sulama sistemleri hibesi

arkadaşlar ben haberi bugün internetten öğrendim.tarımsal sulama sistemlerinde %50 hibe varmış.geçen sene ruhsatlı bir kuyu açtırdık fakat trafo alamamıştık.Şu anda dalgıç pompa ve trafo almak istiyorum bunun için hibe alabilirmiyiz.Aranızda tecrübesi ve bilgisi olanlar varsa yardım edebilir mi

Ynt: sulama sistemleri hibesi

arkadaşım bız yıl antalyada 100kw kurdurduk işi 26,000 e ankarada bu işi yapan akarablarımıza verdik ama tedaşdan yeni abone alamak için deyim yerdianamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi evrak kürek işi çok yordu adamları sonunda yola getirdim ama bizimde git gel burnumuzdan geldi... sonuş olarak 30,000tl bitti .. hibe ile uğraşmadık

tedaş tüm başvuruları kabul ediyor zaten bizim işlemin büyük bi r bölümünüde firmanın muhendisleri takip etti ama yine prasadur çokk ama değdi pompalar şuan çok rahat ve arızasız çalışıyor

tedaş tüm başvuruları kabul ediyor zaten bizim işlemin büyük bi r bölümünüde firmanın muhendisleri takip etti ama yine prasadur çokk ama değdi pompalar şuan çok rahat ve arızasız çalışıyor

darısı bizim başımıza

arkadaşlar bizim aksaray ilindede yağmurlama teşkilatını bankayla herkez almıştı fakat devlet politikası işte şimdi bizim bu bölgeye su kotası geliyor bu kota uygulamasıyla pancar yonca ve yağlık çiçek ekimlerinide yapamıyacağız yani lafın kısası bu zamana kadar aldığımız yağmurlama malzemeleri elimizde patlıycak kotaya razı olduk olmasınada
tuzgölüne 70 kilometre uzaklığındaki yerlerede sulu tarım tamamen yasaklanıyor yani bizim bulunduğumuz yerler kurak oluyor buzamana kadar pancar yonca ve çiçek ekerdik bundan sonrada ne ekeriz bilemem

ama burda devletin yaptığı bir haksızlık var bence burda bizde dahil geçen yıl 30 binliralık yağmurlama aldık 30 binliraya masraf maliyet 35 binlira para ödüyoruz şimdi ise yarısını hibe veriyor ve bizim ödemeler devam ediyor bitmiş deyil ..

Eskiden su motoru denilen aleti kurduğunda iki günde 100 liralık mazotla işi bitiryorduk şimdi. Koca traktörü bağlıyoruz bi suyu 350 400 liradan çıkamıyoruz.. Hadi elektrik biraz ucuz desek. ! direk diktirmeye 2-3 bin tl para istiyorlar bi trafo dalgıç 20 bin tl birde bunun ruhsat vergisi var.. Bu çiftçi ne yapsın.....