nerden bulaştıydım bu mf ye

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

üç yıl diyarbakırda her sabah her akşam mf bayisinin önünde geçtim devasa mf leri görürdümde hiç ilgimi çekmezdi nerden bulaştıydım mf hastası ettiniz beni hiç aklıma gelmezdi erkunttan bu kadar soğuyupda mf seveceğim helede mf başkası olsa neysede

duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

Ynt: nerden bulaştıydım bu mf ye

Tokmakcı link=topic=58467.msg628451#msg628451 date=1347111685' Alıntı:
Kırmızı aşktır , kırmızı tutkudur , vazgeçilmez . . :)
erkuntta kırmızı ama bu başka bişe yaffff gerçekten çok deli bi traktör yapmışlar duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
ah ulan ha nerden girdimde özelliklerini okuduydum

şerefli1 link=topic=58467.msg628452#msg628452 date=1347112291' Alıntı:
erkuntta kırmızı ama bu başka bişe yaffff gerçekten çok deli bi traktör yapmışlar duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
ah ulan ha nerden girdimde özelliklerini okuduydum
sana bi 5445 yakışır muzaffer abi :)))))

çiftçi58 link=topic=58467.msg628458#msg628458 date=1347114797' Alıntı:
sana bi 5445 yakışır muzaffer abi :)))))

teşekkür ederim....
bu gün kangaldaki bayi ile görüştüm oda 5445 veyaa 5455 diyor ama biraz daha sabır deyip 6460 veya 6455 almayı düşünüyorum hayırlısı alırım demeyle hemen olmuyor maalesef bir yıl filan beklmem lazım 148 bin tl ymiş fiyatı böyle traktör alıpta ön pitolu hidrolik kollu olmazsa olmaz onuda eklersek 160 bin tl yi bulur o yüzden bekleyeceğiz

bi 6470 olsa bende hayır demem yani :) geçen mazot almaya gittiğimizde bağımsız sıra slaj makineli ön hidroliklere d takmış ağarlıklarını... aahh aahh yemişim td80 i :D

vale link=topic=58467.msg628480#msg628480 date=1347122268' Alıntı:
yakışır kardeşime bir 6470 dyna
6470 mi ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s
abi alabilsek 6460 da idealde hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s

abi valla beni biliyon hiç aklımda yoktu mf midir nedir nerden sardıysa bir heves sardı hayırlısı diyorum artık yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s

nailyetek link=topic=58467.msg628487#msg628487 date=1347123996' Alıntı:
Olmuşken tasarım harikası ödüllü 7 bin serisi olsun.:) Benim gözüm eski 8280 xtra başkasını görmüyor.:)

nail abi bizim ona gücümüz mü yeter köyü satsam ancak alırım

rocky link=topic=58467.msg628497#msg628497 date=1347124833' Alıntı:
bi 6470 olsa bende hayır demem yani :) geçen mazot almaya gittiğimizde bağımsız sıra slaj makineli ön hidroliklere d takmış ağarlıklarını... aahh aahh yemişim td80 i :D

valla yav erkunt .valtra. nh .tümosan bunlar traktörmü ki

mf nin yanında t 80 nin ne işi var onlar el arabası kalır onun yanında yav

özkan23 link=topic=58467.msg628513#msg628513 date=1347126396' Alıntı:
kırmızı tutkudur kardeşim fazla uçmana gerek yok erkunt işini görüyosa ama illede massey diyosan al bi 5455 duruşu yeter

erkunt artık ban hitap etmiyor aga yav eskiden bakmaya doymuyordum ama artık bakamıyoruuuummmm kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw
aslında 5455 lerde güzel de onların şanzumanı biraz daha kötü gibi 6455 olsa işte tamam birde susi motor yok 5455 lerde perkins var beni erkunttan yıldırıanda zaten perkins motor sevmiyorum perkinsi mf yede sarmamın sebebi susi motor oluşu cvt şanzunam birde tabiki

sivas şarkısla bayisi ban bu gün dediki bunun üzerindeki cvt şanzuman 5 tane erkunt alır dedi tabi ben biraz telefonun diğer tarafında tükrüğümü yutamadım ne-*-s ne-*-s ne-*-s
kısa süreli ağzım ayrık kaldığı için konuşamadım

kullanımı gerçekten rahat traktör arkadaşın 6455 var ..ama bu traktörü kullaırken severek kullanmak lazım ..haldır huldur kullanmaya gelmiyor ..nazik olmak gerekiyor yani ..bu şekilde kullanılırsa çok güzel bir makina

şerefli1 link=topic=58467.msg628525#msg628525 date=1347127302' Alıntı:
erkunt artık ban hitap etmiyor aga yav eskiden bakmaya doymuyordum ama artık bakamıyoruuuummmm kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw
aslında 5455 lerde güzel de onların şanzumanı biraz daha kötü gibi 6455 olsa işte tamam birde susi motor yok 5455 lerde perkins var beni erkunttan yıldırıanda zaten perkins motor sevmiyorum perkinsi mf yede sarmamın sebebi susi motor oluşu cvt şanzunam birde tabiki

sivas şarkısla bayisi ban bu gün dediki bunun üzerindeki cvt şanzuman 5 tane erkunt alır dedi tabi ben biraz telefonun diğer tarafında tükrüğümü yutamadım ne-*-s ne-*-s ne-*-s
hayırdır bayi ,telefon filan. niyetin varmı.

şerefli1 link=topic=58467.msg628525#msg628525 date=1347127302' Alıntı:

evet kardeşim sana da hak veriyorum 5400 serisi ile 6400 serisini bir kefeye koymak tabi iki yanlış biri dyna 4 biri dyna 6 fakat şöylede bir şey var ki vede ben bunu göze alarak söyledi 5455 ile 6455 arasında beygir farkı yok özellik ve motor markası değişikliği var e tabi birde tasarım ama 6400 de maddi yönden ödeme konusunda 5400 e göre biraz daha sıkıntı çekeceğin kesin arada 15-20 bin fiyat farkı var herhalde

tabi ki herkes en iyi malı kullanmayı hak ediyor ama traktör alırken sağa sola bakıp en büyüğü en pahalısı bende olsun demek yanlış. büyük son teknoloji bir traktör görülür tüm hesaplar yapılır farklar hesaplanır koltuğuna oturulur şöyle böyle denir nihayetinde 150 milyarlık traktör çok ' ' ucuzmuş, hesaplıymış ' ' gibi gelir ve alınır ama evdeki hesap çarşıya uymaz çünkü ihtiyaca göre değildir o makina. bence hesabı iyi taraftan değil en kötü ihtimalleri hesaplayarak yapmak lazım bundan 10-20 sene önce çiftçilik yapıp hatta en büyüğünü yapıp prayı poşetle gezdirenler(çok yakın) bugün binmek için 1 arabaları dahi yok 6460 kusura bakma muzaffer abi bence bu makina senin ihtiyaçlarının çok üstünde sana max 5425-35 lazım neden gidip de ihtiyacın olmayan bir şeyi alasınki? ben çevremde motor almaktan durduk yere batanları perişan olanları görünce dayanamıyorum herkesi uyarıyorum haddimi aştıysam kusura bakma sayın abi ama dikkatli ol tehlikeli işler sonra telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir ayrıca 5400 serisinin tüm modelleri gayet konforlu teknolojik önemli olan eğer 5400 e karar verdiysen ihtiyacın olan güçteki modelini almalısın benim düşüncelerim bunlar

phantomerkunt link=topic=58467.msg628580#msg628580 date=1347132729' Alıntı:
tabi ki herkes en iyi malı kullanmayı hak ediyor ama traktör alırken sağa sola bakıp en büyüğü en pahalısı bende olsun demek yanlış. büyük son teknoloji bir traktör görülür tüm hesaplar yapılır farklar hesaplanır koltuğuna oturulur şöyle böyle denir nihayetinde 150 milyarlık traktör çok ' ' ucuzmuş, hesaplıymış ' ' gibi gelir ve alınır ama evdeki hesap çarşıya uymaz çünkü ihtiyaca göre değildir o makina. bence hesabı iyi taraftan değil en kötü ihtimalleri hesaplayarak yapmak lazım bundan 10-20 sene önce çiftçilik yapıp hatta en büyüğünü yapıp prayı poşetle gezdirenler(çok yakın) bugün binmek için 1 arabaları dahi yok 6460 kusura bakma muzaffer abi bence bu makina senin ihtiyaçlarının çok üstünde sana max 5425-35 lazım neden gidip de ihtiyacın olmayan bir şeyi alasınki? ben çevremde motor almaktan durduk yere batanları perişan olanları görünce dayanamıyorum herkesi uyarıyorum haddimi aştıysam kusura bakma sayın abi ama dikkatli ol tehlikeli işler sonra telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir ayrıca 5400 serisinin tüm modelleri gayet konforlu teknolojik önemli olan eğer 5400 e karar verdiysen ihtiyacın olan güçteki modelini almalısın benim düşüncelerim bunlar
bende tam olarak bunu anlatmaya çalışıyordum tek kelimeyle süper yorum biz o kardeşimizin rahatlığını düşünüyoruz ' ' ' ' HER YÖNDEN ' ' ' '