fikirlerinizi almak istiyorum

Kverneland Ecomat

arkada$lar videoda gördüğümüz alet gibi pullukların sağ tarafına aynen kverneland gibi profil monteleyerek ızgara bağlasak ve çapraz konumunu biraz az versek bu i$in oluru varmıdır traktörü çeker mi yorar mı faydalı olur mu illaki kvernelandın yaptıgı gibi olmak zorundamıdır .. hafif topraklar için uygulanacak toprağı ağır olan arkada$lar bu $ekilde toprağın kesekleri kırılmaz diyebilirler haklılar kverneland videosunda zaten hafif topraklarda çalı$ır diye belirtmi$.. hafif topraklar için böyle bi$eyi uygulamak mümkün mü? öneri ve ele$tirilerinizi almak istiyorum artı ve eksi yönlerini ..

Ynt: fikirlerinizi almak istiyorum

Ali Abi TD110D ' ye 4 14' Pulluk, Arkasına da 2 Buçuk Metre Izgara Takabilirsin, Bence Uyumlu ' da Olur...

Ama Izgara Ağır Olur, Bu Adamlarınki Bizim Izgaralarımız Gibi Değil...
Ve Pulluk Dönerli Olup ' ta Aynı Bu Sistem Gibi Yapılırsa Çok Daha Güzel Olur ;)

Veya Pulluğun Şasi ' sine Yapılacak Profil+Lift Yardımıyla Sıra Sonu Dönüşlerde Izgara Yerden Kesilecek Şekilde Kaldıraçlı Bir Sistem de Basit Ve Yapılabilicek Bişey Olur ;)

omerfarukkoc link=topic=58656.msg632270#msg632270 date=1348177290' Alıntı:
Ali Abi TD110D ' ye 4 14' Pulluk, Arkasına da 2 Buçuk Metre Izgara Takabilirsin, Bence Uyumlu ' da Olur...

Ama Izgara Ağır Olur, Bu Adamlarınki Bizim Izgaralarımız Gibi Değil...
Ve Pulluk Dönerli Olup ' ta Aynı Bu Sistem Gibi Yapılırsa Çok Daha Güzel Olur ;)

Veya Pulluğun Şasi ' sine Yapılacak Profil+Lift Yardımıyla Sıra Sonu Dönüşlerde Izgara Yerden Kesilecek Şekilde Kaldıraçlı Bir Sistem de Basit Ve Yapılabilicek Bişey Olur ;)
dönerli pulluk yok be ömer :D olsa .. bakalım bi deniycem olmazsa gider 500 liralık profil i$cilik olur .. sonuna takalım demi$sin ama .. pullugun sonuna 1 ton ızgara takıpta kaldırabilicek traktör daha yok :D en azından bizde yok .. kolay değil 2 metre gerideki 1 ton ızgarayı kaldırmak .. yardımcı lift taksakta kaldırmaz pullugu ortadan esnetir yada kırar ..

Ali SARAÇ link=topic=58656.msg632273#msg632273 date=1348177522' Alıntı:
dönerli pulluk yok be ömer :D olsa .. bakalım bi deniycem olmazsa gider 500 liralık profil i$cilik olur .. sonuna takalım demi$sin ama .. pullugun sonuna 1 ton ızgara takıpta kaldırabilicek traktör daha yok :D en azından bizde yok .. kolay değil 2 metre gerideki 1 ton ızgarayı kaldırmak .. yardımcı lift taksakta kaldırmaz pullugu ortadan esnetir yada kırar ..
Arkasına Derken Yani Bu Adamların Sistem Gibi Dİyorum Abi ;)

Toprağa çok derin işlemiyorlar dikkat edin. Bu şekilde iş yapanlar kullanabilir ama tabi traktörü zorlayacaktır. Güçlü bir makina ile denemek lazım. Yapılabilir dikkat; ekiceğin ürün çeşidinide seçerken dikkat et. Bizim kullanmadığımız bir sistem belki sadece onlar için uygun bir toprak hazırlama şekli. Tabi zamanda önemli acaba iklimine göre ikinci üründemi yapıyorlar. İyice araştırmalı bence. Paylaşım için teşekkürler.

Ali SARAÇ link=topic=58656.msg632282#msg632282 date=1348179084' Alıntı:
evet fazla derin i$lemiyorlar .. ama genede ben bi deniycem olmazsa olmaz denemekte fayda var .. traktörün çekeceğinden emin değilim .. çekerse olucagını dü$ünüyorum ..

Denedınız mı ali bey sonuc nedir. :S

Ali, akşama hatırlat bende bu ekipman için çok detaylı wideo we dökümanlar war onları paylaşayım, bu aralar yollarda we tarlalardayım pek foruma giremiyorum.... Kendin ya da sanayide çok basit bir şekilde yapabilirsin....

Hermiyas link=topic=58656.msg748917#msg748917 date=1369913662' Alıntı:
Ali, akşama hatırlat bende bu ekipman için çok detaylı wideo we dökümanlar war onları paylaşayım, bu aralar yollarda we tarlalardayım pek foruma giremiyorum.... Kendin ya da sanayide çok basit bir şekilde yapabilirsin....

paylaş abi şimdi bızde gorelim