haşmet alacaklara duyrulur

Ynt: haşmet alacaklara duyrulur

YAVUZ_13 link=topic=57916.msg621959#msg621959 date=1345122313' Alıntı:
http://tvarsivi.com/erkunt-traktor-genel-muduru-zeynep-erkunt-armagan-ile-yerli-tasarim-ve-markalasma-konusuluyor-13-07-2012-izle-i_2012070381920.html

bu linkteki videoyu bir izleyin ondan sonra konuşalım 768 steyr abim ve ali kardeşim
bu işin patronlarından biri olan zeynep erkunt armagan bakın neler söylemiş
10-15 dk lık bir video ama kraldan çok kralcı olanlara eminim büyük bir hayal kırıklıgı yaşatacaktır
birbirini elin traktörü için üzerken bizler
traktörü üreten traktörün sahibi diyebilecegimiz kişi bakın neler söylemiş
evet abi izledim ve yalan yanlış bişey söylediğini işitmedim.. kdv uygulaması hakkındaki görüşüne katılıyorum. çünkü adaletsiz bir durum. üretici parçayı alırken%18 kdv ödüyorsa malı satarkende %18 kdv uygulamalı. daha iyisi şöyle olur üreticiyede %8 kdv den parça alması sağlanabilir..
768 link=topic=57916.msg621952#msg621952 date=1345119451' Alıntı:
O zaman şu şekilde belirteyim, muhatabınız bir tek Erkunt kullanıcısı kişi iken, yorumlarınızda Erkunt kullanıcıları olarak çoğul ekleri kullanırsanız,karşınızda daha pekçok Erkunt kullanıcısı kişiyi bulursunuz. Hala,tespitin doğru değil diyorsanız mesele yok,bildiğiniz yoldan gitmeye devam edin değerli kardeşim.
sana katılıyorum aga. ben bir erkunt kullanıcsı olarak birçok kez erkuntun eksiklerini trakkulup ile paylaştım. bunlar konularımda mevcut. ama (erkunt kullanıcıları) cart curt diye genelleme yapıldığında fıttırıyorum işte..

aksazli link=topic=57916.msg622084#msg622084 date=1345161239' Alıntı:
evet abi izledim ve yalan yanlış bişey söylediğini işitmedim.. kdv uygulaması hakkındaki görüşüne katılıyorum. çünkü adaletsiz bir durum. üretici parçayı alırken%18 kdv ödüyorsa malı satarkende %18 kdv uygulamalı. daha iyisi şöyle olur üreticiyede %8 kdv den parça alması sağlanabilir..sana katılıyorum aga. ben bir erkunt kullanıcsı olarak birçok kez erkuntun eksiklerini trakkulup ile paylaştım. bunlar konularımda mevcut. ama (erkunt kullanıcıları) cart curt diye genelleme yapıldığında fıttırıyorum işte..
madem izlemişsin kardeş ozaman erkunt traktörün yerli olması konusunda yani göreceli bir kavram olan yerli malı konusunda bu kadının konuşmasına dikkat etmişsindir sadece ama sadece yerli tarasım kadın bunu belirtiyor ısrarla ve biz yerliyiz ama motor ingiliz filan parça filan memleket diyede belirtiyor
ama malesef birçok arkadaşımız hala ısrarla erkunt türk malı digerleri bilmem nere malı erkunt mükemmel digerleri beş para etmez vs vs gibi yorumlar yapıyor yani kraldan çok kralcı oluyor birçok arkadaşımız

kadın çıkmış mertçe nekadar yerli oldugunu hangi konuda yerli oldugunu nekadar kaliteli oldugunu hangi kitleye hitap edebildigini hangi ülkelere mal satabildigini falan anlatmış cesurca
umarım artık bazı arkadaşlar marka fanatikligini bırakır

YAVUZ_13 link=topic=57916.msg622268#msg622268 date=1345211676' Alıntı:
madem izlemişsin kardeş ozaman erkunt traktörün yerli olması konusunda yani göreceli bir kavram olan yerli malı konusunda bu kadının konuşmasına dikkat etmişsindir sadece ama sadece yerli tarasım kadın bunu belirtiyor ısrarla ve biz yerliyiz ama motor ingiliz filan parça filan memleket diyede belirtiyor
ama malesef birçok arkadaşımız hala ısrarla erkunt türk malı digerleri bilmem nere malı erkunt mükemmel digerleri beş para etmez vs vs gibi yorumlar yapıyor yani kraldan çok kralcı oluyor birçok arkadaşımız

kadın çıkmış mertçe nekadar yerli oldugunu hangi konuda yerli oldugunu nekadar kaliteli oldugunu hangi kitleye hitap edebildigini hangi ülkelere mal satabildigini falan anlatmış cesurca
umarım artık bazı arkadaşlar marka fanatikligini bırakır

Kadın,kimsenin bilmediği birşey söylememiş. Motorun ingiliz olduğunu belirten etiket motor bloğunun üzerinde zaten var. Konuşması sırasında yerlilik konusunda söyledikleri de gayet mantıklı. Bir malı patent parası vermeden üretip,fiyatını ve istediğiniz yere satış konularını siz belirleyebiliyorsanız o yerlidir diyor.Traktör parçası olarak çeşitli ülkelerde ileri gelen pekçok markanın parça dökümlerinin Erkunt döküm tarafından dökülmüş olduğunu herkes biliyor. Erkunttan döküm alan o yabancı traktörler Türk Malı mı oluyor? Türkiye de üretilen traktörlere bir bakın bak, patent parası vermeden,kendi insiyatifinde üretim yapabilen kaç tane marka var... Zeynep hanım bunu belirtmek istemiş.

Buradaki sohbetten güzel bir alıntı yapayım bende Yavuz isimli arkadaştan alıntı, yeni veya eski traktör alacak tüm arkadaşlarıma öneri mahiyetinde bir alıntı.
(( 2-3 ayda traktör satma lüksüm yok tabi acil bir durum olursa ozaman iş degişir mesela onuda hesaba katarak aldıgım traktörü satarken fazla zarar etmemek için en üst sevieyde uzun yıllar kullanmaya çalışıyorum ve satarken de yaşadıgım şehir ititbariyle en az zararla satabilecegim markaya yöneliyorum))

Şu an piyasada kötü bir traktör yok gercekten. Erkunt yeni yola çıkmış eksikleri daha fazla olabilir bu normaldir. Erkunt alan arkadaşlarda körü körüne bu parayı vermezler tabii ki, alışverişte arkadaş dost hatırı, fiyatın uygun gelmesi, servis ya da bayi desteği ya da aklınıza gelebilecek başka olumlu yönler nedeniyle almış olabilirler. Ancak beklentilerini karşılamadıysa satabilirde bunda anormallik yok beğenmedin satarsın zararı da sineye çekersin olur biter. Ama bu durum sadece erkuntta yok newhollandda da var, tümosanda da, casede de masseyde de, o yüzden piyasa da kötü traktör yok ama kusursuz traktör de yok maalesef.