td 90d zıplama sorununa yardım!..

Ynt: td 90d zıplama sorununa yardım!..

ademin link=topic=58347.msg626736#msg626736 date=1346696685' Alıntı:
Sayın ali bozan bence önüne 200 kilo daha ağırlık koysanda yine zıplayacaktır senin traktör. Dene gör yarın bizide haberdar et :)
bende hiç fatdası olacağını sanmıyorum :) çünkü zıplamanın nedeni zaten traktörün kaçıramamasından kaynaklanıyo ağırlık arttıkça patinaj azalacak traktör dahaçok zıplıycak :D
Haa bide şey var ince lastik zıplamıyor hada iyi kaçırdığı için :D erkunttan biliyorum

anayurtlu 3105d link=topic=58347.msg626699#msg626699 date=1346693778' Alıntı:
zorladığı için zıplıyor normalde bayırları çıkarken zıplar traktörler,düzde zıplıyosa demekki ekipman büyük geliyo senin motora
Onunla alakası yok.Benim td85d 20 li diskaroda zıplıyor.Gücünün yetip yetmemesiyle alakalı degil.

massey ferguson 277 gold link=topic=58347.msg626759#msg626759 date=1346699309' Alıntı:
sen havalrını konrol ettir bzizmkiside ole yapıyodu geçensene 6 ton yük vardı zıplama olmuyo hatta lastigin havaları az geliyo diye şişirdik tek sorun öndeki agırlık agırlıkaz geliyodur
sabahtan beri önlerin agırlıklarıyla alakalı diom dinliyen yok :) bo$una elini yorma karde$.. forumda herkes her$eyi cok bilio .. ali bozana diyicegimizi dedik .. gerisi onun bilecegi i$ ..

bence de ön ağırlıklar ile alakalı ekipman büyük ve ağır olunca ön ağırlık dha fazla olması gerekiyor yoks sıkıntı çıkarır sen bunu normal bir kültüvatörde pullukda fark etmezsin ama ağır ekipmanda kendini hissettirir

Bugün 3095 tek çekerle çalışıyoruz.gayet güzel 1,5 ' la gidiyor.TD 90 agırlık takma işi olmadı,servis ve müşteri hizmetleriyle baglantı kurdum önlere artı agırlık istedim nh bize dönüp tam olarak sorun giderme adına bi yetkiliyle görüştürecekmiş hayırlısı artık

ali26bozan link=topic=58347.msg626697#msg626697 date=1346693449' Alıntı:
S.A.arkadaşlar bizim td90 goble diskarow ' da çekerleri takınca top gibi zıplıyor.neden acaba?üst çekidede zıplıyor ayçicek,anızda farketmedi..goble agır tip 22 ' li ilgi.lütfen bilgilerinizi paylaşın...
nh traktörler kısa olduğu için zıplıyor olabilir nette bir video izledim 250 bg lik nh ve jd çekiştiriyorlar nh basket topu gibi jıplıyodu

kesinlikle zıplama sorunu ağırlıkla ilgili zaten çift çeker bütün traktörler aşırı derecede zıplıyor geçen gün mf 5455 kullandım 10 dk kadar oda felaket derecede zıplıyor üzerinde oturulmuyor tek çaresi ön aks süspansiyonlu traktör alıp kullanmak zıplamadan şikeyetçi olanlar benim td100 ' ün arka lastiklerdeki 1 ' er tane ağırlı söktüm yine zıplıyor ama eskisi gibi zıplamıyor ama jd ' de ön aks süspansiyon var sarsıntı denen bir şey yok zıplamadığı zaman traktör daha çok tutunuyor ve çekisinde de çok büyük artış oluyor jd inip td ' ye bindiğim zaman çok iyi anlaşılıyor el arabasına binmiş gibi bir his veriyor zaten :)

Ya bugün bende işlere başladım Erkuntun arka agırlıklardan 4 tane eksik.1. vitesle giderken bişey yok 2nin buçuguna alınca zıplıyor.çok zıplamıyor ama sürülmüş yerleri sürerken bazen acayip zıplıyor.arka agırlıkları taksak sorunu gideririmi acaba?

ali26bozan link=topic=58347.msg626854#msg626854 date=1346747976' Alıntı:
Bugün 3095 tek çekerle çalışıyoruz.gayet güzel 1,5 ' la gidiyor.TD 90 agırlık takma işi olmadı,servis ve müşteri hizmetleriyle baglantı kurdum önlere artı agırlık istedim nh bize dönüp tam olarak sorun giderme adına bi yetkiliyle görüştürecekmiş hayırlısı artık
Sür MF yi keyfine bak, TD 90 nı ara işlerde kullanırsın olur biter.:)

anayurtlu 3105d link=topic=58347.msg626714#msg626714 date=1346695090' Alıntı:
zaten zıplamayı önlemenin tek yolu tekçekere almak,çekili aletlerin traktörü zıplatıyo bizim 3105de mibzerde zıplıyo onun için tekçekerde ekiyoruz ama sadece bayırlarda zıplıyo zorlandığı için.

volkan 3105 zorlanıyormuuuuu :S :S :S :S :S :S :S :S :S mibzerde :S :S :S :S :S :S :S :S :S