traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

Ynt: traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

POYRAZLI SALİH link=topic=6550.msg69194#msg69194 date=1219786668' Alıntı:
bu konuda biraz karamsarlıkta kaldım
John Deerenin kademesiz şazımanlı bi modeli war mı ???
New Hollandın TVT(T7500) serisinde CVT şanzıman war
Salih 6030 premium sersinde opsiyonel olarak buluyor diye biliyorum...

bu konuyu takip edeceğim .. acaba genel kanı ne doğrultuta .... bende merak ettim .... fiatgri fiat ve nh üçü birlikte mi göz önünde bulundurulacakmı acaba ...

okkangal link=topic=6550.msg69615#msg69615 date=1219941873' Alıntı:
bu konuyu takip edeceğim .. acaba genel kanı ne doğrultuta .... bende merak ettim .... fiatgri fiat ve nh üçü birlikte mi göz önünde bulundurulacakmı acaba ...
Sanıyorum bugünkü imalatlar göz önünde bulundurulacak.En doğru cevabı atilla abi verecektir.Anket sahibi o...

atilla link=topic=6550.msg69617#msg69617 date=1219942069' Alıntı:
john deere de kademesiz şanzuman ????
Benim yolladığım resim bilidiğim kadarıyla kademesiz şanzıman (Geçen bi abiye sordum oda AutoPower JD ' nin kademesiz şanzımanı dedi)Ama eğer yanlışsa belirtin sileyim...Yanlış bilgi vermek istemem...

ÖZzGÜR link=topic=6550.msg69619#msg69619 date=1219942370' Alıntı:
Benim yolladığım resim bilidiğim kadarıyla kademesiz şanzıman (Geçen bi abiye sordum oda AutoPower JD ' nin kademesiz şanzımanı dedi)Ama eğer yanlışsa belirtin sileyim...Yanlış bilgi vermek istemem...
yine bana güceneceksiniz ama ...vites ve dişli olan şanzumandan , kademesiz diye bahsetmek...çok zor...otomatik şanzuman bile kademelidir...sitede antipati oldum...sağlık olsun....

atilla link=topic=6550.msg69621#msg69621 date=1219942697' Alıntı:
yine bana güceneceksiniz ama ...vites ve dişli olan şanzumandan , kademesiz diye bahsetmek...çok zor...otomatik şanzuman bile kademelidir...sitede antipati oldum...sağlık olsun....
Öyle bir durum yok atilla abi.Yanlış anlaşılmasın doğruların bilinmesini hepimiz isteriz...

atilla link=topic=6550.msg69621#msg69621 date=1219942697' Alıntı:
Yok abi Çağrının dediği gibi doğruların bilinmesini hepimiz isteriz.Yanlışlarımın gösterilmesinide isterim...

ÖZzGÜR link=topic=6550.msg69623#msg69623 date=1219943215' Alıntı:
Yok abi Çağrının dediği gibi doğruların bilinmesini hepimiz isteriz.Yanlışlarımın gösterilmesinide isterim...
hep doğruları anlatmaya çalıştım... bir 5000 lik ford un diferansiyal sistemi bile doğrudur...

Ben bu konulara şu şekilde bakıyorum.Ben hangi markadan hangisi alabilirim?Mesela nhdan T7500 alabilecek gücüm yok.Onun için kademesiz şanzumanın olması çok birşey ifade etmez.Ben 80-100 hp arasında bir makina alabilirim.Bu şartlar altında incelediğimde benim tercihim jd olur.Şahsen bakış açım bu...

ÇağRı link=topic=6550.msg69648#msg69648 date=1219946302' Alıntı:
Ben bu konulara şu şekilde bakıyorum.Ben hangi markadan hangisi alabilirim?Mesela nhdan T7500 alabilecek gücüm yok.Onun için kademesiz şanzumanın olması çok birşey ifade etmez.Ben 80-100 hp arasında bir makina alabilirim.Bu şartlar altında incelediğimde benim tercihim jd olur.Şahsen bakış açım bu...

güzel tesbit ...

POYRAZLI SALİH link=topic=6550.msg69194#msg69194 date=1219786668' Alıntı:
bu konuda biraz karamsarlıkta kaldım
John Deerenin kademesiz şazımanlı bi modeli war mı ???
New Hollandın TVT(T7500) serisinde CVT şanzıman war

şunuda ekleyim
New Holland T7500 serisinden sonra T7000 ve T8000 serisinde de kademesiz şanzıman kullanmaya başladı
sağlamlıktan yana bence John Deere daha üstün (meksika malı hariç)

nasıl bir kademesiz sanzuman... otomatik şanzuman bile olsa ...dişlilerden dolayı kademeli şanzumandır...merak ettim ..seymen...