ENJEKTÖRLERİ DEĞİŞTİRDİM ,ÇEKİŞ 1 VİTES DÜŞTÜ,,YARDIM

Ynt: ENJEKTÖRLERİ DEĞİŞTİRDİM ,ÇEKİŞ 1 VİTES DÜŞTÜ,,YARDIM

enjektörde sıkıntı var dı ,, enjektörler attırıyodu mazotu ,3 tanesı de gitmişti,,ama iyi çekıyodu yaa,,motorun asıl çekişi bu ise ,, ben memnun değilin şu an yanii :))... işallah açıldıkça çekiş yükselir...

bundan 3 hafta önce bizde enjektörleri temizlettirdik subapları değiştirdik kapağı taşlattık birde subap ayarı çektirdik ilk başta çekişte bir değişiklik yoktu baya dumanlıyordu yaklaşık 50-60 saat kullandıktan sonra motor açıldı dumanıda kesti hararet sorunuda ortadan kalktı tahminime göre seninkide düzelir

arkadaşlar ,,önceki enjektörler le hem traktörün hareretı çıkıyodu hemde çok yakıyodu,şimdi hareret ne kadar sıkıştırsan da çıkmıyor,,ama çekişi inılmazdı,,ayağını gazdan çek tekrAR bas,,4 pistonlu traktör gibi topluyodu kendini,,şimdi ise traktör performansı 1 vites düşük ve torku da zayıf,,

pompacıya sordum ,,ve pompacı eski enjektör basınç değerlerınin düşük olduğunu,(o yüzden çok çektiğini) ve pompama yeni enjektörlere göre ayar yapılması gerektiğni söyledi,,para tuzağımı ,,yoksa gerçekten doğrumu,,

camkinoz link=topic=58471.msg631285#msg631285 date=1347804888' Alıntı:
arkadaşlar ,,önceki enjektörler le hem traktörün hareretı çıkıyodu hemde çok yakıyodu,şimdi hareret ne kadar sıkıştırsan da çıkmıyor,,ama çekişi inılmazdı,,ayağını gazdan çek tekrAR bas,,4 pistonlu traktör gibi topluyodu kendini,,şimdi ise traktör performansı 1 vites düşük ve torku da zayıf,,

pompacıya sordum ,,ve pompacı eski enjektör basınç değerlerınin düşük olduğunu,(o yüzden çok çektiğini) ve pompama yeni enjektörlere göre ayar yapılması gerektiğni söyledi,,para tuzağımı ,,yoksa gerçekten doğrumu,,
enjektör gerçektende harareti etkilermiii ??*-s benim dayıya söylüyeyim bari enjektörlere baktırsın onunda hararet yükseliyo

enjektörlerin yenisi takılınca çekişin düşmesi imkansız.mutlaka başka bir şey vardır.belkide orjinal enektörleri takılmamıştır.

15 gazda çalışan bir traktörün pistonlarına saniyede kaç kere mazot püskürüyor biliyormusunuz.
bir saniyede 12 defa.bir saniyede 12 defa yapılan bir işte yanma odasını en verimli bir şekilde yakıtın bütün her yere dağılması lazım.en yüksek patlama gücünün sağlanması için.işeyen enjektörle bu imkansız.herkes inansa ben inanmam.enjektörle hararetin de bir ilgisini yok bence.

yeni 240 larda simpson motor kullanılmış.piyasadakiler orjinal enjektörleri mi bir bakmak lazım.

Ali SARAÇ link=topic=58471.msg631294#msg631294 date=1347808924' Alıntı:
eski enjektörleri geri taktır sorun kalmaz ..

ali dalgamı geçiyon brader yaww,,eskı enjektörlerle traktör duman atıyodu ,,mazodu püskurtmekten ziyade su gıbı atıyodu ,, motor pır pır yapıyodu çiğ duman atıyodu, çok mazot alıyodu ve yakabıldığını yakıyodu yakamadığını da çiğ atıyodu,,şimdi bunların hiç brısı yok ,,ama çekiş bir vites düşük,,

[/QUOTE]
TT 55 link=topic=58471.msg631297#msg631297 date=1347810341' Alıntı:
enjektörlerin yenisi takılınca çekişin düşmesi imkansız.mutlaka başka bir şey vardır.belkide orjinal enektörleri takılmamıştır.

15 gazda çalışan bir traktörün pistonlarına saniyede kaç kere mazot püskürüyor biliyormusunuz.
bir saniyede 12 defa.bir saniyede 12 defa yapılan bir işte yanma odasını en verimli bir şekilde yakıtın bütün her yere dağılması lazım.en yüksek patlama gücünün sağlanması için.işeyen enjektörle bu imkansız.herkes inansa ben inanmam.enjektörle hararetin de bir ilgisini yok bence.

yeni 240 larda simpson motor kullanılmış.piyasadakiler orjinal enjektörleri mi bir bakmak lazım.
traktör 260 gold,,enjektörun tanesı 150*3 450 tl

ister inan ister inan ma brader,,ama şunu syleyım ,,benim enjektörler püskürtmeden ziyade su gibi atıyodu,yaniçok yakıyodu,,pston başlarında da yanma çok olduğu için motor içerısın de inanılmaz bır ısınma vardı,,ve bu daharerete yol açıyodu,,

55-46 link=topic=58471.msg631293#msg631293 date=1347808177' Alıntı:
enjektör gerçektende harareti etkilermiii ??*-s benim dayıya söylüyeyim bari enjektörlere baktırsın onunda hararet yükseliyo
kesinlikle kardeşim yaşadım ,2 gunluk bir olaydan bahsedıyorum,,