Ayçiçeği

klndere5.jpg

By k_seyhan at 2012-08-09
klndere4.jpg

kfteci2.jpg

kfteci1.jpg

alk-*s noo*-*- alk-*s

Ynt: Ayçiçeği

Değerli trakkulup takipcileri sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum.
Balıkesir bölgesinden bir çiftçiyim.bizim buralarda buğdaylarımız 15-20 haziran gibi hasat ediliyor.bu sene yerden sulama projesi bitiyor(gönen pompaj projesi).2. ürün ayçiçeği ekmeyi düşünüyorum.acaba bu mümkün müdür?. erkenci bir çeşit varmıdır? ekim başı hasat yapabileceğim bir çeşit var mıdır? 105 - 110 günlük. ??*-s

valla arkadasım ben cıcek ısınde yenıyım fakat benım bıldıgım kadarıyla mayıstan sonrakı ekımlerde verım alabılırmısın bılmıyorum fakat 105 110 gun demıssın zaten orta erkencı aycıcegı cesıtlerı 100 110 gun cıvarında hasat edılıyo ama benım tavsıyem denemen en azından bır torba alsan ortalama 20 dekar yere gıder oda 400 tl cıvarı yanısana dıycem nolur 20 dekar yer ıcın ortalama 1000-1200 tl cıvarı bır masrafın olur(hersey dahıl ) tutturursan sana getırısı 9000 tl cıvarı olur ha tutturamassan en kotu masrafın cıkar ben ekmenı tavsıye ederım ama erkencı cesıtlerı arastır yazdıgım fırmaların cesıtlerını arastır derım (sygenta-lımagrıan-advanta-may)sımdıden kolay gelsın

ikinci ekim için çok rahat verim alman lazım konya şartlarında oluyor ama arpadan sonra pıoonerın bi çeşidi var ben ekmıyorum ama 20gün takıyo bizimkilerine çok erkenci . ben 3yıldır macar figinden sonra ekıomm . ortalama 300 kg verim alıyorum megasun ekiyorum sana tavsiyem çiçekten sonra tekrar su verme çiçekteyken suyunu ver bırak . yoksa birazdaha geç oluyor.