TÜMOSAN HİDROLİK DESTEK ÜNİTESİ(EK PİSTON)

Tanıdığım abimin biri böyle bir çalışma yaptı ve bayram sonu üretime geçiyorlar.Bunun montajını kendileri değil ilgili bölgedeki Tümosan servislerine veya tamir atölyelerine işin eğitimini verip,sonra set halinde servislere göndermeyi düşünüyorlar.Çünkü kendileri Türkiyenin her bölgesine yetişemeyecekleri için böylesi daha mantıklıi.Bu ürünü set haline getirirken pistonlar döküm kol piston bağlantı elemanları olarak normal set(3d resimler) ,birde piston döküm kol piston bağlantı elemanları ve askı kolu ve kancalı kollar olarak full set(3 d resimler ve normal resimde görünen askı kolu kancalı kol ) diye sunacaklar.1nci paket hidrolik güçlendirme 2 nci paket hidrolik güçlendirme ve askı kolu, kancalı kolu güçlendirme.normal set ile full set arsasında 1 buçuk kat oynuyor.Setin içinde hiç bir eksik olmayacak şekilde puluna civatasına varana kadar hepsi olacak.
Fiyatları bayram sonu açıklayacağız.
taktırmak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağım.bayram sonrasıda 95-80 e montajını yapacağız.detaylı resimleri paylaşırım.

Ynt: TÜMOSAN HİDROLİK DESTEK ÜNİTESİ(EK PİSTON)

Gerek duyan arkadaşlar için güzel bir çalışma olmuş. Ama keşke Tümosan bunu zamanında kendisi koysaydı. Şimdi sanırsam yeni modellerinde var. Artık bu özellikler standart olmalı. Hâla teknolojiyi geriden takip ediyoruz. Bununda büyük etkisi yerli firmalarımızdan kaynaklanıyor. Tümosan ve NH ' nin bu konulara özen göstermesi gerek diye düşünüyorum. Büyük traktör yaparken artık kullanılan alet ve ekipmanlarıda düşünmeleri gerek. 20-30 sene önceki alet ve ekipmanlar artık kullanılmıyor. Madem beygiri arttırıyorsun. Çiftçinin traktörüne ne tür ekipman takacağınıda hesap etmelisin.

faydalı bir proje. ok-*-s

alipasalierkan link=topic=57926.msg621842#msg621842 date=1345065357' Alıntı:
Gerek duyan arkadaşlar için güzel bir çalışma olmuş. Ama keşke Tümosan bunu zamanında kendisi koysaydı. Şimdi sanırsam yeni modellerinde var. Artık bu özellikler standart olmalı. Hâla teknolojiyi geriden takip ediyoruz. Bununda büyük etkisi yerli firmalarımızdan kaynaklanıyor. Tümosan ve NH ' nin bu konulara özen göstermesi gerek diye düşünüyorum. Büyük traktör yaparken artık kullanılan alet ve ekipmanlarıda düşünmeleri gerek. 20-30 sene önceki alet ve ekipmanlar artık kullanılmıyor. Madem beygiri arttırıyorsun. Çiftçinin traktörüne ne tür ekipman takacağınıda hesap etmelisin.
aynen öyle. eşşeği değiştirdim üstüne eski semeri koydum hesabı..

Benim bildiğim 105 lerde başladı 95,85 lerdede uygulanıyor,ama piyasadaki tümolar için yararlı bir proje sonuçta ekipman büyüyor ağırlaşıyor hidroliğin kapasitesini zorluyor.Bu destek sistemi bence güzel olur

omerfarukkoc link=topic=57926.msg621907#msg621907 date=1345101858' Alıntı:
Güzel Ve Yararlı Bir Çalışma... Ama Bu Ek Piston Gibi Ufak Bir AYrıntıyı Üreticinin Düşünüp Koyması Lazım Mamülüne...
olsun. fiyatına göre kalitesi oldukça iyi bir makine sonuçta.

arkadaşlar 3ağustosta 8185 traktörüm teslim edildi ve bu özelliklerin hepsi bnmkinde mevcut sitede resimleri var ilave ek pistonlar kancalı yan kollar kayar sehbalı çeki çekerler düğmeli kuyruk mili düğmeli olarak geldi bnm kisi bu yüzden gerçekten tümosanı takdir ettim çok önce olması gereken özellikler yeni konulmuş ama yinede konulmuş sıfır tümosan alacak arkadaşlarda alırken dikkat etsin bazılarında yok bu özellikler

kancali kollardan ziyade,hidroligin yükü fazlalasti simdiki dönerli pulluklar 1 tonu geciyor buda hidroligı baya zorluyor o yûzden bu sistemden taktirmak mantikli geliyor