Nimet 70e sıfır aldım. (Kullanım hakkında tavsiye bekliyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İyi günler, Adım Hakan TOKSOY yeni Erkunt Nimet 70e aldım.
Bu traktörde dikkat edilmesi gereken hususlar var ise, yazarsanız sevinirim. Öncelikle traktörüm şu an 22 saatte. Motor alıştırması dönemindeki tavsiyeleri öğrenmek istiyorum. Ayrıca hidrolik hassasiyeti konusunda bilgisi olan arkadaşlar var ise, tavsiyelerini okumak isterim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Nimet 70e sıfır aldım. (Kullanım hakkında tavsiye bekliyorum)

Hakan TOKSOY link=topic=58603.msg630145#msg630145 date=1347478408' Alıntı:
İyi günler, Adım Hakan TOKSOY yeni Erkunt Nimet 70e aldım.
Bu traktörde dikkat edilmesi gereken hususlar var ise, yazarsanız sevinirim. Öncelikle traktörüm şu an 22 saatte. Motor alıştırması dönemindeki tavsiyeleri öğrenmek istiyorum. Ayrıca hidrolik hassasiyeti konusunda bilgisi olan arkadaşlar var ise, tavsiyelerini okumak isterim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

hayrılı olsun servise sorarsanız daha sağlıklı olur derim..hassasiyet konusuna gelince sarı ve kırmızı kolu pullukta iyice aşağı indiriyor sonra traktörün zorlanmadan çekeceği şekilde kırmızı kolu yukaru doğru kaldırıyoruz tabi sarı kol ile derinlik ayarını yapmakta size kalmış artık ...

ilk başlarda biraz fazla yakar sonra sonra düzelir ama traktörün hp sine göre iş yapmanızı tavsiye ederim

4*4 mü yoksa 4*2 mi aldınız

muzaffer abi sana face sohbet ten yazınca mesajlarım gelmiyo sana sebebini öğrenibilirmiyim acaba :D

hayırlı olsun.Her şeyden önce traktörle kullanılan ekipmanın aynı renkte olmasına dikkat edelim.

şaka bir yana nimet 70 ' e nin 4x4 modelini bende beğeniyorum.

delihan link=topic=58603.msg630200#msg630200 date=1347482513' Alıntı:
muzaffer abi sana face sohbet ten yazınca mesajlarım gelmiyo sana sebebini öğrenibilirmiyim acaba :D

mas-*-s mas-*-s

şaka biyanada bilmiyom sende sorun vardır yoksa ben herlkezle konuşuyom facede sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

Öncelikle Hayırlı OLsun.. Traktörünüzü Şimdi Fazla Beyenmeyebilirsiniz.. Fazla Yakar Ufak Tefek Sorunlar Çıkar.. Buda Canınızı Sıkabilir Ama Üzülmeyin.. 500 saatten Önce Faza Yormayın.. Uygun Ekipman Seçin.. 500 Saatten Sonra Yakıt Düşücektr Daha İyi Çekiş Perfrmansı Gösterecektir...

bilmem kaç gram yakıt yaksın die aldıysanız üzgünüm :(
motora gelirsek ekipman takamk için aldıysanız hangisi ona göre yorum yapayım ..
normal kullanımda 4-10 ile 12 ye kadar arazi yapısı etken olarak pulluk deneyebilirsiniz 2 ltre yakar dekar :)
motorun kabini fln warsa onlarda bilemediğiniz şeylere sorun söyleriz..
motoru çok boşta yani oraya buraya gitmede kullanıyorsanız öndeki ağırlıkları sökebilirsiniz boşuna gezdirmeyin :)
birde daha önce nasıl motorunuz wardı warmıydı yada?
şu hassasiyet konusunuda yukarda arkadaş anlatmış dediği gibi sizden taraftaki ince ayar diğeride normal zati bi defa ayarlarsanız otomatikle devam edebilirsiniz..
neyse güle güle kullanın kullandıkça çözersiniz..

hayırlı olsun kardeş erkunt ii motor seviyorum çekişi çok ii tek kusuru hp ye göre kgmı fazla oda çekişmede avantaj dır seninkisi e serisi gerçi çok ağır deil aslında

500 Saate kadar beklentilerinizi karşılayamaz belki ama sonra 80 liğin yaptığı işi çok rahat görür.önünde orjinal kepçeli olanlar var 4tl daha fazla ama ondan alsaydın keşke parasını 3,4 yılda çıkarırdı

M. ALKAYA link=topic=58603.msg630263#msg630263 date=1347522990' Alıntı:
500 Saate kadar beklentilerinizi karşılayamaz belki ama sonra 80 liğin yaptığı işi çok rahat görür.önünde orjinal kepçeli olanlar var 4tl daha fazla ama ondan alsaydın keşke parasını 3,4 yılda çıkarırdı

80 liğin gördüğü işi görür ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...