı harac degil en azından günümüzde kullanılan haracla osmanlı döneminde kullanılan harac kelimeleri farklı anlamlar taşıyor

sen nerden biliyorsun derseniz nacizane üniversitede okul bitirme tezimi osmanlıca bir kitap çevirerek yapmış osmanlı yazı dili(osmanlıca) üzerine yogunlaşmış bir tarihçiyim

vay arkadaşlar kızmayın ama bizim kahramanımız polat onları ki rambo ara ların a ağır sikletle tüy siklet kadar fark var devletler atrasında ki farkda aynen böyle almanyayı ikinci dünya savaşında durduran devlette amerikadır amerika olmasa belkide almanya dünyaya hakim olacaktı daha ben çocuktum haberlerden çat pat hatırlıyorum yıldız savaşları diye bir projesi vardı uydudaki lazer güdüm lü silahlarda dünya daki bir hedefe nokta atışı yapan bir sistem aradan tam 30yıl geçti heralde yapmışlardır amerika hafife alınacak bir devlet değil.. bizim daha çok çalışmamız lazım çok.....çokk...aşık mahsuni şerif 40yıl önce gerçekleri görmüşşşş o türküyü yazmışşş

ABD tüm dünyadaki oyunlarını çok güzel sergiliyor tabikide hafife alınacak ülke değil bakın yok arap baharı yok şu yok bu derken orta doğu ne hale geldi geçenler biryerde okumuştum orta doğudaki şavaşlardan en karlı çıkan ülke ABD imiş nedenmi çünkü şu anda korku ile yaşayan basra körfezindeki olan ülkelere milyarlarca dolar değerinde silah satmış bu haraç meselesi ise gerçek se sevindiriciymiş yanlı bir hayal ürünü ise bunlara hiç gerek yok....................?