sizce perkins motormu yoksa john deere motormu verimlilikte daha iyidir?

Ynt: sizce perkins motormu yoksa john deere motormu verimlilikte daha iyidir?

hocam trakrörünüzden tam güç almak istiyorsanız yani 100 beygirlik bi traktörden 100 beygir güç almak istiyorsanız motorunuzun ısısı 85 dereceyi görmeli dir.jondere motoru masrafı ağır olan perkins daha sade werimlilik olarak benim kanaatim gerekli ısıyı gördükden sonra ve doğru ekipman kullanıldıkdan sonra cok bi fark olacağını sanmıyorum

ama john deerenin regdefeye girme süresi perkinsten neredeyse 2 kat fazla ve sağlamlığıda aynı şekilde. ben perkins motorlu traktör kullandım ama hiç JD kulllanmadım o yüzden merak ediyorum traktörü değiştirecez

regdefiye süresi pilotun kullanımına göre yaptığı işe göre değişir.örnek vermek gerekirse balya ve saman yapan traktör ile normal çiflik işlerinde kullanılan traktör arasında çok fark var regdefe işlemi için motorun ölmesi genellikle pilotaj hatalarının bir araya toplanması ile oluşur...yinede bence perkins

90 100 110 hp motorları karşılaştırdıgımızda perkins in 1104 serisi john deere nin motorlarından daha verimli gözüküyor kagıt üzerinde.Yakıtta jd kullanan arkadaşlarımdan duydugumu söylüyorum.Aşırı yakmıyor fakat azda yakmıyor diyorlar.

John Deere motor Türkiye şartlarına göre değil. Yakıt kalitesiz kalıyor. John Deere motor fazla dayanmaz Türkiye şartlarında. Deutz ve Isuzu belki rakip olabikir Perkinse ama.john Deere olamaz. Çünkü yakıt ve motor yağı Türkiye de yok.