SERTİFİKALI TOHUM EKİMİ

Selam arkadaşlar bugun 10 ton tigemin sertifikalı bayraktar 2000 buğdayından aldım 240 dönüm yarı taban ve 400 dönüm kıraç tarlamız var ekilecek sizce kıraç ve taban tarlalarda dönüme kaç kilo atmalıyım bazı duyumlarım var ama bide size sormak ıstedım teşekürler.. :)

Ynt: SERTİFİKALI TOHUM EKİMİ

bildiğim kullandıgım bi tohum değil yörenizinde ikliminde ne kadar tohum kullanılıyo bilmiyorum .. her yöreye her tohum cinsine göre atılması gereken tohum farklıdır .. örnek olarak ben gönen 98 i dekara 19 kg atarken .. ceyhan 99 u 22 kg atıyorum .. birinin karde$lemesi cok birinin az .. dikkatli olun her yöredeki bayraktar tohumu kullananların attıgı tohumla sizin atacagınız tohum birbirini tutmaz tohum miktarını belirlemenin bir çok faktörü var kendi arazinin ko$uluna göre deneme yanılma yöntemiyle kendiniz bulsanız daha iyi olur ..

kardeş biz gerek 79 ekerdik bize bayraktarı gerğin yeni versiyonu diye verdiler ektik geçen sene 500 -kg dayanan verim verdi busene kötü tarla 200 iyi tarla 300 den yukarı çıkmadıbiraz erkenci bir çeşit çabuk kelle çıkarıyor.. baharın hiç yağış olmasa bile kıştan kalan tavla nermle yetişiyor..tohumu ben zayıf yerlere 23 iyi yerlere 21 kilo attım gereği 24 kg atıyorduk sana tavsiyem soğuk ve don çok oluyorsa gerek buğdayını kaç kg atıyorsan o kadar kg at bu arada bulguru çok lezzetli oluyor gerekten daha iyi yağışlar erken ilk baharda çok yağarsa verim artar geç yağarsa bayraktar yetişmiş oluyor fazla etkilemiyor...... (konuya kimse yorum yazmadı diye sitem etmişsin daha bugün şimdi gördüm işteyim zor şartlardada olsa sana bunları yazdımm....) kom*-* kom*-*

20 kilodan fazla atmam bolgenin de en iyi ekinini yetistiririm muhim olan bugdayi curutmemek fazla atip curutecegine az at curutmeme yoluna bak bayraktar ufak daneli 18 kilo bile atsan olur

Tümocu link=topic=58607.msg630201#msg630201 date=1347482524' Alıntı:
Selam arkadaşlar bugun 10 ton tigemin sertifikalı bayraktar 2000 buğdayından aldım 240 dönüm yarı taban ve 400 dönüm kıraç tarlamız var ekilecek sizce kıraç ve taban tarlalarda dönüme kaç kilo atmalıyım bazı duyumlarım var ama bide size sormak ıstedım teşekürler.. :)
BEN 2011 YILINDA KIRAÇ ARAZİDEN DÖNÜME (2500M) 30 KG DAP ÜSTE 30 KG ÜRE ATTIM 1000KG
VERİM ALDIM