2012 yılı Gübre fiyatları

Ynt: 2012 yılı Gübre fiyatları

3 ton ekin gübresi aldık 1-1,5 ton kadar da dap alacağız bu sene de gübre işinden kurtulacaz bizim burda da fiyatlar böyle şu an için geçen seneyle aynı inşallah vakit yaklaştıkça artmaya başlamaz

ekin gübrenin fiyatını tarım kredi koop.dan sordum.
benim tarım krediye üyeliğim yok o yüzden tkk ile hiç alışverişim olmadı ekin gübresi alıp denemek istiyorum ,ekin gübresi kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz ben bu zamana kadar dap kullandım.

gokhanozkan link=topic=58392.msg627383#msg627383 date=1346845472' Alıntı:
geçen sene 1 kilo bile atmadım.bu sene yine daban gübresi atmaaycam.
bizde gübresiz verim çok düşüyo gübresiz ekmedik ama iki sene önce mibzerin gübreliğinin bi tarafını açmayı unutmuşuz ,gübreli yerle gübresiz yerin arasında çok fark vardı .

keykubat link=topic=58392.msg627385#msg627385 date=1346845656' Alıntı:
bizde gübresiz verim çok düşüyo gübresiz ekmedik ama iki sene önce mibzerin gübreliğinin bi tarafını açmayı unutmuşuz ,gübreli yerle gübresiz yerin arasında çok fark vardı .
abi gübreyi niye at diyolar hem verim artsın hem tohumu sıcak tutsun.valla hiç gerek yok.bana göre ekinde iyi verim almanın tek şartı kışa girmeden ekinin çıkmasını sağlamak.bu sene köyde gübreli ekenlerde oldu ama kimse benim kadar verim alamadı.ama ben herkesten önce ekmiştim.

gokhanozkan link=topic=58392.msg627392#msg627392 date=1346846847' Alıntı:
abi gübreyi niye at diyolar hem verim artsın hem tohumu sıcak tutsun.valla hiç gerek yok.bana göre ekinde iyi verim almanın tek şartı kışa girmeden ekinin çıkmasını sağlamak.bu sene köyde gübreli ekenlerde oldu ama kimse benim kadar verim alamadı.ama ben herkesten önce ekmiştim.
gökhan bey yazdıklarınıza bende katılıyorum.ekin kış bastırmadan enazından tarlanın içine geçince sıraya baktıgında yeşillik belli olsa dahi yeter.ama kırsal ekimde sulama imkanı olmayınca meçburen geç ekim yapılıyor.siz yüzünedemi gübre atmıyorsunuz.bol bereketli yıllar.

gübre fiyatları özellikle tarım kredide çok yüksek piyasa ile arasında dünya fark var 30 ton gübre lazım bizde gübresiz ne zaman ekersen ek verim alamazsın 25-30 kg kompoze atacağız yazlık gübre de de 25 kg en az nitrat atıyoruz bizim köyün toprağına ne kadar gübre atarsan o kadar verim alıyorsun çevreye göre gübre tüketimi çok daha fazla

tümosan 8095 link=topic=58392.msg627404#msg627404 date=1346849389' Alıntı:
gökhan bey yazdıklarınıza bende katılıyorum.ekin kış bastırmadan enazından tarlanın içine geçince sıraya baktıgında yeşillik belli olsa dahi yeter.ama kırsal ekimde sulama imkanı olmayınca meçburen geç ekim yapılıyor.siz yüzünedemi gübre atmıyorsunuz.bol bereketli yıllar.
üste atıyoruz.bu sene 2 seferde atacam.kardeşlenme dönemimde sülfat,başağa binme döneminde 33 nitrat atacam

bız ilk olarak gecen sene attık bu ekin gübresini açıkçası teoride daha az azot barındırıyo ama pratikte dapla arasında hiçbir fark yok en azından biz bir fark gormedik

Çağrı link=topic=58392.msg627418#msg627418 date=1346852467' Alıntı:
bız ilk olarak gecen sene attık bu ekin gübresini açıkçası teoride daha az azot barındırıyo ama pratikte dapla arasında hiçbir fark yok en azından biz bir fark gormedik
çağrı siz hangisini kullandınız ekin bide süper ekin gübresi var.

biz millet olarak ne kadar geniş bir millet olup çıktık anlayamıyorum artık çiftci olarak bir örgütümüz bir grev hakkımız kendimizi savunma mekanizmamız bile yok mazot başını almış 4 ytl olmuş gübrelerin en uçuzu yüzde 50 zam yemiş ürün tüccara peşkeş çekilir olmuş bizde burda oturmuş yav şu gübremi atsam bunumu atsam deyip duruyoruz en kralını en yüksek dozda atsan nolur arkadaşım sattıgın fiyat belli girdilerin maliyeti belli bırakın bu işleri bu ülkede bizim gibi gıkı çıkmayan aklı çalışmayan susan herşeye şükreden hakkını savunmaktan yoksun insanlar oldukca bırakın bu işleri bırakında başka bir işe bulaşmaya bakın unutmadan birde gidip çiftciyi bu hale getiren insanlara bir daha oyverin haydi durmayın....

Zirai amaçlı tüm teçhizat makina ve ekipmanlarından vergilerin kaldrılması gerekir kooperatiflik kanalları ile ziraat amaçlı yakıt girdilerinin düşürlmesi amacı ile fiyatlarda düzenleme yapılabilir bunlar mümkün ama birisinin çıkması lazım orman bakanlığının başına ki şöyle ......

en iyisi 20 20 benim görüşüm.geçen sene ekin kullandık pek randıman almadık.yan yana tarlada 2020 atan arkadaş dönüme 600 kg buğday alırken biz ekın attık 400ü zor tamamladı bundan sonra 2020