FORDSON DOE TRİPLE D TRAKTÖRLER [2012]...!!!

Ynt: FORDSON DOE TRİPLE D TRAKTÖRLER [2012]...!!!

son videodaki pulluğu kaldıramıyor. madem yaptınız hid. destek üniteside takında büyük takımları kaldırabilsin.bu gevurların kafasıda çalışmıyor bazen :). teşekkürler..

ali şen link=topic=58270.msg625940#msg625940 date=1346500265' Alıntı:
bunlar on numara traktörler :D
Bundan Vardı Bizde, Ama Teklisinden :D FORDSON SÜPER MAJOR VARDI 2006 ya kadar kullandık :)

Emin Ünal link=topic=58270.msg625979#msg625979 date=1346513986' Alıntı:
Son videodaki pulluk gercekten güzel ceviriyor :)
Adamların Bütün Pullukları Öyle, Tam 180 Derece Takla Attırıyor Toprağı, Yüzeyde Bitki Artığı Kalmıyor :)

biraz araştırma yaptım tarla hazırlamada pulluk kullanımını uygun bulmuyorlar tabi ekilecek olan mahsüle göre değişiyor.Pulluk kullanımını uygun bulmamalarının sebeplerinden biri bitki artığını toprağın üzerinde tutmak diğeri ise toprağın nem oranını azaltmamak pulluk epeyce azaltıyormuş.

ali şen link=topic=58270.msg626683#msg626683 date=1346687649' Alıntı:
biraz araştırma yaptım tarla hazırlamada pulluk kullanımını uygun bulmuyorlar tabi ekilecek olan mahsüle göre değişiyor.Pulluk kullanımını uygun bulmamalarının sebeplerinden biri bitki artığını toprağın üzerinde tutmak diğeri ise toprağın nem oranını azaltmamak pulluk epeyce azaltıyormuş.
Ben Hersene Yazın Harmandan Sonra Pullukla Sürüp Arkasına Rototiller Çekerim... Rototiller Çekmediğim Tarlada Tav Kalmıyordu Ekim ' e Kadar...
Pulluk Kullanımı Kalkıcak, Buralarda da GOBLE DİSKAROW ' A Geçiş Yapanlar Var...

Ama Bence 2 Sene Goble İle 1 Sene Pullukla Sürüm Yapılmalı...
+ 4-5 Senede Bir De Dipkazan Çekilmeli...

Sürekli Goble Veya Sürekli Pulluk Kullanımı İle Bu İŞ Olmaz Gibi :)