SAKARYA F1 Dane ve Silajlık Mısır Çeşidi

sakaryaf1.jpg

Ynt: SAKARYA F1 Dane ve Silajlık Mısır Çeşidi

adem bilgilendirme amaclı paylaşımsa cok tşk elline saglık bilgi alma amaclıysa fao 700 gurubu yeşil kalma kabilyeti yüksek slaj icin oldukca iyi gösteriyor alt yapraklar ve üst yapraklar yeşil kalırsa verim cok yüksek olur yanlız rastık(siyah kocan) hastalıgına dayanımı nasıl okumadım kocan dane sayılarını vermemiş katalokda eksiklikler cok aslında

burda slajlık ekenler var bu çe$idi danelikte deneyen oldu .. ilk üründe 5 ton slaj aldılar .. danelikleride pek iç açıcı değil .. bizim bölge icin söylüyorum pek verimli değil .. fiyatı cok ucuz ama .. torbası faturasız 70 liraya aldılar ..

SEYİT link=topic=58522.msg629170#msg629170 date=1347277332' Alıntı:
adem bilgilendirme amaclı paylaşımsa cok tşk elline saglık bilgi alma amaclıysa fao 700 gurubu yeşil kalma kabilyeti yüksek slaj icin oldukca iyi gösteriyor alt yapraklar ve üst yapraklar yeşil kalırsa verim cok yüksek olur yanlız rastık(siyah kocan) hastalıgına dayanımı nasıl okumadım kocan dane sayılarını vermemiş katalokda eksiklikler cok aslında
Seyit abi bu kadar bilgi vermişler. Zannedersem bu çeşidi samsun tarımsal araştırmayla geliştirmişler. Sitesine bir bak istersen.
http://www.ktae.gov.tr/samada_07.aspx