Doğsan olarak Aysan Markasını Satın Alalım mı ?

arkadaşlar selamlar ,

Tarihi Aysan fabrikası geçen ay kapandı , sahipleri şu an fabrikanın içini boşaltıp arazisini satmaya çalışıyorlar.

Doğsan olarak tasfiye edilen fabrikanın tarım makinalarıyla ilgili olan üretim bandının %90 ' ını geçen hafta satın almış bulunmaktayız ve şu an Doğsan olarak yeni model çalışmalarıyla birlikte yeniden yapılanma sürecindeyiz.

Kapanan fabrikanın sahipleri Aysan markasınıda ayrı bir ürün olarak satıyorlar ve marka değeri hakkı için gereksiz yüksek bir bedel talep ediyorlar.

size sormak istediğim Doğsan olarak Aysan markasını satın almaya ihtiyacımız varmı ? ne dersiniz ?

Doğsan Tarım Makinaları

www.dogsantarim.com

http://www.facebook.com/pages/Do%C4%9Fsan-Tar%C4%B1m-Makinalar%C4%B1/228060753925174

Ynt: Doğsan olarak Aysan Markasını Satın Alalım mı ?

eğer gücünüz buna engel değilse alın derim. bence yüzde yüzlük bi sahiplik daha temiz olur. ama rakam çok uçuksa bırakın onlarda kalsın. zaten kapatılan bi fabrikanın ürünü eskiye göre nekadarda olmasa bi zedelenme olur. sizde bu bandın yeni sahibi olarak yolunuz açık olsun.

neden okadar çok para istiyorlar . sonuçta bir isim. bence almayın.o parayla iyi işler çıkarıp tarla günleri düzenleyip kendi isminizi kullanın.

bu arada,, standart çizel ayağının ve kelepçesinin fiyatını öğrenebilirmiyim..

ikisi de trakyada çok popüler ve eşdeğer 2 marka. trakya bölgesi için pek değişiklik yaratacağını düşünmüyorum. merdaneli kültivatörler trakyada AYSAN olarak adlandırılırlar. bu bir alışkanlıktır. alete ismini vermiştir. markadan ziyade yeni nesil ürünlerle pazara devam ederseniz bana göre sizin için çok daha iyi olacaktır. en basit örnek AZİM ziraat aletleridir. birkaç sene öncesine kadar trakyada ne adı ne sanı olan bu firma disk tiller ve ejder çizel modeliyle kendine çok sağlam bir piyasa oluşturdu.

Marka adı almak bana göre önemlidir. Marka adını aldın mı kendini çok daha çok geliştirebilirsin. Bunun detaylarını yazmaya kalksam sayfalar alır.

Doğsa nın adı yeter bize bir Aysan ismi için okadar para vereceğinize bu miktarı arge
yada yeni ürün çeşitlerine ayırsanız daha faydalı olur...

Öncelikle, hayırlı olsun.Fiyat çok astronomik değilse öncülük yapmış,tanınmış ve kendini kanıtlamış olan bu markayı almanız yararınıza olur.Bence,marka alınmadıktan sonra sadece arsa ve tesislerin alınmasının sizin satışlarınızın artması bakımından hiçbir avantajı olmaz.(Mevcut üretim yerimiz dar olduğundan talebe yetişemiyoruz diyorsanız o ayrı konu) Aynı patronda iki marka olarak aklıma ilk gelenler Bellona ve istikbal,Arçelik ve Beko gibi. Aynı bölgede iki satış noktanız gibi bir avantajınız olur... Birde, siz değilde başka birisinin bu markayı aldığını ve ürettiği aletleri sizin satış bayilerinizin yanlarında satmaya kalktıklarını düşündüğünüzde rahatsızlık duymayacaksanız mesele yok. :)

bence aysanı almaya gerek yok.zaten aysan battımı üretiyormu belli değildi.bence almayın.o parayla gidin arge yapın.Yarısı tarımla uğraşan bir ülkenin işte bu diyeceğimiz lemken gibi pottinger gibi kuhn gibi bir firması yok.arge yapın siz üretin biz alalım.kendiniz marka olun.

edit:doğsan Trakkulup üyelirne güzel indirimler yaparsa seviniriz. *098*-

gokhanozkan link=topic=57862.msg621120#msg621120 date=1344863486' Alıntı:
bence aysanı almaya gerek yok.zaten aysan battımı üretiyormu belli değildi.bence almayın.o parayla gidin arge yapın.Yarısı tarımla uğraşan bir ülkenin işte bu diyeceğimiz lemken gibi pottinger gibi kuhn gibi bir firması yok.arge yapın siz üretin biz alalım.kendiniz marka olun.

edit:doğsan Trakkulup üyelirne güzel indirimler yaparsa seviniriz. *098*-
bencede gökhanın dedikleri çok mantıklı ama en son karar yine sizde biter bence bir doğsan markası olarak aysana ihtiyacanız yok...... benim şahsi kanaatim böyle

Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz...

Firmanız Konusunda Gökhan Abinin Dediklerini Aynen Söyleyebilirim...
Çünkü Sıradan Bir Firma Olup Birçok İsmin Arasında Kaybolmaktansa KUHN-LEMKEN-MASCHİO Gibi Ün Yapmış Kaiteli Üretici Olmayı Tercih Ederim ;)

Doğsan link=topic=57862.msg621091#msg621091 date=1344854928' Alıntı:
Kapanan fabrikanın sahipleri Aysan markasınıda ayrı bir ürün olarak satıyorlar ve marka değeri hakkı için gereksiz yüksek bir bedel talep ediyorlar.

Sayın Doğsan,
Siz Aysan markasını satın alsanız buna verdiğiniz parayıda sattığınız ürünlerin fiyatına yansıtacaksınız. Günümüz sanayisinde herkes maliyeti düşürmek için kafa patlatırken bu yokolup gitmek üzere olan markanın isim hakkını almanız bence mantıksızlık olur.
Saygılar.

Aysan markası ilk yıllarında çok tanınan ve öncü bir markaydı. Trakya ' da en çok tutulan markaydı. Açıkçası ben o zamanlar Doğsan ' ı, Türkaysan ' ı hiç bilmezdim. Bir bildiğimiz Aysan vardı. Birde peşinden tiller ürünleri ile Döşemenler piyasaya etkili girdi. Şimdi ise baktığımda Aysan ' ı ne arayan nede soran var. O zamanlar her ürünün Aysan olanı tutulurdu. Ama sonradan piyasadan kaybolur gibi oldular. Ben hatta kapandı gitti diye tahmin ediyordum. Ama bazen fuarlarda azda olsa ürünleri denk geliyordu. Şimdi ise Aysan ve Döşemenler ' den çok Doğsan ve Türkaysan Trakya ' da çok biliniyor. Yani siz bu markalardan daha ön plana çıktınız. Şöyle birşey olsa siz lüx kesime hitap eden bir marka olsanız. Bunun yanında basit ekipman üretecek olan başka bir markaya ihtiyaç duysanız bu şekilde bir marka almaya yönelebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama aynı ürünleri üretecekseniz. Pekte gerekli olmadığını ve bu parayı Ar-Ge ' ye yatırıp, anız kültüvatörü, dik rotovatör, mibzer vb... ekipmanlar üretip dünyaca ünlü bir Amazone, Lemken, Kverneland, Maschio, Kuhn gibi bilinen bir marka olmanızı tavsiye ederim...

bugün bile kültivatörlerin adı ege bölgesinin birçok yerinde aysan olarak geçiyo .. yani kimse kültivatör demez aysan der .. rakam ne bilmiyorum ama aysan öyle yabana atılacak bi isim hakkı değil sevgili karde$im .. ben doğsanı bu sitede ilk kez duydum geçen aylarda ama aysanı çocuklugumdan beri biliyorum ..