Erkunt Haşmet 110 3lü 18 no pullukla güç gösterisi

1006352custom.jpg

1006356custom.jpg

Erkunt Traktör 3 lü 18 numara pulluk gösterisi

Ynt: Erkunt Haşmet 110 3lü 18 no pullukla güç gösterisi

ufukk link=topic=58278.msg626016#msg626016 date=1346522490' Alıntı:
Pullukları biraz daha batırabilselermiş çok güzel bir show olacakmış :) Yineden ilgi çekici.
pulluklar biraz uydurma aslında. ama yer önceden patlatılıp mikser çekilmiş bir yer. önünde traktör yokken de denedi haşmet ama salınca pulluğu kıpırdayamıyordu. üstten sürdü. ayrıca garip bir aşılışı var, arkalar sağ sol silkeliyor motoru tutunamıyor, önler yeterli tepki vermiyor çekişe.

GÜRKAN link=topic=58278.msg626018#msg626018 date=1346522740' Alıntı:
pulluklar biraz uydurma aslında. ama yer önceden patlatılıp mikser çekilmiş bir yer. önünde traktör yokken de denedi haşmet ama salınca pulluğu kıpırdayamıyordu. üstten sürdü. ayrıca garip bir aşılışı var, arkalar sağ sol silkeliyor motoru tutunamıyor, önler yeterli tepki vermiyor çekişe.
Bu ağırlık paylaşımını en iyi yapan traktörlerden biriside Valtra.Valtraların Arka taraf %60 Ön taraf %40 ağırlık.Arkadaki ekipmanı batırınca arka az da olsa boşa çıkıyor.Bu durumda ağırlıklar Ön ve arka % 50 orana geliyor.Yani eşit asılıyor.Ama Erkunt Tam tersini yapıyor.Ön tarafa basıyor ağırlığı.

100 bg üzeri yerli traktörlerin kendini kanıtlayabilmesi için biraz daha zaman ve emeğe ihtiyaçları var. Şahsi fikrim bu. 90-95 e kadar iyi geldiler sayılır. Ama 100 bg üzeri için biraz daha ekmek yemeleri lazım. Birkaç sene içinde bu sorunların üstesinden geleceklerdir diye düşünüyorum.

GÜRKAN link=topic=58278.msg626018#msg626018 date=1346522740' Alıntı:
Kurak şartlarda düzgün çalışabilen alet ve traktör yok galiba :)
Ben olsam firmaların yerinde demo tarlalarını tekli dipkazan ile enine ve dikine sürüp sonrasından pulluk ile hazırlardım. Sonrasında mikser çekip tesviye ederdim.
Yada bunların yerine biraz sulansaymış demo tarlaları , tavında olsaymış yani daha güzel çalışmalar ortaya çıkardı. Demolar çok tatmin edici değildi. Bunların bazıları görevlilerin yeterince tarla ve ekipman tecrübesi olmamasından , aşırı kurak olmasından gibi sebepleri sayabiliriz.

Bence silkelenme sorunu traktör ve lastik genişlikleri yeterli değil. Biraz daha geniş olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca lastik havalarıda önemli.

Güzel paylaşım Gürkan abi. Bizde dün fuarı ziyaret ettik. Sadece CLAAS demosunu izleyebildik. Zaten firmalarda da pek demo yapacak iştah yoktu. Tarla çok sertti. Ama CLAAS ' ta çok güzel bir şov oldu. Özellikle Lexion 750 aktarma içinden geçerken alkış koptu...:D

alipasalierkan link=topic=58278.msg626052#msg626052 date=1346527969' Alıntı:
Güzel paylaşım Gürkan abi. Bizde dün fuarı ziyaret ettik. Sadece CLAAS demosunu izleyebildik. Zaten firmalarda da pek demo yapacak iştah yoktu. Tarla çok sertti. Ama CLAAS ' ta çok güzel bir şov oldu. Özellikle Lexion 750 aktarma içinden geçerken alkış koptu...:D

evet Claas gerçekten donanımlı traktörler getirmiş. lemkenler harika zaten. 3d elekli tucanolar güzeldi. lexion da rotorluydu galiba.

GÜRKAN link=topic=58278.msg626056#msg626056 date=1346528358' Alıntı:
evet Claas gerçekten donanımlı traktörler getirmiş. lemkenler harika zaten. 3d elekli tucanolar güzeldi. lexion da rotorluydu galiba.

Lexion 750 ve 760 rotorlu olarak mevcuttu. Devasa makinalar. Ama 750 Terra Trac palet sistemi ve katlanır mısır tablası ile acayip şov yaptı. Traktörlerde o kurak şartlara göre iyi performans gösterdiler...

çiftçi58 link=topic=58278.msg626061#msg626061 date=1346528890' Alıntı:
claastan kimse foto çekmedimi?

Paylaşım için biraz beklemen gerekecek. Ama değer...:D

koparmı$ pullugu yerin canına okumu$ onundeki motoruda öyle bi itekliyo ki valla helal olsun .. iyi pulluğu yamultmamı$ biraz daha batırsa pulluk $asesi yamulcakmı$ ..

alipasalierkan link=topic=58278.msg626063#msg626063 date=1346529533' Alıntı:
Lexion 750 ve 760 rotorlu olarak mevcuttu. Devasa makinalar. Ama 750 Terra Trac palet sistemi ve katlanır mısır tablası ile acayip şov yaptı. Traktörlerde o kurak şartlara göre iyi performans gösterdiler...

Paylaşım için biraz beklemen gerekecek. Ama değer...:D
bekliyorum erkan abi bu gecemi yoksa yarınamı kalır ? axoslar iyi çektin demi her ayrıntısını isterim bak......... ;D

Paylaşım için teşekkürler ama böyle gösterileri sevmiyorum ben adam onu yarıştırmak için yada gövde gösterisi yapmak için almıyo.3 lü 18 numara takılmış haşmete önündeki traktör ne oluyo,önündeki traktörü iteceğine pulluğu tam batırsın...

çiftçi58 link=topic=58278.msg626075#msg626075 date=1346530841' Alıntı:
bekliyorum erkan abi bu gecemi yoksa yarınamı kalır ? axoslar iyi çektin demi her ayrıntısını isterim bak......... ;D

Birkaç gün sürebilir. Daha Çorlu fuarı konuları var paylaşmadığım. İş güç paylaşmaya vaktim olmuyor. Axos ' lar denemede yoktu. ARION ağırlıklı oldu...:D

alipasalierkan link=topic=58278.msg626101#msg626101 date=1346532739' Alıntı:
Birkaç gün sürebilir. Daha Çorlu fuarı konuları var paylaşmadığım. İş güç paylaşmaya vaktim olmuyor. Axos ' lar denemede yoktu. ARION ağırlıklı oldu...:D
TÜH O KÖTÜ OLMUŞ neyse arion 410 da olabilir onun vites sistemi 420den farklıymış o konuda aydınlatsan fotolarla oda yeterli olur :)

reklam kazançtır sözü herzaman dogru olamıyormuş yukardaki videoda bunuda görmüş olduk sonunda

birsürü işlemden geçmiş toprakta bile koca traktörün durumu içler acısı
ama suç traktörde degil bu gösteriyi hazılayan bayii de
sıf bu videoya bakarak traktör alacak olan biri olsa muhttemelen videoyu izledikten sonra bu traktörü almaktan vazgeçer

avrupa hastası Türkler haşmetin gövde gösterisi altında claası konuşuyor..
avrupada 100 yıldır bir barut kokusu yoktur biz daha dün kurtuluş savaşından çıktık ve nüfuzumuz sadece 13 milyondu ve bunun 8 milyona yakını kadın geri kalanı erkekti ne çabuk unuttunuz evlerde yemeye un bulgur yoktu...
şimdi kısa zamanda ayağa kalkmışız Avrupa ile yarışıyoruz 110 hp lik traktörü bile üretiyoruz kalkmışınız
milli traktörümüzün konusunda hırıstıyanın traktörünü konuşuyor yerli malı yine yerin dibine sokuyorsunuz

ne olacak 600 milyara fendt alsanız ne olacak on tane claas alsanız ne olacak bari kötülemeyin yerin dibine sokmayın bu kadarmı kötüki anlamıyorum...
adam açıklama yapıyor daha önceden sürülmüş yer diye ne yapsaydı havadamı gitseydide pati çekmeseydi yumuşak yerde ne yapacaktı da ki siz ne bekliyorsunuz

yazık yav gerçekten yazık