standart bir çifçi ekipmanları

arkadaşlar 50 dekar arazi için sadece yonca+ mısır sljı ve arpa için gerekli ekipmanlar masrafı ne kadardır yani lüks olmasına gerek yok traktör falan yetecek kadar olsun yeter.

traktör+yağmurlama+pulluk+ römork+kanaldan su çekme için su pompası ikinci ellerini idare edecek kadar 20,000 tl ye satın alabilirmiyiz

Ynt: standart bir çifçi ekipmanları

oğuzhan-uygar link=topic=58622.msg630374#msg630374 date=1347553551' Alıntı:
arkadaşlar 50 dekar arazi için sadece yonca+ mısır sljı ve arpa için gerekli ekipmanlar masrafı ne kadardır yani lüks olmasına gerek yok traktör falan yetecek kadar olsun yeter.

traktör+yağmurlama+pulluk+ römork+kanaldan su çekme için su pompası ikinci ellerini idare edecek kadar 20,000 tl ye satın alabilirmiyiz

bunların hepsini 20000 tl ye almayı düşünüyon ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-*

bu kadar malzemeyi o paraya alamazssın 30 bile geçer

oğuzhan-uygar link=topic=58622.msg630388#msg630388 date=1347555132' Alıntı:
arkadaşlar 50 dekar arazi dikkatinizi çekerim öyle 50.000 tl lik traktör falan istemez krediyle falan uğraşmayak diye 2.el alıncak hepsi sonuçta sıfır alsakta hibe var

ekipman olunca 50 de aynı 500 de aynı şimdi elliyi süren ufakta 500 süren büyük olmayacak o zaman 8 -9 bine 135 lik al bi tane de 1500 tl ye remork 600 tl ikili pulluk al ikinci el sulama ne kadar eder bilmiyom 750 yede ikinicel su motoru al 20 yide bulmaz

12 13 bine tamamlarsın yada 17 18 e sulama borusu ne kadar eder bilmiyom tabanca filan da lazım ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s

Traktör almak ekipman almaktan daha kolay.bu yıl Goble alma yerine Mikser bıçaklı rotovatör alıym dedim sağlam olsun orjinal bir makina alalım sorunsuz kullanırız dedim araçtırdım New holland markaya baktım tesadüf Adana bayi aradım fiyatına 12500 Euro dediler tekrardan Ben Goble alıcam fiyatlar çok yüksek traktör almak la bitmiyo iş