Sorun 154 Leyland vitese geçmiyor yardım

Arkadaşlar 154 leyland çalışmazken çok raha vitese geçiyor fakat çalıştırdığım zaman kesinlikle geçmiyor. Derdi ne olabilir baskı balatanın bitmesinden midir acaba? bir de tamirciye kadar kendim götürmek istesem yokuş aşağı 3. viteste marşa bassam götürebilir miyim? bilgisi olan arkadaşardan yardım istiyorum.

Ynt: Sorun 154 Leyland vitese geçmiyor yardım

arkadaşım sadece M ye geçmese diğerlerini bi zahmet denerdik dimi?
Hiç birine geçmiyor durduğu yerde çalışmazken geçiyor ama çalışırken kesinlikle geçmiyor.

otemel link=topic=57824.msg637002#msg637002 date=1349636357' Alıntı:
arkadaşım sadece M ye geçmese diğerlerini bi zahmet denerdik dimi?
Hiç birine geçmiyor durduğu yerde çalışmazken geçiyor ama çalışırken kesinlikle geçmiyor.
tm arkadaşım sinirlenme :) videsleri sok vides konulun arkasıyla dene çalışırken sorunu anlamaya çalış baskı balatasında yada şanzımanda sorun olabilir debriyajdada sorun olabilir boşluk varsa videse geçmez çalışırken bak debriyaja baoşluk varmı saygılar

çalışırken boştan vitese geçirmede cartlama oluyormu ve hiç vitese geçirebildinmi , debraj motor ve şanzımanı ayırıyormu yani istop edikkende olsa debraja basınca motor akıyormu , büyük ihtimalle debraj motorla şanzımanı ayırmıyor aman dikkatli ol , viteste çalıtırınca durdurması biraz zor olabilir

TRAKTÖRÜ ÇALIŞMAZ DURUM DAYKEN VİTESE AL ÖRNEĞİN Y-1 ( SERİ - 1 ) DÜZ B.R ZEMİN DE OL HE EĞER BAYIRSA YARIM DEBRİYAJ YAP TAMİRCİYE GİT. BAŞKA ÇARENDE VAR BİRAZ USTAYSAN VİTES KOLLARINI SÖKTRAKTÖRÜ ÇALIŞTIR BAK BAKAYIM DİŞLLİLER SALLANIYOMU SALLANIYORSA 500-750 TL ARASINDA MASRAFIN OLUR DİŞLLERİN KRANK I DEĞİŞİR DİŞLİLERİ YEDİYSE DİŞLİ DEĞİŞİR AMA EN SAĞLIK LISI USTAYI EVE GETİR

Arkadaşlar kolay gelsin Leyland 154 ümün debriyaj kömürü ve debriyaj balatasını değiştirdim. Pedaldan ayarlıyorum ama boşa basıyormuş gibi ayırmıyor vitese geçmiyor. Debriyaj baskıda bir ayar yapmam gerekiyormuydu. Yardım eden olursa sevinirim. Teşekkürler.

Arkadaşlar kolay gelsin Leyland 154 ümün debriyaj kömürü ve debriyaj balatasını değiştirdim. Pedaldan ayarlıyorum ama boşa basıyormuş gibi ayırmıyor vitese geçmiyor. Debriyaj baskıda bir ayar yapmam gerekiyormuydu. Yardım eden olursa sevinirim. Teşekkürler.
Ne oldu, Bi çözüm varmıymış, çözüm önerisi olan olmadığı gibi sizde geri dönüşte bulunmamışsınız, saygılar