ekim öncesi ot ilacı

arkada$lar kanyaş ve çayır otu için ekim öncesi uygulanabilecek ve mısıra zarar vermiycek ot ilacı bilen var mı direk toprağa atılacak ve henüz ot çıkmamı$ken i$liycek .. bu yıl anormal $ekilde tarlada kanya$ çogaldı mısırın icinde atılan ot ilacı var ekipp diye ama mısırı cok durdurur atma dediler o yüzden atmadım .. yahut mısırı biçtikten sonra atabileceğim bi ot ilacıda olabilir bugday ekimine kadar tarla 1 ay bo$ kalıyor bu dönemde atabilirim bilgisi olan denemi$ olan varsa yardımcı olsun lütfen ..

Ynt: ekim öncesi ot ilacı

ibrahim_11 link=topic=58655.msg630857#msg630857 date=1347664495' Alıntı:
abi randup diye bi ilç var biz kavun karpuz hasat sonrası atıyoz tarla tertemiz 1 haftada ilaçı at 15 gün sonra sür ne ekersen ek
raundup biliyorum bende .. mısırı biçtikten sonra atsam biçilmi$ kanya$ın köküne i$ler mi ? ve ertesi sene bi daha cıkmıyo mu kanya$ ?

tm abi senin dedin kesin meka bizde meka deniyor meka ilaçı var ben yarın ilaçın adını öğreniverem o ilaç sadece mısır ve mekarı kurutuyor başka hiç bi bitkiye zarar vrmiyor biz kavun karpuz domatesin içine atıoz hiç zararı yok

demir45 link=topic=58655.msg630864#msg630864 date=1347665098' Alıntı:
mısırda bi durma geli$imini etkileyen bi$ey oldu mu ekipp banada dediler ama verim kaybı olur geli$imi durur dediler 2.ürün ya iyice geç kalır 15 20 gün mısırı geli$tirmez durdurur dediler

Atıldıktan sonra gidip görmedim abi mısırı biz öyle bir köye gidelim demiştik dayımda ilaç atıyormuş evde depoya katarken gördüm, tarlaya gitmedim bile..Mısırın boyu normal, ilaç atıldıktan sonra mısır uzuyor da ilacın etkisinden çıkması bir hafta alır, o var işte...

demir45 link=topic=58655.msg630871#msg630871 date=1347667783' Alıntı:
Atıldıktan sonra gidip görmedim abi mısırı biz öyle bir köye gidelim demiştik dayımda ilaç atıyormuş evde depoya katarken gördüm, tarlaya gitmedim bile..Mısırın boyu normal, ilaç atıldıktan sonra mısır uzuyor da ilacın etkisinden çıkması bir hafta alır, o var işte...
i$te bende o yüzden atmadım 15 20 gün kendine gelemz dediler .. zaten temmuz 15de ektik 15 20 günde durdumu mısır hava biçeriz diye :) daha yeni sömek cıkartıyo mısırlar mahmut seneye biraz erken ekmeye calı$cam ekmeden önce bi yolu olsada yapsak yaw ..