Yağlık Ayçiçeği biçimi yapanlar verim ve fiyatları paylaşalım

Yağlık Ayçiçeği biçimi yapanlar verim ve fiyatları paylaşalım

Bizim köyde daha başlamadı ama edirne köylerinden AZATLI köyünde 80-100 kg :( verim varmış fiyat 1400 diyorlar tabi yağ oranına göre

Ynt: Yağlık Ayçiçeği biçimi yapanlar verim ve fiyatları paylaşalım

130-143-160 külo verimler abi yağ oranlarıda %43 %46 %47 böyle.Fiyat olarak Yağlı tohumlar daha açıklama yapmadı ama tahminimce 1300 yada 1400 olcak gibi.Erken ekilen gündendiler biraz daha farklı seneye biraz daha erken ekmeye çalışacağım kısmetse.

osmaniyede hasat biteli epey oldu(15 gün falan oldu) hatta ayçiçegi ekilen tarlalar sürülmeye bile başladı

tarlaya ve toprak yapısına göre kendi arazilerim için konuşmak gerekirse tamamı kuru tarla olmak üzere 200le 280 kilogram arası degişti verim
yani tahminlerin 50kg falan üzerinde oldu bizim burda herkes daha kötü bekliyordu
fiyatta bir oynama vardı ilk sattıgımı 1120 ye sattım son sattıgımı 1270e sattım
10 rutubetin altına fire düşmediler 10 rutubetin üstüne %3 ile % 8 arası fire düştüler
hersene erken hasat yapan kazanıyordu busene geç kalanlar kar etti fiyat açısından

motorcu link=topic=58054.msg623614#msg623614 date=1345740502' Alıntı:
130-143-160 külo verimler abi yağ oranlarıda %43 %46 %47 böyle.Fiyat olarak Yağlı tohumlar daha açıklama yapmadı ama tahminimce 1300 yada 1400 olcak gibi.Erken ekilen gündendiler biraz daha farklı seneye biraz daha erken ekmeye çalışacağım kısmetse.
Bizim Burda da Geç EKilenler Daha İyi Samet :)

motorcu link=topic=58054.msg623614#msg623614 date=1345740502' Alıntı:

burada 1460 tl kadar çıkmış fiyatlar

Dün Tarım Kredi Kooperatifi fiyat astı. 1.575 TL ' ye kadar yağ oranına göre alıyor. Borca karşılık ve nakit olarak. Trakya Birlik daha açıklamadı. Ama görevlileri 1.200 TL falan olacak diye lafta geçen gün söylediler. Piyasa düşer falan dediler. Ama bize biraz boş laf gibi geldi. Pek düşeceğini zannetmiyorum. Baya aranıyor. O yüzden ilk ağızda vermemek lâzım. Trakya Birlik zaten çok kesiyor ve düşük fiyat veriyor. Biz birkaç sene önce üyelikten çıktık. Borçla alış veriş yapmıyoruz diye para bile kesiyorlar. Zaten piyasadan düşük alıyorlar. Firesi cartu curtuda çok götürüyor. O yüzden bizde ayrıldık. O yüzden satmadan önce dikkatli araştırmak gerek diye düşünüyorum.

alipasalierkan link=topic=58054.msg623769#msg623769 date=1345805950' Alıntı:
Dün Tarım Kredi Kooperatifi fiyat astı. 1.575 TL ' ye kadar yağ oranına göre alıyor. Borca karşılık ve nakit olarak. Trakya Birlik daha açıklamadı. Ama görevlileri 1.200 TL falan olacak diye lafta geçen gün söylediler. Piyasa düşer falan dediler. Ama bize biraz boş laf gibi geldi. Pek düşeceğini zannetmiyorum. Baya aranıyor. O yüzden ilk ağızda vermemek lâzım. Trakya Birlik zaten çok kesiyor ve düşük fiyat veriyor. Biz birkaç sene önce üyelikten çıktık. Borçla alış veriş yapmıyoruz diye para bile kesiyorlar. Zaten piyasadan düşük alıyorlar. Firesi cartu curtuda çok götürüyor. O yüzden bizde ayrıldık. O yüzden satmadan önce dikkatli araştırmak gerek diye düşünüyorum.
Trakya Birlik in son yıllarda alehimize olan uygulamaları artmaya başladı , fire vb diğer kesintilerde sana katılıyorum Erkan , çiftçinin tarafında olması gereken , bizlerin ortaklığının bulunduğu bir kurum tüccar dan daha insaflı olmalı diye düşünüyorum. Böyle giderse bu sene bizde Tarım Krediye vereceğiz.

omerfarukkoc link=topic=58054.msg623677#msg623677 date=1345756465' Alıntı:
Bizim Burda da Geç EKilenler Daha İyi Samet :)
Hacı bizim burda erken ekicen erken ekilen daha iyi oluyo geç ekilince yağış düşmüyo denk çıkmıyo.Bide yeri hazırladımı emen ekicen hiç durmaycan.Kendi bölgem için söylüyorum sizin orasını bilmem... :D Bizim buralarda bide fazla sulama arazi yok hep kuru tarım.

arkadaşlar ben ikinci ekim yaptım tarlada normal çerezli çekirdek vardı tolu vurdu tarlaya kobra çekip yağlık ektik daha ilk defa yağlık ekiyoruz Aksaray bölgesindedir... 3oo Kg Verirmi Sizce ? Kafalarıda Hayli bi büyük hayırlı günler bol kazançlar....

AYÇİÇEĞİ AVANS ALIM FİYATI

%40 YAĞ ORANLI İÇİN 1.400 TL/TON

Birliğimiz Yönetim Kurulunca 2012/2013 iş yılı Ayçiçeği avans alım fiyatı % 40 standart yağ oranlı için 1.400 TL/Ton olarak belirlenirken, %45 yağ oranlı için 1.505 TL/Ton, %50 yağ oranlı için ise 1.610 TL/Ton, olarak belirlendi.

bu sene verimler çok çok kötü ayçiçeğinde son 2 aydır 1 damla yağmur düşmedi tarlaya anca 160-180 ' kg çıkar dekarına benim yerleden kuraklık bu sene çok var makine hazır pazartesi başlıycam biçmeye piyasaya o zaman tam kesin görücez dekara ne kadar verecek ama 100 kg ' yi zor geçecek yerler var

djzeus link=topic=58054.msg623965#msg623965 date=1345849925' Alıntı:
bu sene verimler çok çok kötü ayçiçeğinde son 2 aydır 1 damla yağmur düşmedi tarlaya anca 160-180 ' kg çıkar dekarına benim yerlerden kuraklık bu sene çok var makine hazır pazartesi başlıycam biçmeye piyasaya o zaman tam kesin görücez dekara ne kadar verecek ama 100 kg ' yi zor geçecek yerler var

geçenlerde tekirdağ incekte sarılar tarımın deposuna bir abi getirdi malını dedecik köyünde bir tarladan biçmiş dönümüne 98 kilo yazık acıdım haline walla konuşurken bi atasözü soyledi hoşuma gitti ' Bir çiftçinin öldükten sonra karnını kesmişler içinden bu sene çıkmış ' hakkatten bu sene ayçiceğinde werim dipte

Tekirdağ Muratlı ' da yağış biraz daha fazla.200ü geçen tarlalar oluyor.yağ oranı da 41-42 geliyor.Ama bikaç yıldır farklı oleik asitli ayçiçeği ekiyoruz.Yağ oranı 46-47 geliyor.Fiyatı aynı yağ oranlı normal ayçiçeğine göre 10 kuruş pahalı.Araştırmanızı öneririm.

<<B.Özyurt>> link=topic=58054.msg623972#msg623972 date=1345852383' Alıntı:
Tekirdağ Muratlı ' da yağış biraz daha fazla.200ü geçen tarlalar oluyor.yağ oranı da 41-42 geliyor.Ama bikaç yıldır farklı oleik asitli ayçiçeği ekiyoruz.Yağ oranı 46-47 geliyor.Fiyatı aynı yağ oranlı normal ayçiçeğine göre 10 kuruş pahalı.Araştırmanızı öneririm.
evet sizin oralara yağış düştü. hatta bugday biçim zamanı çok güzel yağışlar oldu. bu ektiğiniz çeşitlerin isimlerin nelerdir yağ oranı fazla olan?