TD110 D KULLANICILARINDAN RESİM VİDEO VE TEKNİK YORUMLARINI ALABİLİRMİYİZ

Ynt: TD110 D KULLANICILARINDAN RESİM VİDEO VE TEKNİK YORUMLARINI ALABİLİRMİYİZ

yakıtı çeki$i güzel ama bazı eksiklikleri var .. standart hidrolik kolları kısa bunu belirtin mutlaka deği$tirtin ben $ikayette bulundum ve sonunda deği$tirilecek .. yüksek devirde çok yakıyor ancak 15 17 devir aralıgında gayet az yakıyor .. misal dün 46 km yol gittim aynı yolu 6 ton gübreyle geri döndüm .. 50 liralık mazot yaktı bana normal geldi bilmiyorum ama dediğim gibi 1700 hiç geçmedim kaplumba gibi gittim geldim :) yoksa yakacak namıssız ..

Ali SARAÇ link=topic=57791.msg623896#msg623896 date=1345833016' Alıntı:
yakıtı çeki$i güzel ama bazı eksiklikleri var .. standart hidrolik kolları kısa bunu belirtin mutlaka deği$tirtin ben $ikayette bulundum ve sonunda deği$tirilecek .. yüksek devirde çok yakıyor ancak 15 17 devir aralıgında gayet az yakıyor .. misal dün 46 km yol gittim aynı yolu 6 ton gübreyle geri döndüm .. 50 liralık mazot yaktı bana normal geldi bilmiyorum ama dediğim gibi 1700 hiç geçmedim kaplumba gibi gittim geldim :) yoksa yakacak namıssız ..
ali abi Benim td75d öyle.Yiğitsen 17-18 gazı geç.18 gazı geçtikten sonra traktörün sesi bile değişiyor.Vooouuu ediyor.Zaten sesinden belli oluyor çok yaktığı.Abi artık sende video ve fotoğraf paylasımlarına başlasan iyi edersin :)

selam arkadaşlar,td 110d 46 km yi boş gidip 6 tonla dolu gelerek toplamda 92 km lik yolda 50 lira yaktıysa o traktör hiç yakmıyo demektir,hatta sıfır yakıt diyebilirim, bu işte bi yanlışlık var,bu iş 17 18 gaz la olacak bi iş değil,abim siz daha iyi bilirsiniz ama depoyu doldurdurup 92 km yol yaptıktan sora tekrar dolum yaparakmı ölçtünüz 50 liralık yakıt tükettiğini yoksa ibreye göre filan mı 50 lira diyosunuz ??? bu çok önemli

• Beğen
Tepkiler: ....ahmet1818

Ali SARAÇ link=topic=57791.msg623896#msg623896 date=1345833016' Alıntı:

Ali Abi çok iyi yakmış maşallah. ok-*-s Bizim tümoyla gidip gelsen uçurur valla mazotu ;D

Bu arada 110d nin paylaşımlarınıda merakla bekliyoruz. :) ıuy*u-*

eğer bu şekilde yaktıysa çok iyi,ki inşallah öyle yakmıştır ve bizlere güzel bi traktör alma isteği uyandırır çünkü en önemli şey bu devirde YAKITu,ama yanlışlık var gibime geliyo, benim traktörüm 100 hp ama çok daha fazla yakar bu şartlar altında ...

Aynen dolu depo denedim bende sasirdim zaten ama dusuk devirde cok az yakiyo arkadaslar 2000 devirle somuruyo resmen 110 hp traktorde 6 ton yuk cok degil ama bunuda goz onunde bulundurmak lazim

normalde sıfır taktörler 300 ila 400 saati doldurana kadar çok yakar die söylenir,ama senin dedğine göre çok mükemmel yakıt tüketimi...peki çekiş olarak 100 hp lik traktöre göre hissedilir bi farkı varmı,hani derizya koparıyo,öyle bişeymi ???

çünkü ben bayide inceledim td 95 in ve td 100 ün motoruyla aynıydı,bi fark göremedim,110 hp ye nasıl bi değişiklikle çıkarılmış bilginiz varmı ?

ben 110 sahibi değilim ancak iyice inceleme imkanım oldu. gördüklerimi söyleyim. hidrolik kolları yukarı kalkınca neredeyse lastiklerle aynı hizaya geliyor. bazı ekipmanlarla sorun yaratacaktır. arka hidrolik kollarında yardımcı piston yok. sonuçta 110 hp motor ağır ekipmanla çalışacak. bir de ayak gazı.. gaz vermek için basınca ayak gazı çubugunu ileri doğru kasıyor. aşağı doğru da iniyor ama ayakkabıdan kaymıyor. zamanla çok boşluk yapacaktır diye düşünüyorum. ayak yüksekliğiyle aynı hizada çubuk. konumlaması yanlış bence. bunlar benim gördüğüm eksikleri. bunlar da tamanmlansa alıncak güzel mekanik tam türk çiftçisine göre traktör.