hararet'le ilgili

arkadaşlar benim 2009 model olan erkunt un hararet göstergesi normal kullanımda yani yolda veya gece yonca toplarken ot biçme de ilaç atma da hararet hiç 90 a gelmedi yanlız çift sürerken veya zorlayıcı bir iş yaptığımda 90 a gelip kaldı hep yanlız benim bildiğim traktör ne iş yaparsa yapsın motor ısısı sabit olmalı bunun nedenleri hakkında servisle ilgili baya çalıştık termostat a baktık sorun yok 82 derece de açıyor müşür değiştirdik gösterge değişmedi yine aynı şimdi göstergeden şüpheleniyoruz yanlız şöyle birşey var gösterge arızalı olsa zorlansa bile 90 a çıkmaz yada eksik gösteriyor desen 90 a geldiğinde çoktan hararet yapması lazım yani böyle bişey var başına gelen bilen var mı sizin motorlarda böyle bir durum söz konusu mu :S

Ynt: hararet'le ilgili

valla benim bildiğim termostat kaç derece ise o derece de sabit kalır diye biliyorum mesala bu gün aynı atolyede boşta çalışan 80 lik vardı deneme yapılıyordu onun harareti bile tam orta day dı

genelde hararetin yükselmesiyle ilgili sorunları duyuyoruz, servisler garanti kapsamında ki olan kullanıcılara; ' bişey olmaz ' demişler. Birde su seviyesini kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Yine kullanıcılara kulak verdim, su eksiltiyor dikkat etmek lazım dediler.

biz erkunt 80 t yi geçen mayıs ayından aldık 2008 model nohut ekimine denk gelmişti bişey anlamdık o zamanlar ama temmuz ayında babamla ilçeye gittik hava çok sıcaktı tabi yokuş yukarı arkasında remorla çok bastım boş remork tabi neyse baktım hararet normalden çok yükseldi hemen sağa çektim sivas merkezdeki servisi aradım durumu anlattım öyle yüzeyden anlattı geçiştridi biz de dedik normaldir o zaman ama gel zaman git zaman derken bu yıl tarlada ekinde neredeyse kırmızıya vuruyordu radyatörün arasına saman giriyordurda ondan oluyor dedik ama ben siirte gelince kompresör göndedrdim babam güzel ce temziledi tabi ondan önce de temizliyorduk ama öylesine hava üfleyen bişey almıştım o çok sağlıklı olmuyordu babam kompresörlede temizlediği halde hararet kırmızıyı bile geçmeye başlamış hemde düz yolda boş giderken ben yine servise telefon ettim tabi şimdi bizim servis gemerekten geliyor yeni çubuktan oilk aldığımızda bilmiyorduk o servisi sonradan baya iş yapmıştık hatırlarsanız intercol filan neyse fuat abi çok acil dedim traktör harareti kırmızıya vuruyormuş hemen yapman lazım dedim elinde çorumda özel yaptırdığı süper model diye bir marka radyatör varmış dün getirip taktı bu gün babam köyden birinin buğdayını biçiyordu hararet yeşilin ortasına bile gelmemiş..yani sorun radyatörde olabilir bu arada eski radyatörün deliklerinin içi tamamen dolmuş su sadece en üst boşlukta duruyormuş şimdi çok güzel oldu yol parası dahil 600 tl tuttu ama değdi hararet yüzünden yolda çok hızlı uzun süre gidemiyorduk ..

sonra bana yalancı demeyin buğday babam buğday biçiyor dediğim için köyde hala 100dekardan fazla buğday babamın biçmesini bekliyor bizim gezer biçeri gören biçerciler transit geçti gittiler her yıl istediği fiyata biçiyorlardı bu yıl 150 tl fiyat koydum remorkuna biçmeden gittiler ;D ;D

ne kadar zorlasakta bizimkinin hararet en fazla ortaya geliyor ileri geçtiğini hiç görmedim. geçen o kadar büyük çam ağaçları çektik şahlana şahlana yırtını yırtına çekti genede ortadaydı. biraz uzun yola gidip geliyorm yklu. hasat zamanı fln gene yarıda kalıyo.
td65s.

haziranda tomruk nakliyesinde ve sürtme yaparken hararet orta çizgiyi hiç geçmedi.ama öyle bi sorunum olursa geniş petekli radyatör taktırırım. bence sorun radyatördedir. çamur tıkamıştır . 2 senede bir şişletmekte fayda var..

aksazli link=topic=58696.msg631640#msg631640 date=1347914818' Alıntı:
haziranda tomruk nakliyesinde ve sürtme yaparken hararet orta çizgiyi hiç geçmedi.ama öyle bi sorunum olursa geniş petekli radyatör taktırırım. bence sorun radyatördedir. çamur tıkamıştır . 2 senede bir şişletmekte fayda var..

aynen öyle gerçekten sorun radyatördeydi bizimki de öyleymiş bende 5 gözlüsünü taktırdım normalden 5 litre daha fazla su alıyor şimdi yeşili bile geçmemiş o da gezerbiçerle ekin biçiyor en ağır iş saman ve buğday tam dolarsa 8 ton yük oluyor bide kuyruk mili dönüyor aynı zamanda önceden biz peteklerin arasına saman giriyor zannediyorduk meğer gözler dolmuş su dolaşım yapmıyormuş kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw