ÇORLU TARIM FUARI 2012 izlenimlerim

Geçerken uğradık desem yeridir. ama güzeldi bir dostuma göstermek için çektiğim resimleri paylaşıcam baktım forum çok sessiz bari biraz hareket görsün istedim

Genel olarak şunu anladım artık ekipmanlar ve traktörler büyüyor, daha kombine aletlerle zaman ve yakıt tasarrufu artık ana fikir olmuş, 70bg traktörler artık neredeyse sınır olmuş ekipmanların hepsi daha doğrusu ortalama en az 90 bg güç gerektirecek şekilde dizay edilmeye başlanmış sanki, beni sevindirek diğer bir nokta kopyalamada olsa yerli firmaların çokluğu neredeyse %90 yerli firma vardı (traktörleri saymıyorum :) )
Meşhur pulluk markalarımız alpler ve ünlü çok çok yetersizde sanki hiç umursamamışlar,

Traktörlere gelecek olursak t7070 ve 6060 çok hoşuma gitti açıkçası bu kadarını beklemiyordum, kabin ergonomisi kullanılan malzeme teknoloji bence gayet yerinde, standlarıda çok güzeldi yetkililer ilgiliydi şapka istedim yemek ısmarlıcaklardı neredeyse :)

Fendt lerin hepsine bindin 310-312-413-724 hepsi birbirinden güzel sıfır arabaya binmiş hissiyatı oluşturuyor insanda 312 çok hoşuma gitti deyim yerindeyse taş gibi traktör, 724 diyecek söz bulamıyorum özellikle koltuğu çok hoşuma gitti oap*-s tuşlar ve kabin içindeki diğer aksamlar çok kaliteli bir his veriyor insana, dış hidrolikler,kaput, yani gerçekten farkı anlıyorsunuz ilgili zafer beydi sanırım, çok kibar bir bey çok ,ilgilendi

Erkunt ' a çok fazla beni çeken birşey olmadı açıkçası

Kubota Bence iyi bir traktör, beklentimin üstündeydi bence türkiyeye biraz daha yatırım yapsa çok satar

john deere, belki çok kaliteli ve iyi bir marka geçmişi ve tecrübeside var ama sanki birşeyler hep eksik :)

Massey ferguson, Bir kullanıcısı olarak hele hele new hollandları görtükten sonra acele 5000 ve 6000 serilerini geliştirmeleri gerekiyor 5430 vardı dış tasarımı hariç hiç beğenmedim böyle giderse marka ve mirasını yemeğe başlıcak.kimse darılmasın bende yeni 3625 aldım memnunum ama bidaha mf alırmıyım bilemiyorum çok sitem ettim mf den beklentim çok büyük belki ondan.
7624 getirmişler muazzamdı gerçekten güzel ama o seviyedeki bir traktöre herkesin ulaşması mümkün değil, 7000 serisini umarım diğer serilerine örnek olur ve geliştirirler, özellikle fendt neden büyük bir marka olduğunu anladım,

özetlersem ekipmanlar büyüyor,
traktörlerde fendt son nokta olmuş, new holland iyi yolda çok beğendim, ferguson 7600 serisi umarım milat olur, tek eksik claas tı

saygılar

cchtg.jpg

cchy1.jpg

cchzf.jpg

ccj0r.jpg

ccj21.jpg

ccj7k.jpg

ccj8m.jpg

çok hoşuma gitti

ccj9r.jpg

ccjby.jpg

Buda çok güzel

ccjcr.jpg

ccjdq.jpg

ccjfl.jpg

ccjgg.jpg

Ynt: ÇORLU TARIM FUARI 2012 izlenimlerim

Artık herkes atölyecilikten çıkıp gerçek bir işletme prensibi takınmışlar. Buda beraberinde kaliteyi getiriyor doğrusu. İnşallah daha da ilerler günümüz Türkiyesinde tarım teknolojisi. Fakat ilerlerkende Türk çifçisine kazık atmayı değil, faydalı olmayı düşünmeliler.

eline saglık resimler kaliteli bende bulundum o fuarda 5. resimdeki pötüngerin fiyatını sordum dudagımı uçuklattı 23,000 liracıkmış :D ama pahalı geldi bana

Bugün ben de oradaydım. Geçmiş yıllara kıyasla pek fazla reyon ve ilgi yoktu. Zannedersem bunun ardından Karaevli fuarı olduğu içindir. Orası daha geniş kapsamlı oluyor. Kısmetse oraya da giderim. :)

768 link=topic=58152.msg624835#msg624835 date=1346172987' Alıntı:
Bugün ben de oradaydım. Geçmiş yıllara kıyasla pek fazla reyon ve ilgi yoktu. Zannedersem bunun ardından Karaevli fuarı olduğu içindir. Orası daha geniş kapsamlı oluyor. Kısmetse oraya da giderim. :)
Geçtiğimiz yıllarda bazı stand sahiplerinden cevap almak güçleşmişti , soru sorunca aşırı ilgiden bunalmış halleri vardı. Eşantiyon şapka vb konularda taleplere yanıt verme taraftarı değillerdi pek , fuarın tenhalık olması bu konularda daha rahat etmeyi sağla sanırım. Fuara özel indirimler yapan firmalar varmıydı? Yıllar önce JD nin standını hatırlıyorum , rekor miktarda bir satışları olmuştu.

ufukk link=topic=58152.msg624882#msg624882 date=1346181365' Alıntı:
Geçtiğimiz yıllarda bazı stand sahiplerinden cevap almak güçleşmişti , soru sorunca aşırı ilgiden bunalmış halleri vardı. Eşantiyon şapka vb konularda taleplere yanıt verme taraftarı değillerdi pek , fuarın tenhalık olması bu konularda daha rahat etmeyi sağla sanırım. Fuara özel indirimler yapan firmalar varmıydı? Yıllar önce JD nin standını hatırlıyorum , rekor miktarda bir satışları olmuştu.

Fuara özel indirimler Landini de vardı galiba, ama detaylarını sormadım.

tümosancı sefa link=topic=58152.msg624827#msg624827 date=1346170723' Alıntı:
eline saglık resimler kaliteli bende bulundum o fuarda 5. resimdeki pötüngerin fiyatını sordum dudagımı uçuklattı 23,000 liracıkmış :D ama pahalı geldi bana

13000 lira olmasın o. bunun çekili tipini de üretiyor aynı firma.