Tarlalardaki Elektrik Direklerinin Kaldırılması

iyi gunler arkadaslar,
ben center pivot sulama sistemi kurmayı planlıyorum ama arazinin bir bolumunde elektrik direkleri mevcut. Tarlasındaki elektrik direklerinin kaldırılması ile ilgili arastırma yapan / direkleri kaldıran var mı? ( Tarladakiler yüksek gerilim hattı degil)

Ynt: Tarlalardaki Elektrik Direklerinin Kaldırılması

bizim arazide bi tane elektrik direği vardı teda$ı telefonla aradık ve kaldırılmasını istedik aynı gün ekipler gelip direği kesip alıp götürdü .. direkte herhangi bi kablo yoktu ama bo$tu ..

arazi 500 da ilk etapta 250 lik parcaya dusunuyorum center pivotu orada sadece benim 2 tane elektrik diregi var onları kenara koyabiliyorum bu parcada problem yok ama diger parcaya baktıgımızda orada 2 tane beton direk sanırım buda koylere gidiyor birde diger koylere giden 4 adet demir direk var tarla kenerına alınabilir gibi gorunuyor ama prosedur nedir bimiyorum

bu direkler için herhangi bir istimlak bedeli imzalı kagit falan verilmemiş. Center pivot firması ile gorustugumde Malatyada ve Adıyamanda buna benzer bir durum ile karsılastıklarını once Tedasın sorun cıkardıgını ama avukatlar vasıtasi ile basvurudkalrında tedasın direkleri kaldırdıgını soyledi. Dırekler tarla kenarına 100-150 mt mesafede extra 1-2 direk kullanarak tarlanın kenarından gecirebilirler gibi. Center pivot firmasının tarlaya gelip olcum yapmasını bekliyorum daha sonra Tedas ile gorusmeyi planlıyorum. Once elimde center pivot projesi olsunda o sekilde gideyim Tedasa

tedaşa kuracak olduğun projeyi anlatan yazı ile direklerin vereceği zararı anlatan alınması gereken direklerin numaralarıyla birlikle güzel bi dilekceyle bas vur gereken yapılır arazi istimlak edilmediyse alınır sıkıntı olmaz ama prosedur biraz gec işleyebilir bi kac ay surebilir alınması fakat ilgilenen olmazsa göz ardı edilirse bu dilekcen basbakanlık sitesini sikayette bulunun onu daha cok dikkate alınır

unsal link=topic=57964.msg622264#msg622264 date=1345210753' Alıntı:
iyi gunler arkadaslar,
ben center pivot sulama sistemi kurmayı planlıyorum ama arazinin bir bolumunde elektrik direkleri mevcut. Tarlasındaki elektrik direklerinin kaldırılması ile ilgili arastırma yapan / direkleri kaldıran var mı? ( Tarladakiler yüksek gerilim hattı degil)
bu center pivot sistemi hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? maliyeti nedir? internet sitesi varmı?