kuru soğan

bizde çorum moru ve fito cinsi kuru soğan var tahminen 70-80 ton arası soğan alan tüccar yokmu hiç .geçen yıl gibi dökmeyelim neden bizim oralara gelmiyo bu tüccarlar

Ynt: kuru soğan

Göktürk- link=topic=58122.msg624710#msg624710 date=1346142555' Alıntı:
Evet Polatlı pırasa gibi soğanları kesiyormuş. Bizimkilerin tamamı kurudu, sapları yattı. Makinayla söküp 5-6 günde tarlada kurutup makinayla kesmeye başlayacağız.
soğan makinesi sizin mi fiyatları hakkında bilgin var mı?

Benim yok.Kirayla kestiriyoruz.Bu yıl yevmiyesi belli değil 300-350 lira arası olur deniyor. Yeterli çalışan olursa günde 1000 çuval (35 ton) soğan kesiyor ve 3 boya ayırıyor.Yenisinin fiyatları 17-20000 lira arasında.Bizim bazı makinacılar işler bitince kamyona yükleyip Polatlı ' ya gidiyorlar.

arkadaşlar soğan fiyatlarını paylaşırmısınız bölgelerinizde kaça gidiyor alıcı varmı bu yıl soğandan umut varmı geçen yıl gibi dökermiyiz :( yoksa satarmıyız nası olur sizce bilgi paylaşalım lütfen

bereketli olsun arkadaşlarda ülkenin hali ne olacak böyle saman fitarları uçup gitmiş yemin çuvalının yanına yaklaşılmıyor hayvan para etmiyor
patates para etmiyor soğanı alan yok bu böyle ne olacak yav ne yapacağımızı şaşırdık arkadaşlar bu sene eğer ben gezer biçeri almasaydım bizim köye gelen samancılar kesin remorku 250 den biçerlerdi oyunlarını pis bozdum ama 150 ile 170 arasında biçtiler benim sayemde şimdide yarım bırakıp gitmişler babam biçiyor kalanları

bu ülke ne olacak böyle bir kaç kişinin elinde her şey bir zamanlar hayvan tavan yaptı devlet el attı ayak altı oldu bu devlet mazota yeme gübreye neden el atmıyor çünki işine gelmiyor uşağı olduğu avrupalı abileri öyle istiyorlar

TT 55 link=topic=58122.msg624879#msg624879 date=1346181187' Alıntı:
bu kış soğan uçacak gibi.
bence de aynen öyle olacak biz daha sökmüyoruz suyu kestik tarlada kelle büyütüyor 10 15 gune kadar makıneyle söküp 1 hafta kadar tarlada kurutacağız sonra makineyle torbalayacağız Allah izin verirse piyasa 55 60 kuruş diye duyuyoruz ama net alımları bilmiyorum 10 12 gundur uzaktım burlardan