massey ferguson 3635 yakit sorunu

arkadaslar iyi gunler. ben mayis ayinda agco firmasi cikisli 2012 model ithal 3635 bi traktor aldim. bundan once 2007 model 277g vardi. burdaki yazilari okudugumda aldigim bu makinanin yakitta fazlasiyla cimri oldugu kanaatine varmistim. ancak herklerde iki traktoru karsilastirinca bu traktorun fazlasiyla cok yaktigini goruyoruum ve zor durumdayim bu konuda bi bilgisi olan var mi?

Ynt: massey ferguson 3635 yakit sorunu

bende burdaki yazılanları okuyunca erkuntu az yakıyor zannetmiştim :D başlarda çok sinir oluyodum yakıtından dolayı ama biraz traktörün huyuna suyuna alışınca birazdaha düşüyo ama yinede çok banagöre :)

traktör alacaklara faydalı ve dogru bilgi teşekkürler . hangi marka olursa olsun çogu kişi çok yaksada az yakıyor diyor alacak kişilerde yanlış bilgi edinmiş oluyor .

Yakıt; toprak tavı, arazi eğimi ve kullanılan pullukla alakalı bir durum diye düşünüyorum. Çünkü; aynı traktör, aynı pulluk gün günü yıl yılı tutmuyor.

sısu dizel motor valtrada var valtra da az yakmıyo hani :) fakat saglam motor 20bin saat garantili die biliyorum motor sıfırsa zamanla açıldıkca huyunu suyunu ogrendikce yakıtıda düşer biraz.