Class Changeller 71 Milyar 250 BG

Ynt: Class Changeller 71 Milyar 250 BG

rocky link=topic=58037.msg623273#msg623273 date=1345640567' Alıntı:
:D öyle dersin ne dicen başka bey amcacım. anlş-*s
aksazli link=topic=58037.msg623274#msg623274 date=1345640763' Alıntı:
ortamı germeyin lütfen. işine gelen alır. yok yere birbirinizi kırmanın hiç bir anlamı yok. alamandaki traktör yüzünden burda birbirinizi incitmeyin.. benim acizane fikrim,tavsiyem.
Burda sadece muhappet ediyoruz . Benim zaten oğlum yaşındaki bir adamla tartışmam kardeşim ;)

aksazli link=topic=58037.msg623279#msg623279 date=1345641116' Alıntı:
teşekkür aga. ben sadece tansiyonunuzu ölçtüm. yoksa karışmam herkese.
Yok kardeşim bizde tartışma yoktur ben oğluma ' ' lan ' ' diye hitap etmezken tanımadım birine laf söylemeye ne hakkım vardır nede haddimedir o yüzden bişi diyemem oğluma nasıl davranılmasını istiyorsam kişilerede o şekil davranırım ;)

aksazli link=topic=58037.msg623274#msg623274 date=1345640763' Alıntı:
ortamı germeyin lütfen. işine gelen alır. yok yere birbirinizi kırmanın hiç bir anlamı yok. alamandaki traktör yüzünden burda birbirinizi incitmeyin.. benim acizane fikrim,tavsiyem.
sorunda o ya. görende beni nh fanatiği kullandığımız motorların üstün teknoloji özelliklerle dolu olduğunu en güçlü motorlar olduğunu söylerim sanar :) ben diyom benim işime yaramaz o diyo zaten bu yüzden geriyiz. sizin traktörleriniz gibi 5 tane çeker diyo.sanki biz motoru kötüledik. yok balata dağıtmazmışş falan. biz dağıttımı dedik. vay efendim 8 seferde bitirebilirmiş sanki biz bitirmez dedik. bana büyük mazotunu bile koyamam yola bile sığmaz diyom adam bana sizn yüzünüzden geriyiz diyo. git sen al ozaman abi ben napayım.
BenGeldim link=topic=58037.msg623275#msg623275 date=1345640853' Alıntı:
Burda sadece muhappet ediyoruz . Benim zaten oğlum yaşındaki bir adamla tartışmam kardeşim ;)
:) bizede bu yakışır zaten abi. ama mesajlarımı anlayarak okursan sevinirim. ;)

rocky link=topic=58037.msg623283#msg623283 date=1345641338' Alıntı:
sorunda o ya. görende beni nh fanatiği kullandığımız motorların üstün teknoloji özelliklerle dolu olduğunu en güçlü motorlar olduğunu söylerim sanar :) ben diyom benim işime yaramaz o diyo zaten bu yüzden geriyiz. sizin traktörleriniz gibi 5 tane çeker diyo.sanki biz motoru kötüledik. yok balata dağıtmazmışş falan. biz dağıttımı dedik. vay efendim 8 seferde bitirebilirmiş sanki biz bitirmez dedik. bana büyük mazotunu bile koyamam yola bile sığmaz diyom adam bana sizn yüzünüzden geriyiz diyo. git sen al ozaman abi ben napayım.:) bizede bu yakışır zaten abi. ama mesajlarımı anlayarak okursan sevinirim. ;)
küçük makine her zaman daha cok manevra kabileti oldugu için fazla mazot yakar ;)

demirciler_14 link=topic=58037.msg623288#msg623288 date=1345641708' Alıntı:
Abi bu traktörü alacak adamın arazisnin en az 1000 dekar olması lazım ki aldığına değsin. Aksi takdirde piyasada iş yapamadığı zaman harcadığı paraya yazık olur.
Bence bu o kadarda büyük bir makine deildir yani bazıları cok abartıyor yok yola sığmaz falan diye . Ya şuanki piyasadaki traktorlere baktım zaman sanayide goruyorum 2012 modelleri ve yok motorları inmiş falan . ya en azından sağlamlık acısından düşünün coğu markadan sağlamdır ;)

BenGeldim link=topic=58037.msg623286#msg623286 date=1345641551' Alıntı:
küçük makine her zaman daha cok manevra kabileti oldugu için fazla mazot yakar ;)
:D abi doğru söyle masus mu yapıyon abi ? sırf beni delirtmek iççin mi yapıyon ? ya anlayamıyom seni abi. sanki masus yapıyon gibime geliyo. sayın abim ben dediğine katılmıyorum demiyorum. anlatamıyorum galiba yahu bana büyük büyük büyük çok büyük diyom her çiftçi alamaz diyom. alamıyorum diye bana iğneleyici laflar yapmana gerek yok diyom benim o motoru koşacak tarlam yok diyom. mazotunuda geçtim. aşırı büyük güzel abi. benim o motora ekipman alacak kadar sermayemde yok diyom. motorun özelliklerine bişey dediğim yok. neyse abi kapatalım anlaşamıcaz biz senle. zorla aldırtçan sen bana onu yoksa. :)

rocky link=topic=58037.msg623291#msg623291 date=1345642024' Alıntı:
:D abi doğru söyle masus mu yapıyon abi ? sırf beni delirtmek iççin mi yapıyon ? ya anlayamıyom seni abi. sanki masus yapıyon gibime geliyo. sayın abim ben dediğine katılmıyorum demiyorum. anlatamıyorum galiba yahu bana büyük büyük büyük çok büyük diyom her çiftçi alamaz diyom. alamıyorum diye bana iğneleyici laflar yapmana gerek yok diyom benim o motoru koşacak tarlam yok diyom. mazotunuda geçtim. aşırı büyük güzel abi. benim o motora ekipman alacak kadar sermayemde yok diyom. motorun özelliklerine bişey dediğim yok. neyse abi kapatalım anlaşamıcaz biz senle. zorla aldırtçan sen bana onu yoksa. :)
Satalım sana yabancı dil varsa ben aradım harbi harbi alıcaktım baktım ingilizce bişiler söylüyorlar anlamıyoz kapattım :D

iyi güzelde bu hem çok yakar buna göre ekipman bulamazsın 8000 saate gelmiş bundan sonra yavaş yavaş arızada verir manevrası az olur bide buna şimdi sen buna 100 150 hp traktörün ekipmanını buna takarsan bu boş dolanır ve yakarda istersen al ve kullan 2012 model traktörün çoğu bundada var fiyatıda iyi ama tavsiye etmem sahibine şimdiden hayırlı olsun ne diyelim...

BenGeldim link=topic=58037.msg623266#msg623266 date=1345638941' Alıntı:
Vallahi dozer gibi güldür güldür çeker tuttunu kopartır :Dşuanda zaten benim köyümde 50 dönüm arazim ve clas arion traktörüm var 2012 model 0 ;) bunun önüne dozer bıcagını takarak yolda yapabilirsin benm makineyle kafa kafaya beygir gücleri hatta benim makineden daha iyi malzeme ittirir cünki bıcak onde olucak ama daire almaz cünki sonuca bakarsak bir tarim makinesi bir il özel idereden bahsediyoruz ;) işe birazda sivri zekalı yonden bakarsanız mantıklı gelir ;) sonucta bir sürü büyük tarlası olan adam var ve sürücek traktor arıyor ;) Ben bile şuanda almayı düşünüyorum ama yabancı dil olmadıgı için alamıyorum gümrük falan sorun deil geçirtmesi ;) ayrıcada ben nhye 90 milyar veripte almam yani bana bedavaya verseler binmem o traktöre buda var ;)
arionmu var dedin abi? :D

BenGeldim link=topic=58037.msg623290#msg623290 date=1345641892' Alıntı:
Bence bu o kadarda büyük bir makine deildir yani bazıları cok abartıyor yok yola sığmaz falan diye . Ya şuanki piyasadaki traktorlere baktım zaman sanayide goruyorum 2012 modelleri ve yok motorları inmiş falan . ya en azından sağlamlık acısından düşünün coğu markadan sağlamdır ;)
Abi Class marka bakımından bir sorun değil sadece senin dediğin traktör herkese uygun değil. Yani Türkiye şartlarında herkesin kesesine uymaz. Bende piyasa çalışsam düşünürüm elbette ama bizde herkesin traktörü var senede 1 yada bilemedin 2 kere ekim yapılır. Sonra hava soğudu mu don başlar bizde. Kimse başka birine sürme parası vermez burada. Bir de Türkiye şartlarında tarlalar küçük parçalı olduğu için insanlarda hem kazanamıyor hemde arazisine uygun pratik traktör arıyor. Mazot fiyatı da cabası.

Aksi halde hem traktör ucuz olsa hemde mazot litresi 1 tl olsa dediğin doğru. Kimse 60 -70 hp yerli traktör ile uğraşmaz.

:D al işte abi bak yine yapacağını yapıyon. yahu g.t kadar tarlaya ben o makineyi soksam millet g.tüyle güler zaten tarlanın yarısı kadar motor :D ayrıca benim girdiğim tarlalara giden bazı yollardandan td bile zor geçiyo o nasıl geçsin. :D onuda geçtim okadar ekipman ona alacağıma...
BenGeldim link=topic=58037.msg623293#msg623293 date=1345642103' Alıntı:
Satalım sana yabancı dil varsa ben aradım harbi harbi alıcaktım baktım ingilizce bişiler söylüyorlar anlamıyoz kapattım :D
:D sen bu motora takmışsın kafayı anlaşıldı :D zengin etçen yani illa gevurları :D

:D :D Bu traktör 71 milyar fakat gümrükten geçerken nasıl olacak acaba? Bizim buralara rahat gider. Lazerde kullanılır. Fakat işte makinanın ömrü ne olacak? Ben bunun parçasını ha dedim mi bulabilecek miyim. Çifçilik te bazen dakikaların önemi oluyor. Ben bu makinayı alıp 1 ay parça bekleyeceksem neye yarar. Hadi bekledim parçasını geldi. Ama bir parça için dünya para vereceksem neye yarar. Makina güzel ama yedek parça sorunu olmamalı. Türkiyedeki satılan CLAAS lar için ayrıdır olay. Ama bu biraz tereddüt ettirici abi.

Abi biz orman işi ile de uğraşıyoruz. Yani hem kesim hemde taşımacılık yapıyoruz traktörle. Sence ben bu traktörün önüne kepçe takıp tomruk yükleye bilir miyim? :)

byhakan link=topic=58037.msg623294#msg623294 date=1345642211' Alıntı:
iyi güzelde bu hem çok yakar buna göre ekipman bulamazsın 8000 saate gelmiş bundan sonra yavaş yavaş arızada verir manevrası az olur bide buna şimdi sen buna 100 150 hp traktörün ekipmanını buna takarsan bu boş dolanır ve yakarda istersen al ve kullan 2012 model traktörün çoğu bundada var fiyatıda iyi ama tavsiye etmem sahibine şimdiden hayırlı olsun ne diyelim...
Oda şansa kalmıs artık ne diyelim ;)
çiftçi58 link=topic=58037.msg623296#msg623296 date=1345642336' Alıntı:
arionmu var dedin abi? :D
Evet siparişi yeni verildi gelicek inş. 3 ay sonrasına tarih verdiler ocak gibi garajda olur sanırım trakkulupteki en büyük traktörlerden biri olucak ;)

demirciler_14 link=topic=58037.msg623297#msg623297 date=1345642479' Alıntı:
Abi Class marka bakımından bir sorun değil sadece senin dediğin traktör herkese uygun değil. Yani Türkiye şartlarında herkesin kesesine uymaz. Bende piyasa çalışsam düşünürüm elbette ama bizde herkesin traktörü var senede 1 yada bilemedin 2 kere ekim yapılır. Sonra hava soğudu mu don başlar bizde. Kimse başka birine sürme parası vermez burada. Bir de Türkiye şartlarında tarlalar küçük parçalı olduğu için insanlarda hem kazanamıyor hemde arazisine uygun pratik traktör arıyor. Mazot fiyatı da cabası.

Aksi halde hem traktör ucuz olsa hemde mazot litresi 1 tl olsa dediğin doğru. Kimse 60 -70 hp yerli traktör ile uğraşmaz.
Öyle ama şimdi kendime göre konusayım benim 50 dönüm arazim var ben 100 hplik traktorle sürmeye kalksam harman vaktine kadar anca işim biter ondan diyorum ;)

rocky link=topic=58037.msg623298#msg623298 date=1345642522' Alıntı:
:D al işte abi bak yine yapacağını yapıyon. yahu g.t kadar tarlaya ben o makineyi soksam millet g.tüyle güler zaten tarlanın yarısı kadar motor :D ayrıca benim girdiğim tarlalara giden bazı yollardandan td bile zor geçiyo o nasıl geçsin. :D onuda geçtim okadar ekipman ona alacağıma...:D sen bu motora takmışsın kafayı anlaşıldı :D zengin etçen yani illa gevurları :D

Vallahi kardeş şimdi banada arion aldıgım için gülüyorlar yaklasık senelik 25bin Tl ödemesi var 50 bin dönüm yer var sürümü yapıldı suanda daha hayla bugdaylarını biciyorlar 12 biçer çalısıyor ve millet diyor az yerin var napıcan bu kadar büyüğü ben ufak traktore mazot dayandıramazken 3 kerede gideceğim yeri 1 kerede giderim doğru deil mi ?

doganbey1 link=topic=58037.msg623300#msg623300 date=1345642836' Alıntı:
:D :D Bu traktör 71 milyar fakat gümrükten geçerken nasıl olacak acaba? Bizim buralara rahat gider. Lazerde kullanılır. Fakat işte makinanın ömrü ne olacak? Ben bunun parçasını ha dedim mi bulabilecek miyim. Çifçilik te bazen dakikaların önemi oluyor. Ben bu makinayı alıp 1 ay parça bekleyeceksem neye yarar. Hadi bekledim parçasını geldi. Ama bir parça için dünya para vereceksem neye yarar. Makina güzel ama yedek parça sorunu olmamalı. Türkiyedeki satılan CLAAS lar için ayrıdır olay. Ama bu biraz tereddüt ettirici abi.
Bilmiyorum class büyük bir firma elbet bir çaresi vardır evel allah ama ben almayı düşünüyorum kardeş cünki lazım bana boyle devasa aletler ;)

cnr42 link=topic=58037.msg623302#msg623302 date=1345643146' Alıntı:
Güzel traktör, böyle büyük makinaları Türk çiftçisinde de görmek gurur verir gerçekten..
İnş . alım satımını yapabilirsek Bilecik ' te görebilirsiniz böylesine devasa makineyi ;)

demirciler_14 link=topic=58037.msg623308#msg623308 date=1345643720' Alıntı:
Abi biz orman işi ile de uğraşıyoruz. Yani hem kesim hemde taşımacılık yapıyoruz traktörle. Sence ben bu traktörün önüne kepçe takıp tomruk yükleye bilir miyim? :)
Çoğu traktore göre çok rahat bir şekilde calısırsın ama ormancılık için mercedes benz vazgecilmezdir ;)

Arkadaşlar bu traktör zaten buralara uymaz şöfore bile psikolojik sorun yaratır çünkü paletli şekli bi değişik traktörün adam lastik tekerlekli traktörlere alışmıştır onu alır fakat belediye v.s alacaksa alabilir bunu