Adanada danelik mısır fiyatları

Ynt: Adanada danelik mısır fiyatları

geçen seneye bakarak verim nasıl fovası düşükle yüksek arasında ne kadar verim fark ediyor arkadaşlar
bilgisi olan var ise açıklarsa sevinirim 50-100 fova ne kadar etkiler verimi

Emin Ünal link=topic=57801.msg620764#msg620764 date=1344721053' Alıntı:
Ben adanalıyım ama fiyattan haberim yok...Gönül ister ki 1.5 tl olsun ama nerede :(
emincim piyasa ilk sizin yöre falan açıldığı için bizlerde yakından takip etmek isteriz ben tanelik değilde taze mısır fiyatlarını size söyliyim dün ve bu gün 1 dönüm 1000 metrakare burada 500 tl den satılıyor talaşı hariç tabi sade koçanı

arkadaşlar hasat başlamadı ama 55kuruş muhabbeti var tüccarda
tüccar busene korkak davranıyor sebebide geçen yıl tmo ya verdikelri mısırlardan istedikleri fiyatı alamadıkları için verdikleri malı bazı tüccarlar ger i aldı buda artı maliyet kattı olaya ve tüccarlar zarar etti zarar etmesede kar edemedi açılışını 65 kuruştan yapmışlardı son dönemde 40 kuruşa kadar düşmüştü mısır fiyatları buda tüccarları zora soktu
ama dünya piyasalarını onlarda takip ediyorlar ve mısırın 55 kuruş civarında bir rakama satılacagını söylüyorlarmuhtemelen bayram sonu hasat başlar burda ozaman görecegiz bakalım

arkadaşlar hasatlar 10 gün önce başladı ve tam gaz başladı şuan kamyon sıkıntısı var fabrikalarda fiyata gelirsek tmo ayın 1 de açıklama yapacağı için tüccarın kucağına oturmuş durumdayız şuan peşin geçenseneki fiyat olan 640 a satıyoruz ofisin 740 açıklanması bekleniyor olsa bile tmo ya giren mısırın bana göre sadece en fazla yüzde 5 i çiftçinin kalan 95 ise tüccarındır tarım bakanı sevinsin şaka gibi fiyat açıklanana kadar tarlada mısır kalmıyacak gelelim verime genel olarak geçen senenin altında ama 1600 1700 duyuyoruz ben bir parça dekalb 6590 biçtim 1630 kğ verdi
saygılar

ali rıza link=topic=57801.msg1020491#msg1020491 date=1440960685' Alıntı:
arkadaşlar hasatlar 10 gün önce başladı ve tam gaz başladı şuan kamyon sıkıntısı var fabrikalarda fiyata gelirsek tmo ayın 1 de açıklama yapacağı için tüccarın kucağına oturmuş durumdayız şuan peşin geçenseneki fiyat olan 640 a satıyoruz ofisin 740 açıklanması bekleniyor olsa bile tmo ya giren mısırın bana göre sadece en fazla yüzde 5 i çiftçinin kalan 95 ise tüccarındır tarım bakanı sevinsin şaka gibi fiyat açıklanana kadar tarlada mısır kalmıyacak gelelim verime genel olarak geçen senenin altında ama 1600 1700 duyuyoruz ben bir parça dekalb 6590 biçtim 1630 kğ verdi
saygılar
Bereketli olsun kardeşim. Desene bu senede aynı rezillik yaşanıyor. Fiyat istikrarı sağlanması gitti su ülkede.

sağolun fiyat istikrarı şu şekil 2012 yılı 55 kuruş 2013 55 kuruş 2014 64 kuruş 2015 64 kuruş böyle giderse 2016 da en az 730 olması gerekiyor inşallah buna şükür ediyoruz şubat mart ekimleri bitti gibi nisan ekimleride biraz zayıf oluyor.