massey 255 ep satılıp başak 2073 alınırmı

İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim bu işten anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. 2000 senesinde 165 fergusonu verip sıfır bi 255 ep aldık aldığımızda çok güzeldi ama daha 1700 saatte motor bitti hararet yapıyor geç çalışıyor üfürüyor her yerinden yag kaçırıyor oysaki 1976 model 165 te hiç böyle bişeyler yoktu. Şimdi soruma geliyim ben bu traktörü 22 bine satıp aynı fiyatlarda veya az üstüne katıp bir başak 2073 alsam nasıl olur kullanan varsa bilgilendirme yaparsanız sevinirim veya o pralara alabilecegim alternatif bir traktör tavsiye edermisiniz ama 54 c demeyin lütfen...50-60 dönüm buğday hasadında kullanıyorum 9 numara 3 lü pulluk kullanıyorum ve toprağımız çok sert...

Ynt: massey 255 ep satılıp başak 2073 alınırmı

Yorumlarınız için teşekkür ederim bu gün düzceyi ve boluyu gezdim galericiler benim traktöre 20 bin veriyorlar. çift çıkışlı 265 s ler 26 bin tl 260 gler 28-30 bin civarında 60 56 lar 28 bin 6066 lar ise 32 bin civarında başak hiç göremedim ustalar başakları tavsiye etmedi kullanamazsın dediler bizim buralara uygun değilmiş. bizim tarlalar ufak ileri geri çok yapıyoruz buçuklu veya levyeli bi traktör almam gerekli. Benim traktörde de 54 c -6056 gibi traktörlerde takviye dörtle çift sürerken geri vites te gitmek ölüm oluyor. 6066 ları çok beğendim ama çok pahalı ve birde ağırlığı benim traktöre göre çok az acaba 255 in yaptığı işi yaparmı 255 e göre hızı nasıldır fiyatları gerçekten o kadar edermi görüşlerinizi bekliyorum iyi günler...260 glerde güzel ama baktım benim traktöre göre tek farkı motoru yeni nesilmiş o perkins 900 serisi 2700 cc 65 bg benimki perkins 152 serisi 63 bg başka hiç bir farkı yok ve fiyatı 28 bin civarında onu alamaktansa 2000 model 265 lik daha iyi gibi..şimdilik 265 s ile 6066 arasında kaldım 6066 daha iyi ama çok pahalı...

Steyr komşumda var çok pratik geri vitesle seri takviye karşı karşıya ve vitesleri çok yumuşak araba vitesi gibi yakıtıda ideal ben al derim.

Amacın model yılı yükseltmek değilse en temizinden 95-98 model STEYR 8073 almanı öneririm. Senkromejli ve buçuklu ve ileri geri levyesi gibi vitesi olan bir traktördür. Ki başaktanda kat ve kat sağlamdır. Ki yakıtıda emsallerine göre azdır.

doganbey1 link=topic=57842.msg621025#msg621025 date=1344818530' Alıntı:
Amacın model yılı yükseltmek değilse en temizinden 95-98 model STEYR 8073 almanı öneririm. Senkromejli ve buçuklu ve ileri geri levyesi gibi vitesi olan bir traktördür. Ki başaktanda kat ve kat sağlamdır. Ki yakıtıda emsallerine göre azdır.
doğan ' a katılıyorum. al bi steyr hepsinden iyi olur. 265 den az yaktığı kesin zaten..

Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ederim amacım model yükseltmek değil zaten tarımdan bişey kazandığımız yok traktöre fazla para vermeye gerek yok steyer lar aynı fiyatlarda en mantıklı onlar olacak heralde. bizim burda 54 c çok kullanılıyor ama ben hiç beğenmiyorum çok hafif geliyor benim 255 ep 2300 kg 54 c ise 1400 civarında çok patinaj ediyor yakıt aşşa yukarı aynı ama kesinlikle 255 lerden daha saglamlar ve daha iyi prim yapıyorlar ama çiftte çok kötüler hafif kalıyorlar... benim traktörü şimdi satılıga çıkardım satıp nakit parayla bi stayer almak en mantıklı olcak takasta çok ucuza sayıyorlar...hepinize yorumları için teşekkür ediyorum sağolun traktörü değiştirince yorumlarımı yazacam tekrar görüşmek üzere....

gocabolulu link=topic=57842.msg621302#msg621302 date=1344902434' Alıntı:
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ederim amacım model yükseltmek değil zaten tarımdan bişey kazandığımız yok traktöre fazla para vermeye gerek yok steyer lar aynı fiyatlarda en mantıklı onlar olacak heralde. bizim burda 54 c çok kullanılıyor ama ben hiç beğenmiyorum çok hafif geliyor benim 255 ep 2300 kg 54 c ise 1400 civarında çok patinaj ediyor yakıt aşşa yukarı aynı ama kesinlikle 255 lerden daha saglamlar ve daha iyi prim yapıyorlar ama çiftte çok kötüler hafif kalıyorlar... benim traktörü şimdi satılıga çıkardım satıp nakit parayla bi stayer almak en mantıklı olcak takasta çok ucuza sayıyorlar...hepinize yorumları için teşekkür ediyorum sağolun traktörü değiştirince yorumlarımı yazacam tekrar görüşmek üzere....
bi yanlışlığı düzeltmek ist,yorum. bende 2004 model 54c var ağırlıkları olmadan ki ağırlığı 2100 kg civarında. arka lastiklerideki ağırlıklar ve ön ağırlıklar dahil olduğunda traktörün ağırlığı 2400 kg civarında ve bu da 55 hp bir traktör için gayet iyi bir ağırlık. ayrıca 55 hp kategorisinde en az patinaja giren traktörlerden biri. ayrıca 2. elde satarkende zarar etmezsiniz. ama tabi ki tercih sizin bizim görevimiz bu konu hakkında görüşümüzü bildirmek...

54 C patinaj yapmaz ağır traktör bnde var 93 model ağırlıklar olmadan 2100 yakın kg geliyor bncede gücüne göre normal bir ağırlık hafif traktör patinaj yapar.

gocabolulu link=topic=57842.msg621021#msg621021 date=1344816709' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkür ederim bu gün düzceyi ve boluyu gezdim galericiler benim traktöre 20 bin veriyorlar. çift çıkışlı 265 s ler 26 bin tl 260 gler 28-30 bin civarında 60 56 lar 28 bin 6066 lar ise 32 bin civarında başak hiç göremedim ustalar başakları tavsiye etmedi kullanamazsın dediler bizim buralara uygun değilmiş. bizim tarlalar ufak ileri geri çok yapıyoruz buçuklu veya levyeli bi traktör almam gerekli. Benim traktörde de 54 c -6056 gibi traktörlerde takviye dörtle çift sürerken geri vites te gitmek ölüm oluyor. 6066 ları çok beğendim ama çok pahalı ve birde ağırlığı benim traktöre göre çok az acaba 255 in yaptığı işi yaparmı 255 e göre hızı nasıldır fiyatları gerçekten o kadar edermi görüşlerinizi bekliyorum iyi günler...260 glerde güzel ama baktım benim traktöre göre tek farkı motoru yeni nesilmiş o perkins 900 serisi 2700 cc 65 bg benimki perkins 152 serisi 63 bg başka hiç bir farkı yok ve fiyatı 28 bin civarında onu alamaktansa 2000 model 265 lik daha iyi gibi..şimdilik 265 s ile 6066 arasında kaldım 6066 daha iyi ama çok pahalı...

arkadaş başak alma başaklar pek tutulmadı başak alcana styr 8073 al frenler balata ama sanırım onlarda buçuk var 73 hp yakıtı felanda azdır ama şanzımanı naziktir içinde 2 dişli mi ne var kısaacası şanzıman nazık ama çok çeker yalnız geri geri gidip birden ileri doğru hızlanıp bi ağır şeye asılırsan şanzıman dağılabilir ama başka türlü dağılcağını sanmıyorum ama yinede sen bilirsin şanzıman naziktir dikkat et

öncelikli tercihin steyr 8073 olsun ama başak 2073 te işni görür.
başak buçuklu vitestir, 60-66 gibi ileri gittiği gibi geri gelir, tarla başlarında sıkmaz.
yalnız ileri veya geri vitese takıcan zaman frena tam bas ve traktör tamamen durunca vitese tak, sıkıntı yaşamazsın merak etme.

mehmete link=topic=57842.msg621430#msg621430 date=1344944758' Alıntı:
arkadaş başak alma başaklar pek tutulmadı başak alcana styr 8073 al frenler balata ama sanırım onlarda buçuk var 73 hp yakıtı felanda azdır ama şanzımanı naziktir içinde 2 dişli mi ne var kısaacası şanzıman nazık ama çok çeker yalnız geri geri gidip birden ileri doğru hızlanıp bi ağır şeye asılırsan şanzıman dağılabilir ama başka türlü dağılcağını sanmıyorum ama yinede sen bilirsin şanzıman naziktir dikkat et
ileri doğru hızlanıp derken 2 katlı apartman mı bağlayıp vurdurucan öteki türlü sebeplerden hiçbişey olmaz ne zincirler kopardım ben 8073 le 2 vitesle ileri geri hızlı vurdurarak sen merak etme kullananlara sorun burda bilmeyenler şanzıman dağıtır diyo bi deli taş atıyo 40 akıllı cıkaramıyo hangi motorla vurursan vur dağıtırsın biyerini ya çeki kopar ya bölünür..265 miş 285 miş mazot yakıyo bunlar hızlı devir motorlar tarlan v.s bayır çayırsa alma mf 200 serisini..al 70 56 7066 4x4 al bi okadar daha ekleyip bence..Az yaksın çeksin istersen al 8073 ..768 ler ağır kalıyo tarlada..temiz 12 bine 14 bine ayna mahruti v.b değişmiş yeni rektefe bulursanda kaçırma 768 çok ekmeğini yersin..

Arkadaşlar bu gün ustaya götürdüm traktörde hiç bişey yok dedi bi üst kapak yapılacak birde radyatör değişecek yağ kaçıran contalar değişecek toplam işçilik dahil 800 dedi..Rdyatöre 4 sıralı seyrek gözlü radyatör takacaz süper radyatör deniliyor genellikle enter tabir edilen traktörlere takılıyomuş :)) gerçektende öyle olması lazım benimkinin üzerinden çıkan radyatörde 260 g yazıyor çok sık gözlü arasına giren saman vs hemen tıkatıyor... üst kapaga 0,5 subap takılıyomuş hem az yakıp çok çekermiş öyle dediler turbo taraktörlerin genel sorunu üst kapagı çabuk bitirirmiş sebebide turbodan geçen havanın 200 derece olarak motora girmesi imiş normal motorlarda 40 derece oluyomuş.. İntercol takarsan motor çok daha uzun ömürlü olurmuş ve yüzde 10 civarında çekiş artar dedi sebebide soğuyan hava hacim olarak küçülür ve pistona daha fazla oksijen girer buda daha iyi yanma ve daha fazla çekiş analamına geliyor.. neyse intercolu araştırdım işçilik hariç 1500 lira hemen caydım sadece radyatörü değiştirecem ve üst kapagı yaptıracam biraz daha 255 e devam bakalım...Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...gönül isterki temiz bi 6066 dt olsun ama neyse bakalım ..