Claas Axos 330 CX hidrolik kollar çok yavaş kalkıyor..

Traktör sıfır alındı ve 65 saatte.
Ama şu anda hidrolik çok yavaş kalkıyor.
Bir püf noktası var mıdır? Ya da başka bir sebebi filtre tıkanıklığı gibi.
Daha önceden deneyimi olanlar paylaşırsa sevinirim...

Ynt: Claas Axos 330 CX hidrolik kollar çok yavaş kalkıyor..

baybars51 link=topic=57800.msg620358#msg620358 date=1344550371' Alıntı:
Traktör sıfır alındı ve 65 saatte.
Ama şu anda hidrolik çok yavaş kalkıyor.
Bir püf noktası var mıdır? Ya da başka bir sebebi filtre tıkanıklığı gibi.
Daha önceden deneyimi olanlar paylaşırsa sevinirim...
abi bu model güzel ama kullanıcısı fazla yok bu sitede zor bulursun sana tavsiyem internetten enka nın telefonlarını bul veya aldığın bayii ara seni servisle görüştürsün onlar bilirler bence bir ayarı vardır yağ tıkanıklığı olacağını zannetmiyorum

Pistonların yağ giden yerde tıkanıklık vardır servise götürüp temizletmek gerek kardeşim veya pompada sorun vardır komple degiştirebilirler ;)

Hidrolik filtresinin tıkalı olması böyle bir sorun yaratır. Ama daha hiç damperli romork bile kaldırmamış bir traktörün
filtre tıkanır mı onu bilmiyorum?.
Ama yeni olduğu için böyle bir sıkıntı var ise, yada bilmediğimiz bir ayarı falan varsa bilemiyorum..

baybars51 link=topic=57800.msg620552#msg620552 date=1344635644' Alıntı:
Hidrolik filtresinin tıkalı olması böyle bir sorun yaratır. Ama daha hiç damperli romork bile kaldırmamış bir traktörün
filtre tıkanır mı onu bilmiyorum?.
Ama yeni olduğu için böyle bir sıkıntı var ise, yada bilmediğimiz bir ayarı falan varsa bilemiyorum..
Abi işte benim 60 saat bakımında değişmişti hidrolik filtresi yeni takılan filtre tıkanık çıktı :)

Arkadaşlar bugün sorunu kendi kendime çözdüm. El kitabını gözden geçirirken
başlıklar arasında debi regülatörü ifadesi vardı. Traktör çalışır vaziyette iken damper kaldırma
kollarından birisi ile oynadım. Ondan sonra düzeldi. Ne filtre ne de başka bir ayar.
Ki zaten konsolda hızlı kaldırma ile ilgili bir ayar yok. Sadece hassasiyet, yükseklik ayar, ve yavaş indirme ayarları mevcut..

Sağ taraftA hidrolik indirme kaldırma otomatiğinin yanın da küçük düğme üçtane derece ayarı var 1 si yavaş indirip kaldırma 1 si az kaldırma diğeri şu anda aklımda değil onları kurcala büyük ihtimal o dur.

ömeryapilcan link=topic=57800.msg622012#msg622012 date=1345141183' Alıntı:
Sağ taraftA hidrolik indirme kaldırma otomatiğinin yanın da küçük düğme üçtane derece ayarı var 1 si yavaş indirip kaldırma 1 si az kaldırma diğeri şu anda aklımda değil onları kurcala büyük ihtimal o dur.
abi konya tarım fuarında claas olacakmı bu ayın sonunda olan?