KUBOTA - ASKALE STANDI / ÇORLU TARIM FUARI 2012....!!!

KUBOTA - ASKALE STANDI / ÇORLU TARIM FUARI 2012....!!!

28/08/2012

Arkadaşlar dün havanın yağışlı olması nedeniyle ayçiçek hasatına ara verdiğimiz için Çorlu Tarım Fuarı 2012 ' yi ziyaret etme fırsatı buldum. Fuara katılımcı firmalar yoğundu. Özellikle tarım aletleri alanında yoğun katılım ve çeşit vardı. Traktör firmalarının çoğuda fuarda yer alıyordu. Fakat model çeşitliliği fazla yoktu. Fuarda en çok ilgi çeken aletler pinokyo denilen patlatmalar, potinger denilen disk tillerlar ve mikserlerdi. Bunlara yoğun ilgi vardı. Bizde yeni tip merdaneli çizel almak için birkaç firma ile görüştük. Fakat fuarda yer almayan bir firmada karar kıldık. İleriki günlerde alma ihtimalimiz yüksek. Şimdi sizler ile fuardan fotoğrafları paylaşıyorum. Bu fotoğraflarda Kubota - Askale Standını göreceksiniz. Kubota standına genel olarak pek ilgi yoktu. Fakat M serileri ile yeni M108S ve M130X modelleri ilgi çekiyordu. Merak edip inceleyenler vardı...;)

alipasalierkan...........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: KUBOTA - ASKALE STANDI / ÇORLU TARIM FUARI 2012....!!!

Daha hala onlar zayıf kalır benden söylemesi. Araba satışı gibi zannediyorlar traktör satışını. Eline sağlık agacım sağolasın.

m130 lar hp sine göre çok zayıf duruyor arka dingil jantla birleşen yer bilek klaınlığında kopacak gibi duruyor

kanca sistemi de hala eski tipler gibi sustalı değil saplama takılı biraz tasarım olarak zayıf kaldı yerli mallarımız bundan çok daha üstün bir tek motor olarak 16 valf olmayla olmuyor verdiğin paraya göre estetik ve dayanıklılıkta çok önemli 140 hp traktöre atacağız ünlünün 7 li yaylısını kolları kıracak uğraş dur ondan sonra

çamurluklar tekerleri tam örtmemiş o açıkta kalan kısımlar yağışlı havalarda motorun kabin camlarına ve aynalara verir çamuru hiç bir yerini göremezsin

neyse kubo severlere hayırlı olsun şimdiden sonunda büyük hp lilerde Türkiyemize geldi ...çok beklemiştim ama umduğum gibi çıkmadı

Çorlu fuarının akabinde Karaevli fuarı olması nedeniyle Çorlu fuarında genelde katılım daha az oluyor Karaevli fuarına göre.Yada asıl alımlar Karaevli fuarında oluyor.Kubota 3 adet M serisi 2 Adette B serisi traktör satılmıştır.Ama Buraya gelen alıcı çiftçilerin büyük bir çoğunluğu Karaevli fuarına gelmektedir.

alipasalierkan link=topic=58186.msg625281#msg625281 date=1346279185' Alıntı:

Arkadaşlar abiler,bu fotoyu görünce sorayım dedim dikkatimi çeken ve cevabını bulamadığım bir soru takıldı aklıma.Fotoda 2 tane çeki bölümü var,bu neden 2 tane ve hangisi ne için kullanılıyor.

recover90 link=topic=58186.msg625359#msg625359 date=1346320591' Alıntı:
Arkadaşlar abiler,bu fotoyu görünce sorayım dedim dikkatimi çeken ve cevabını bulamadığım bir soru takıldı aklıma.Fotoda 2 tane çeki bölümü var,bu neden 2 tane ve hangisi ne için kullanılıyor.
Üst çekiye romorku takarsan çekiş artar ve traktör toprağa daha iyi tutunur ;)

Emin Ünal link=topic=58186.msg625366#msg625366 date=1346322027' Alıntı:
Üst çekiye romorku takarsan çekiş artar ve traktör toprağa daha iyi tutunur ;)
Alt çeki o zaman kuyruk mili okun üstünde olan makinelerde kullanılıyo doğru mu anladım balya makinesi gibi.Üst çeki yük taşımada kullanılıyo sanırım

güzel paylaşım. bu koca oğlanın hidrolik kollarının soldaki sabit (ayarsız) sağdaki ayarlı. elin çinlisi bile 16 hp lik motorun 2 kolunuda ayarlı yapmış. heralde unuttular. görüntüsü harika. yakından inceleme fırsatım hiç olmadı. yani kuboyla tanışmadık daha..

aksazli link=topic=58186.msg625542#msg625542 date=1346357958' Alıntı:
güzel paylaşım. bu koca oğlanın hidrolik kollarının soldaki sabit (ayarsız) sağdaki ayarlı. elin çinlisi bile 16 hp lik motorun 2 kolunuda ayarlı yapmış. heralde unuttular. görüntüsü harika. yakından inceleme fırsatım hiç olmadı. yani kuboyla tanışmadık daha..
Unuttular demek :D ;D Olur mu öyle şey abi. :)

aksazli link=topic=58186.msg625542#msg625542 date=1346357958' Alıntı:
haklısın sol kola ayarlı kol gerekli ihtiyaç yenilerde öyle oalcak