erkunt servet 80t 4WD satsam kaç eder

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

arkadaşlar ileriki aylarda serveti satıp haşmet veya kıymet almayı planlıyordum çoğunuz biliyorsunuz.
ve yine trakklup ailesi biliyor ki serveti baya donanımsal olarak neredeyse kıymete yetiştirecektim ;D
neler yapmıştım hatırlayalım
intercoller.
da(pompa üzerine takılıyor)
ek piston
halatlı oks
arkadan hidrolik kolları kaldırıp indirme kolu
ek damper çıkışı(4 adet)
kancalı hidrolik kollar (kurt ağzı)
yeni model ekzost

ben bunları yaptırmaya karar verdiğimde erkuntun yeni modelleri çıkmamıştı eğer çıkmış olsaydı bu şekil de hiç bir şey taktırmazdım 80 lik traktörü verip tekrar 80 lik yeni model traktör almak mantıksız geldiğinden bu şekilde yapmaya karar vermiştim o zaman, şimdi yeni modelleri çıktığından 80 lik erkuntta aldığım biçer patoza hafif geldiğinden birde babamın her gün telefon baskısına mağruz kaldığımdan haşmet yada kıymet almaya karar verdim...yoksa traktörümden memnunum yer uçağım o benim : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' (

2008 model olup sadece 2500 saatte bakımları her 200 saatte bir düzenli olarak bu tarihe kadar aksatılmadan yapılmaktadır.3 pistonlu olup intercoller ve da ile desteklenerek yaklaşık 85 hp ye ulaştırılmıştır eskiden ikinci vitesle çıkamadığı yokuşları şimdi üçüncü vitesle hiç daralmadan çıkabilmektedir.fabrikada nasıl çıktı ise öyledir ağırlık ve başka yerlerinde hiç bir değişiklik yapılmamıştır...her şeyi tamdır

sizce ne kadar eder bir fikri olan varmı acaba yada takas ilemi satsam acaba :)

not:takasta ne kadar ettiğini kimse sormasın lütfen sop-*-sa sop-*-sa

Ynt: erkunt servet 80t 4WD satsam kaç eder

ali şen link=topic=58260.msg625888#msg625888 date=1346479516' Alıntı:
abi erkuntun ne kadar edeceği hakkında bir bilgim yok ama 'da' ne işe yarıyor

da
intecoller ile beraber takıldığında hem hp si artıyor hemde yakıt çok düşüyor

cazgin0020 link=topic=58260.msg625891#msg625891 date=1346481594' Alıntı:
abi erkuntun klimasız kompresorsuz sanırım 40 lira eder peş para ile bayi ile takasa verirsen 45 civarı tutarlar bence.

klima mevcut yalnız kompresör yoktur

ismail_17 link=topic=58260.msg625894#msg625894 date=1346482563' Alıntı:
Bu arada ekonomi yönetimine çok çok dikkat ben son traktörde yaptım hayatımın hatasını hala daha kurtulabilmiş değilim en güzel traktör borcu olmayan işini gören traktör

zaten ödeyebilecek şekilde almayı düşündük yoksa almayız zaten şimdilik çok şükür ödeyebiliriz ama ilerde bir şey olmaz inşallah...

aksazli link=topic=58260.msg625910#msg625910 date=1346490846' Alıntı:
abi intercooler olmasada takılıyormu ki bu cihaz. ayrıntılı olarak bi anlatsan.

şöyle deyim
eğer intercolleri taktırıpda da yı taktırmazsan intercollerin hiç bir faydası olmuyormuş da çok faydalı oluyor traktörün yokuşlarda bir vites daha hızlandığının farkına varıyorsun
da 1000 tl ye taktırmıştım

toplamda intercoller+da+3000 tl ye mal oldu

keşke bunların hiç birini yaptırmasaydım diyecektimki dedim bile
boş iş bunlar arkadaşlar tavsiye etmiyorum bunlarım orijinal olanları satılıyormuş ben naçarlık belasına gidip görme sorup soruştuma imkanımın olmayışı yüzünden taktırdım gitti keşke bunun yerine traktörü değiştirseydim daha iyi olacaktı
toplamda 6000 tl para harcadım değdimi değmedimi diye sorarsanız eğer bir kaç yıl daha kullanırsam çok güzel oldu ama bu yıl satılırsa o paraya yazık oldu az parada değil yani

şerefli1 link=topic=58260.msg625912#msg625912 date=1346492209' Alıntı:
şöyle deyim
eğer intercolleri taktırıpda da yı taktırmazsan intercollerin hiç bir faydası olmuyormuş da çok faydalı oluyor traktörün yokuşlarda bir vites daha hızlandığının farkına varıyorsun
da 1000 tl ye taktırmıştım

toplamda intercoller+da+3000 tl ye mal oldu

keşke bunların hiç birini yaptırmasaydım diyecektimki dedim bile
boş iş bunlar arkadaşlar tavsiye etmiyorum bunlarım orijinal olanları satılıyormuş ben naçarlık belasına gidip görme sorup soruştuma imkanımın olmayışı yüzünden taktırdım gitti keşke bunun yerine traktörü değiştirseydim daha iyi olacaktı
toplamda 6000 tl para harcadım değdimi değmedimi diye sorarsanız eğer bir kaç yıl daha kullanırsam çok güzel oldu ama bu yıl satılırsa o paraya yazık oldu az parada değil yani
anladım abi. fotoğrafı filan varmı. internette bulunurmu.

servet için şimdiden üzülmeye başladım. keşke imkanın olsada serveti satmadan kıymet ' i alabilsen. hayırlısı olsun..

aksazli link=topic=58260.msg625928#msg625928 date=1346497931' Alıntı:
anladım abi. fotoğrafı filan varmı. internette bulunurmu.

servet için şimdiden üzülmeye başladım. keşke imkanın olsada serveti satmadan kıymet ' i alabilsen. hayırlısı olsun..

işte da nın fotosu

http://f1205.hizliresim.com/x/m/64ydy.jpg

serveti satmaktan zaten bu gün itibari ile vaz geçtim haşmetin torku yüzünden haşmetten vaz geçtim birde yerli üretim olarak üzerinde hiç bir yeni teknoloji olmamasına rağmen baya pahalıma gitti benim

Arkadaşlar öncelikle o 'da' yani 'LDA' yı kastediyor muzaffer abi. halk dilinde tabiriyle LDA kapak derler. faydasını zaten muzffer abi taktırdı gördü.

abi bence henüz acele etme derim nasıl olsa elindeki makine sana şidilik yeter. bir iki sene daha tuttunmu elinde bidaha erkuntta belki bazı eksiklikleri giderir veya daha uygun bi seri çıkarır. ben biraz daha sabretmenden yanayım abi.

Bence elindekini satıp Kıymet almaya değmez , bu alış-verişten ve eklediğin donanımların sana maliyetinden epeyce zararın olur. en iyi mal kapıdaki maldır. Ha şöyle bir durum vardır , işini büyütürsün uygun fiyata kiralık tarla bulmuşsundur 4-5 senelik buraları daha nitelikli işleyebilmek için büyük traktöre ihtiyacın vardır. O zamanda alet-makina parkını yenilemen lazım , neredeyse bir traktör parasıda öyle gidiyor. Çok boyutlu düşünmen lazım bu tür işlerde , karrın neyse hakkında hayırlı olsun şimdiden.

rocky link=topic=58260.msg625988#msg625988 date=1346516346' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle o 'da' yani 'LDA' yı kastediyor muzaffer abi. halk dilinde tabiriyle LDA kapak derler. faydasını zaten muzffer abi taktırdı gördü.

abi bence henüz acele etme derim nasıl olsa elindeki makine sana şidilik yeter. bir iki sene daha tuttunmu elinde bidaha erkuntta belki bazı eksiklikleri giderir veya daha uygun bi seri çıkarır. ben biraz daha sabretmenden yanayım abi.

zaten durum onu gösteriyor fatih kardeşim satmamaya karar verdim ...
ama nasıl sabredeceğimide bilmiyom karış-*-s karış-*-s karış-*-s :S :S :S

ufukk link=topic=58260.msg626005#msg626005 date=1346521348' Alıntı:
Bence elindekini satıp Kıymet almaya değmez , bu alış-verişten ve eklediğin donanımların sana maliyetinden epeyce zararın olur. en iyi mal kapıdaki maldır. Ha şöyle bir durum vardır , işini büyütürsün uygun fiyata kiralık tarla bulmuşsundur 4-5 senelik buraları daha nitelikli işleyebilmek için büyük traktöre ihtiyacın vardır. O zamanda alet-makina parkını yenilemen lazım , neredeyse bir traktör parasıda öyle gidiyor. Çok boyutlu düşünmen lazım bu tür işlerde , karrın neyse hakkında hayırlı olsun şimdiden.

teşekkürler kardeş..bende öyle düşünüyorum zaten servetin aletlerine bir traktör parası gitti o daha bir şey aldığımız yok şimdi birde bunu büyütürsem aletlerde değişecek o yüzden olmasada haşmette karar kıldıydım onunda bir baktım Avrupalardan fiyat olarak pek bir farkı yoktur tork değeride hiç hoşuma gitmedi Avrupa traktmrlerin 105 hp sinde bile 486 tork varken 110 hp lik haşmette sadece 416 tork var ayriyeten Avrupa traktörlerde common rails motor var ek güz artışı var vitesler öyle leviyeli filan değil erkuntta hala ikitane kol yardımıyla vites değişiyor bu gibi facia gibi seçeneklerden dolayı haşmetten vaz geçtim avrupalarıda bir kaç yıl bekleriz artık almak için

muratboyun link=topic=58260.msg626777#msg626777 date=1346701207' Alıntı:
erkunt satıp erkunt almanın hiç bir gereği yok. madem yükseltecen o paraya kubota öneririm 4 4 lük :)
erkunt satıp erkuntun büyüğünü almak çok mantıklı adam o markadan memnun ki aynı marka düşünüyor zaten kubotanın pili iyice tükendi bitti diyebilirim türkiye de

muratboyun link=topic=58260.msg626777#msg626777 date=1346701207' Alıntı:
erkunt satıp erkunt almanın hiç bir gereği yok. madem yükseltecen o paraya kubota öneririm 4 4 lük :)

kubota bizim işlere hafif gelir....

phantomerkunt link=topic=58260.msg626779#msg626779 date=1346701585' Alıntı:
erkunt satıp erkuntun büyüğünü almak çok mantıklı adam o markadan memnun ki aynı marka düşünüyor zaten kubotanın pili iyice tükendi bitti diyebilirim türkiye de

ben haşmeti kesin alıyordum tabiki memnunum hızlı ağır katır gibi güçlü pati yok..haşmeti almayı askıya almamın tek sebebi torku biraz düşük ondan kararsız kaldım