MEskişehiri - 2008 Harman Bölüm 2

Bu sene harman sezonunda çektiğim fotolarla devam ediyorum. Arpa biçerken çektiğim fotolar. Bu tarlayı bir kere suladık, daha önce fotolarını atmıştım suladığımız zaman. İşte link: http://www.trakkulup.net/index.php/topic,3705.0.html

Bu fotoyu da aynı gün kapıda çektim. Bizim komşunun TD 95 DT ilk çıkanlardan. Tamponu gayet güzel ve kullanışlı. İlerki zamanlarda daha ayrıntılı fotolarını görürsünüz. Arkadaki römorklar sırasıyla 5 tonluk, 6 tonluk, 5 tonluk. Tabi bunlar römorkun üzerinde yazan değerler, tam dolu olarak buğday yükleyince en öndeki 5 tonluk olan 7 ton buğday alıyor. Diğerlerini siz düşünün artık. Ayrıca hepsi damperli, en arkadaki 3 tarafa yatabiliyor.

/// SON \\\

Ynt: MEskişehiri - 2008 Harman Bölüm 2

Yorumlar için sağolun arkadaşlar.

Akif: Genel olarak verim iyiydi. Arpa sulamadan da oluyor aslında ama bunu suladık daha bir güzel oldu. Fakat sap çok az çıktı, fotolarda çok gibi gözüksede. Güneş iyice kavurmuş sapları makine bağlayamadan dökülüyor.

absevuj: TD 95 biraz uzakta kalmıştı, o kadar çekebildim. Steyr 84 model.

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6559.msg69877#msg69877 date=1220017934' Alıntı:
Akif: Genel olarak verim iyiydi. Arpa sulamadan da oluyor aslında ama bunu suladık daha bir güzel oldu. Fakat sap çok az çıktı, fotolarda çok gibi gözüksede. Güneş iyice kavurmuş sapları makine bağlayamadan dökülüyor.
haklısın mustafa.bizimkinlerde sap saman olmasın diye gündüz biçeri durdurmuşlar biçimi ve balyayı gece ibada yapmışlar...ben öteki biçerde çalıştığım için göremedim, hakikaten güneş kavurmuş sapları...

nt@hmet link=topic=6559.msg69880#msg69880 date=1220019937' Alıntı:
haklısın mustafa.bizimkinlerde sap saman olmasın diye gündüz biçeri durdurmuşlar biçimi ve balyayı gece ibada yapmışlar...ben öteki biçerde çalıştığım için göremedim, hakikaten güneş kavurmuş sapları...

Evet, zaten hayvancılıkla uğraşanlar için biçerciler biraz daha insiyatif gösteriyor. Genellikle gece biçiyorlar, çiğ düşüne kadar devam ediyorlar.

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6559.msg69932#msg69932 date=1220039540' Alıntı:
Evet, zaten hayvancılıkla uğraşanlar için biçerciler biraz daha insiyatif gösteriyor. Genellikle gece biçiyorlar, çiğ düşüne kadar devam ediyorlar.
Valla bizde hiç insiyatif görmedik,aynı şey bizim burada da oldu.600 dönüm tarlanın 300 ' ünde makina hiç bağlayamadı,300 ' ünden 400 tane balya çıktı.Mecbur satın aldık bu sene,bir kısmını da toplayıp üflemeyle bastık samanlığa...

ÇağRı link=topic=6559.msg70511#msg70511 date=1220263519' Alıntı:
Valla bizde hiç insiyatif görmedik,aynı şey bizim burada da oldu.600 dönüm tarlanın 300 ' ünde makina hiç bağlayamadı,300 ' ünden 400 tane balya çıktı.Mecbur satın aldık bu sene,bir kısmını da toplayıp üflemeyle bastık samanlığa...
kardeşim size tavsiyem ekini iyice kuruyacak diye beklemeyin.oranı tam hatırlayamayacağım ama biraz nemli biçilmesi hem dane yönünden hemde sap yönünden daha avantajlı oluyor...

ÇağRı link=topic=6559.msg70511#msg70511 date=1220263519' Alıntı:
bune bea biz 40 dömunden 400 balya lıyoz bu ne