Sizce tümo 8105 mi td 100 plus mu çekiş ve yakıtta daha üstündür...

köyde biri liderliği çok sever ve köyde ilk önce geçen yıl tümo 8195 aldı yaklaşık 300 400 dönüm tarlası var bizde mayıs ayında td 100 ü aldık ama onlara nh yi övdün mü tümo en iyi traktör şöyle çekiyor böyle çekiyor köyde şimdi en büyük bizm td 100 oldu sonra bu adamın fiat 80 66 ve 65 46 sı var 80 66 verip tümo 8105 alıyor şimdi siz diyeceksiniz ki 65 şi neden vermedi bu adamın bide koyunları ve ağılı var ağıla sadece 65 46 giriyor 8066 ının kabini değiyormuş ondan bende size o yüzden sordum sizce hangisi haa bide bizim td de shuttle var full yorumlarınızı bekliyorum

Ynt: Sizce tümo 8105 mi td 100 plus mu çekiş ve yakıtta daha üstündür...

hayırlı olsun. sizler galiba bu traktörleri işinizi görüp ekmek kazanmak için değil komşunuzdan üstün olmak için alıyosunuz sanırım. gariptir. 100 den başlasa 200 - 300 -400 daha yukarı bg güçlerine doğru gidersiniz. kötü komşu adamı mal sahibi yaparmış :)

• Beğen
Tepkiler: TMS_HST

valla dediğin doğru ama bizim yaklaşık 1000 dönüm yer ekip biçiyoruz bim traktörde 285 motor artık yaşlandı 10000 saati geçti o yüzden aldık hemde benim abim askere gidecek o yuzden biraz yeni motora binsin diye aldık

byhakan link=topic=58168.msg625082#msg625082 date=1346241358' Alıntı:
valla dediğin doğru ama bizim yaklaşık 1000 dönüm yer ekip biçiyoruz bim traktörde 285 motor artık yaşlandı 10000 saati geçti o yüzden aldık hemde benim abim askere gidecek o yuzden biraz yeni motora binsin diye aldık
o ayrı bişey. çalışmak için alınır. isterse 100 dönüm olsun. ama komşu büyük aldı benim daha büyük almam lazım düşüncesi yanlıştır bence. neyse boşver sen td yi paylaş yeter :)

biz o düşüncede değiliz o kadar salakmıyız 90 100 milyar verelim komşu o fikirde sen yanlış anladın benim td zaten paylaşmıştım ' benim td 100 ' ve ' nh 6 saate iken ' başlıklı

bende bir tümosancıyım td100 de kullandım bacanağımın 8105 ide kullandım 8105 bildiğin bir dozer çekiş olarak senin td 100 den daha iyi hem beygir gücü olarak yuksek hemde yakıt olarak daha az yakıyor . o arkadası geçebilmen için td 110 alman lazım malesef

shutle muhutle hikaye tamam daha pratik ama bu şartlarda en önemlisi mazottur kardeşim artı traktöre bagladıgın para gerçekleri konuşmamız gerekirse senin td 100 bin tümo ise 75 bin aradaki 25 bin shutteye degişilirmi parayı çok kolay kazanıyonuz heralde artı bişeydaha atsan atsan kaç dekar fazla atarsın tümoya 20 dekarmı

NH NİN ŞİMDİYE KADAR 80 66 4 WD 110-90 L95 BÖCEK ÜZERİNDE FORD MOTOR OLAN 7740 V E YİNE AYNI ŞEKİLDE TS11O
TT LER TD LER TIR BENCE

her iki traktörde gayet büyük.Yalnız NH ' nin duruşu da teknik ekipmanı da tümo ' ya 10 çeker.Ben çiftçilerimizin bu kadar az teknoloji ve konforu haketmediklerini düşünüyorum.Bu sepebten Tümo ' ya (-), NH ' ye (+) veriyorum.Çekmese de heybeti yeter!

Ne tumo su isimlerini yan yana koyup karsilastirma geregi bile yok tabiki td100 ozelliklede 2013 den itibaren olan modelleri yakit yok cekiste tumo essek her turlu ustune cikiyo tumonun ikisinide kullandim tumo deyince bu bolgede kim olursa,olsun one bi essek kadar cekmez kapiya kormuyum diyolar hem saglamlikta hem konforda hem cekiste yakitta ayni yakarlar yani karsilastirma geregi yok

Hiçkimse tümosanın performansı ile td ninkini karşılaştırmasın tümosan heryerde fark atar td ye ben newholland kullanıcısım ve bunu diyorum denenmiş görüşmüş bi konu bizde var diye yalan söylemenin luzumu yok

Tumocan az yakar cok ceker parca ucuz saglamlik dersen nh daha iyi ancak aradaki 25000 bagladinmi bu parayi is yapmak faizden kurtulmak icin ve yerli mali tumoyu secerdim

8105 almasina gerek yokmuştu 8195 lede td100 ü tepelerdi zaten isterseniz deneyin sonrada burada paylaşın kalite konfor deseniz amenna ama cekiş ve yakitta yarsamazsiniz