jd alayı düşünüyoruz yardım...

bizde 60 hp gücünde hema 3860 var.. satıp 60-65hp gücünde 2wd, jd almayı şüşünüyoruz.. jd nasıldır hiç bir fikrim yok.. hemanın özelligini berlirteyim ona göre yardımda bulunursanız sevinirim.. ''hema nın 50lt deposu var 3lü12 ünlü pulluk kullanıyoruz 30-35 dönüm yer aktarıyor bir depo, kaldırma gücü cok zayıf, manevrası iyi degil, pati atmaya başladıgı zaman genelde difransiyel kilidine basmış gibi çift zorluyor.. tarlada pati çekerken çırpınma yapmıyor.'' bu jdler nasıldr.. kullanan arkadaşlar,abiler yardımınızı bekliyorum.. başka motor tavsiye etmeyin.. jd5055-jd5065 bunlar nasıl sitede dikkatimi çekti 2. eli varmı fiyetı nerelerde.. 2wd 60-65 hp güçleri arasındaki jd hakkında +,- bütün yönleriyle yardım edin şimdiden teşkkür ederim..

Ynt: jd alayı düşünüyoruz yardım...

dj ufak serilerine kesinlikle bakma parça kalitesi yok yerli marka bak bende jd kullanıyorum ama kesinlikle alman serilerinden aşağı modelleri tavsiye etmiyorum pahalı olduğu gibi kalite yok küçüklerinde

djzeus link=topic=57821.msg620629#msg620629 date=1344690889' Alıntı:
dj ufak serilerine kesinlikle bakma parça kalitesi yok yerli marka bak bende jd kullanıyorum ama kesinlikle alman serilerinden aşağı modelleri tavsiye etmiyorum pahalı olduğu gibi kalite yok küçüklerinde
hangi seriler alman malı kaç hp gücünde yakıt çekiş falan nasıldır....

neden kücük modelleri iş yapmıyor 5 bin saate benim 5403 daha tık yokk o kadarda agır kullanıyoruz arkadaş sen sat fortu bende 3600 hemma kullandım arasında daglar kadar fark var 1977 den beri jd ciyiz bizim elimizden cok motor gecti jd kadar ,saglam motor yok buna emin ol yok hindistan yok meksika sadece montaj onlar burda nh nasıl montaj yaparsa jd de ceşitli ülkelerde montaj yapıyor sen lafa bakma alabilirsen ikinci el 5403 al gerisini karışma istersen özelden numaramı veriyim hiç sıkıntı olmaz bir,de 5625 var üçüncü motor massey 175 lik onuda satıp jd 5055 e alacagız kötü olsa o kadar parayı baglamayız cok motorlada denedik hepsinden yakıtı az takma kafana al...

bence 5065 i al hiç düşünme bile meksika montajı falan hikaye asıl olarak parçaları amerikada üretiliyor işçilik maliyetini düşürmek için farklı ihtiyaçlara cevap vermek için vs farklı ülkelerde fabrikası var JD nin. sonuçta meksikada sanayisi güçlü bir yer

zeko3737 link=topic=57821.msg620694#msg620694 date=1344709986' Alıntı:
neden kücük modelleri iş yapmıyor 5 bin saate benim 5403 daha tık yokk o kadarda agır kullanıyoruz arkadaş sen sat fortu bende 3600 hemma kullandım arasında daglar kadar fark var 1977 den beri jd ciyiz bizim elimizden cok motor gecti jd kadar ,saglam motor yok buna emin ol yok hindistan yok meksika sadece montaj onlar burda nh nasıl montaj yaparsa jd de ceşitli ülkelerde montaj yapıyor sen lafa bakma alabilirsen ikinci el 5403 al gerisini karışma istersen özelden numaramı veriyim hiç sıkıntı olmaz bir,de 5625 var üçüncü motor massey 175 lik onuda satıp jd 5055 e alacagız kötü olsa o kadar parayı baglamayız cok motorlada denedik hepsinden yakıtı az takma kafana al...
teşekkür ederim ilgilendigin için.. 5403 dedigin seriler kaç hp kaçlı pulluk takılır piyasası ne durumdadır.. anlaşılan kullanıyorsun +,- yönlerini anlatırmısın hemanın özelligini anlatım ona göre karşılartırırsan birazda eklersen sevinirim.. 3vitesmiydi bunlar.. 3vites nasıl. yani 4vitese göre kullanımı nasıl... jd köyümüzde de yok çevremizde kullananda.. okadar para bağlıyoruz hata yapmıyalım.. hemanın tadını vermezse üzülürüm hema ya..

interkorkol bide radyal lastik başka pek fark yok gibi ama hemeyla arasında cok fark varrdır çünkü hema kullandımm 4 lü 11 numarayı cok rahat ceker toprak yapısına göree

zeko3737 link=topic=57821.msg620936#msg620936 date=1344800670' Alıntı:
interkorkol bide radyal lastik başka pek fark yok gibi ama hemeyla arasında cok fark varrdır çünkü hema kullandımm 4 lü 11 numarayı cok rahat ceker toprak yapısına göree
jd ye ısındım.. bayramdan sonra bakcaz artık maddi durum neyi gösteriyor.... sıfırı nekadar bilgin var mıdır...

5403 tek çeker var 4 lu 9 numara küçük geliyor bundan önce 265s buçuklu vardı arasında çekiş ve yakıt yönünden daha iyi 150 devrin altına inmediğin sürece boğulma derdi yok gaz basıyorsun gidiyor. ben gitmeyecem vites düşür demiyor.

kardeşim sen jd hoşuna gitmiş g,b, duruyor burdan anladığım o ama aldıktan sonra emin ol sana garanti veriyorum çok ama çok daha fazla seveceksin.. 2012 model 5065e kullanıcısı olarak çok memnunun 50 bi civarına aldım ben ama benim 4 wd 2 vw leri sitesinden bakarsan sıfır fiyatlarını bulabilirsin....
yakıt performans+ konfor gerçekten adamlar yapmış pullukmu istediğin numarayı koş arkasına banamısın demez ben 4+9 lude koştum 4+14 lüde koştum bu senin arazine bağlı bi olay... 5403 ten farklı bi sürü özelliği var... bizim burda valtracı kendi motoruyla değiştirmek istedi ama bayi kabul etmedi açıkçası ve bu sene bizim ilçeye yaklaşık 20 jd girdi düşün işte ve eminimki önümüzdeki yıl fergüsoncular bütün jd alacaklar.. ha bi hatası var jd nin gerçi bana lazım olmadı olmazda ama kaldırma kapasitesini 300 kilo daha fazla koysalardı sanırım kimse başka traktör kullanmazdı....
bu india falan meksiko falan bunlar hikaye jd bi dünya devi ve birçok ülkede köklü fabrikaları var... kimse kendi kafasına göre jd yapamaz anlıyacağın nerede üretilirse üretilsin JD jd'dir...... şidetle tavsiye ederim...

nidayi link=topic=57821.msg624575#msg624575 date=1346088731' Alıntı:
kardeşim sen jd hoşuna gitmiş g,b, duruyor burdan anladığım o ama aldıktan sonra emin ol sana garanti veriyorum çok ama çok daha fazla seveceksin.. 2012 model 5065e kullanıcısı olarak çok memnunun 50 bi civarına aldım ben ama benim 4 wd 2 vw leri sitesinden bakarsan sıfır fiyatlarını bulabilirsin....
yakıt performans+ konfor gerçekten adamlar yapmış pullukmu istediğin numarayı koş arkasına banamısın demez ben 4+9 lude koştum 4+14 lüde koştum bu senin arazine bağlı bi olay... 5403 ten farklı bi sürü özelliği var... bizim burda valtracı kendi motoruyla değiştirmek istedi ama bayi kabul etmedi açıkçası ve bu sene bizim ilçeye yaklaşık 20 jd girdi düşün işte ve eminimki önümüzdeki yıl fergüsoncular bütün jd alacaklar.. ha bi hatası var jd nin gerçi bana lazım olmadı olmazda ama kaldırma kapasitesini 300 kilo daha fazla koysalardı sanırım kimse başka traktör kullanmazdı....
bu india falan meksiko falan bunlar hikaye jd bi dünya devi ve birçok ülkede köklü fabrikaları var... kimse kendi kafasına göre jd yapamaz anlıyacağın nerede üretilirse üretilsin JD jd'dir...... şidetle tavsiye ederim...
ilgilandigin için sağol.. bizim burda toprak biraz sert fıat 65-56 3lü13 mf266g 3lü13 mf265 3lü14 bizim buralarda 65 hp liklere bu ayarda pulluk takılıyo... 3lü12 az mı gelir.. yoksa pulluk masrafınada girmek mi lazım...